Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Zetsuai 1989

#2
L-am vazut acum o saptamana sau doua si dupa ce l-am terminat am gasit pe net si continuarea, adica Bronze: Zetsuai 1989.
Anul trecut am incercat sa citesc mangaul, dar nu m-a atras grafica asa ca am renuntat, pana anul acesta cand iar am dat peste el. Si am zis daca nu-mi place mangaul hai sa vad animeul.
Si m-am uitat, la inceput sceptica, n-are cum sa fie mai bun, dar da a fost, mult mai mult. Grafica, dupa parerea mea e foarte buna, personajele sunt bine "desenate" *ce urat suna*.
Personajul meu preferat e Koji si nu pentru ca e frumos, cantaret, are o groaza de fane si curg banii pe el. Da, normal ca te atrage si frumusetea, dar caracterul completeaza foarte mult. Iubirea ce i-o poarta lui Izumi si tot ceea ce a facut ca sa se apropie de el si sa fie luat in seama e mult. Pentru ca nu e ca in alte animeuri yaoi in care cei doi se vad si gata sunt impreuna.
Pur si simplu animeul e complex si personajele sunt la fel, chiar daca Koji se indragoseste, cam nebuneste, nu-si pierde capul. Sau Izumi, care la inceput nici macar nu-l suporta langa el.

Eu zic ca e un anime bun, cu actiune bine conturata, personaje aproape umane si care merita vazut. Si nu neaparat pentru ca e yaoi.
[Imagine: 318099_large.jpg]

Un blog cu si despre carti: http://bookobsess.blogspot.com/ V-asteptam cu drag!Smile Abia facem primii pasi.



Răspunsuri în acest subiect
Zetsuai 1989 - de Child Of Sunset - 07-07-2011, 11:43 AM
RE: Zetsuai 1989 - de Psike - 07-07-2011, 02:12 PM


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)