Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Aleea CireÅŸilor

#3
Imi place numele fic-ului tau. De fapt, din aceasta cauza am si intrat pentru ca eram foarte curioasa ce se ascunde sub numele acesta. Inca un lucru ce m-a facut sa citesc a fost "chestia" ce era scrisa sub titlu: " Dacă te-ai săturat de veşnicile "Romeo şi Julieta", atunci dă un click!". Cand pui ceva de genul si un om citeste, respectivul gandeste cam asa (sau cel putin eu) : "Pe bune?! Chiar e pe bune?! Trebuie sa citesc!".

Am vazut ca nu ai nimic impotriva criticilor si asta e okay.
Prologul mi s-a parut relativ simplu insa foarte dragut (desi cred ca s-ar fi putut ceva mai bine).
Nu o sa ma leg de dimensiunea capitolului, pentru ca pana la urma asta e la alegerea scriitorul si nu a cititorului. Ce am observat: inca din prima este mult dialog, prea mult as putea sa spun. Scrii la persoana a III-a, deci ar trebui sa fie ceva mai usor sa descrii sentimentele personajul, lucru care la tine nu prea l-am vazut. Poate ca dialogul este punctul tau forte, pentru ca a fost bun - asta trebuie sa recunosc -, insa trebuie sa te ocupi mai mult si de sentimentele personajului tau. Din cauza ca ai cam omis acest lucru actiunea mi s-a parut cam seaca, as putea spune ca a fost chiar grabita. Daca tot ai de gand sa te chinui sa cauti tot felul de expresii care mai de care mai frumoase, cel putin fa in asa fel incat sa fie oarecum originale - sa le scrii tu, pe stilul tau, nu sa fie luate din stilul altora.

Eu iti urez bafta in continuare si te rog, daca doresti, sa ma anunti si pe mine cand pui continuarea.
We mortals have many weaknesses; we feel too much, hurt too much or too soon we die, but we do have the chance of love.



Răspunsuri în acest subiect
Aleea CireÅŸilor - de chocolate muffin - 09-06-2011, 10:48 AM
RE: Aleea CireÅŸilor - de BloodyInnocence - 09-06-2011, 09:06 PM
RE: Aleea CireÅŸilor - de Ymequa - 09-06-2011, 09:09 PM
RE: Aleea CireÅŸilor - de Ymequa - 14-06-2011, 12:12 AM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Statuia MorÅ£ilor (cu acordul parintilor va rog ) YamaMina 32 15.572 30-01-2010, 01:19 PM
Ultimul răspuns: starnight


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)