Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Incercarea moarte n-are. :]

#2
^spam 21

Ma, cand faci reproduceri pune si modelul dupa care ai desenat, ca asa nu prea poate lumea sa compare, sa-ti zica unde ai gresit, etc. Bine, pentru mine nu se aplica, pentru ca poti sa-ti zic unde ai gresit fara sa vad desenul original 9

ochiul - trebuie sa lucrezi foarte mult la umbre, daca vrei sa iti iasa un ochi realistic bine, trebuie ca linile sa le faci din umbre. Irisul ochiului e stramb, ca sa iti iasa bine ia o moneda sau fa cu compasul irisul. Nu stiu cum se numeste coltul ala din stanga, ala prin care iti curg lacrimile 21 asa, ala e prea sus, si prea mic. genele chiar daca sunt vazute frontal, trebuia sa le faci mai lungi si mai curbate. Spranceana aia e doar o hasura, nici macar una buna. uita-te la desenele mele, si o sa vezi cum se face o spranceana 4. Cu toate astea, e destul de bun, adica, multi nu stiu sa deseneze un ochi. chiar daca eu ti-am gasit atat de multe greseli, sa stii ca e ok.

la kiba iti comentez alta data, cand vei pune si pozele dupa care te-ai luat 4

hai te pup jos, xoxo. papa

@andrusca
nu cred ca era necesar sa spui exact ce am spus si eu 24 cred ca a inteles din prima 3

[Imagine: L-sig-for-alecs.jpg]

Aleksandr's awesome:DEVIANTART/PICS/DRAWINGS



Răspunsuri în acest subiect
Incercarea moarte n-are. :] - de Rin - 02-06-2011, 11:50 PM
RE: Incercarea moarte n-are. :] - de Aleksandr - 04-06-2011, 01:05 PM
RE: Incercarea moarte n-are. :] - de yaoi maniac - 04-06-2011, 01:41 PM


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)