Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Aleea CireÅŸilor

#5
Multumesc ca m-ai anuntat si dupa cum am spus, am revenit. Imi place ca te-ai miscat destul de repede cu capitolul cel nou, ceea ce este dragut din partea ta - ma bucur ca nu ne-ai lasat sa asteptam prea mult.Apreciez faptul ca ai incercat sa faci capitolul mai lung, e chiar foarte bine. Referitor la acest capitol: se vede o imbunatatire. Totul incepe sa fie mai fluent si sa nu mai para atat de sec, pentru ca am vazut ca ai incercat sa mai descrii cat de cat sentimentele personajelor tale. Inteleg ca fiecare are un mod diferit de a scrie, insa eu ti-am zis sa lucrezi si la descrierea sentimentelor, pentru ca atunci cand este foarte multa naratiune si descriere aproape inexistenta cititorul are impresia ca totul se petrece mult prea repede si, in spatele actiunii se petrece, de fapt, ceva mult mai important. Dialogul de aceasta data, cel putin in a doua parte a capitolul mi s-a parut putin cam slabut, replicile fiind mecanice, neinspirandu-mi absolut nimic - chiar daca e vorba doar de alegerea pentru sefia clasei cred ca ai fi putut face cumva ca replicile profesorul sa fie putin mai naturale.
In ultima parte a capitolul actiunea a fost extrem de grabita. Personal cred ca ar fi trebuit sa detaliezi putin mai mult ce s-a intamplat acolo, cum erau ceilalalti elevi prezenti in incapere si, in sedinte de genul asta primul lucru care se face sunt prezentarile [ asta stiu din proprie experienta], pana la urma gandeste-te ca oamenii astia o sa fie nevoiti sa colaboreze pentru diferite evenimente/proiecte un an intreg.
Eu iti urez bafta la scris si te rog sa ma anunti cand pui nextul.
We mortals have many weaknesses; we feel too much, hurt too much or too soon we die, but we do have the chance of love.



Răspunsuri în acest subiect
Aleea CireÅŸilor - de chocolate muffin - 09-06-2011, 10:48 AM
RE: Aleea CireÅŸilor - de BloodyInnocence - 09-06-2011, 09:06 PM
RE: Aleea CireÅŸilor - de Ymequa - 09-06-2011, 09:09 PM
RE: Aleea CireÅŸilor - de Ymequa - 14-06-2011, 12:12 AM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Statuia MorÅ£ilor (cu acordul parintilor va rog ) YamaMina 32 15.463 30-01-2010, 01:19 PM
Ultimul răspuns: starnight


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)