Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Sungha Jung

#1
First, click here.
Secănd, nu cred că multă lume a auzit despre acest puşti. E star pe youtube, şi-i păcat de unii care nu i-au ascultat muzica.

About Sungha Jung ~
S-a născut în South Korea, pe data de 2 septembrie, anul 1996. Visul lui este să devină chitarist profesionist, folosind stilul 'fingerstyle' .
Nu foloseşte file cu acorduri pentru cântecele pe care le interpretează, ci ascultă melodia foarte bine, apoi o cântă la chitară. De curând, a creat câteva cântece, care sinceră să fiu, sună foarte-foarte bine.
Prima sa chitară a fost semnată de Thomas Leeb, scriind pe aceasta: "Keep on grooving to my friend."
Pe 1 ianuarie, 2009, firma Lakewood a devenit sponsorul său oficial de chitări and stuff like this. Tânărul chitarist exersează câte două-trei ore pe zi, luându-i o săptămână dacă cântecul este mai greu.
Deeci, părerea mea despre acest puşti, ce sigur este înzestrat cu un talent magnific, este una foarte bună. L-am găsit pe facebook, când un prieten a postat un link cu el şi mi-a plăcut enorm de mult felul în care cânta, plus, cred că am devenit dependetă de el. <3
Well, trebuie să-i ascultaţi cântecele ca să vă faceţi o idee despre el.
Acum, aţi auzit despre el ? Ce credeţi despre tânărul chitarist, în general?

Şi câteva cântece ~

[Extreme] More than words - Sungha Jung
Pirates of Caribbean
For you - Sungha Jung [ original ]

XoXo, Mad Hatter.

P.S. Dacă mai e un topic cu el, rog un moderator să-l şteargă pe acesta, deşi n-am văzut vreunul.
[Imagine: tumblr_lvu3z0OC361qkx1cbo1_500_large.gif]
The Mad Hatter: Have I gone mad?Alice: I'm afraid so. You're entirely bonkers. But I'll tell you a secret. All the best people are.




Răspunsuri în acest subiect
Sungha Jung - de Mad Hatter - 05-06-2011, 11:19 PM
RE: Sungha Jung - de Aerith - 06-06-2011, 04:36 PM
RE: Sungha Jung - de Alysu - 06-06-2011, 10:35 PM


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)