Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Bullet for my Valentine

#1
Nu pot spune că am fost întotdeauna o fană înfocată a acestei trupe; though I always liked them. Însă, de curând, din cauza unei teme la ECCE, am început să ascult continuu doar Bullet for my Valentine şi am ascultat în continuu, like fără oprire, and I fell in love with them, simple as that.

Anyway, Bullet for my Valentine e formată din: Matt Tuck ( lead vocals and rhythm guitar ), Mike Paget ( lead guitar and backing vocals ), Jay James ( bass guitar şi backing vocals ) şi Michael Thomas ( drums x3 ); sunt a Welsh heavy metal band de pe undeva din Bridgend formată în 1998 - lucruri pe care le ştiu de la tema aceea care, în mare, mi se părea idioată. Trupa, oricum, s-a format mai întâi sub numele de Jeff killed John.
Albumul de debut al trupei Bullet for my Valentine a fost The Poison, released in 2005 în Regatul Unit - bla, bla, bla, toate detaliile acestea le puteţi găsi şi pe wikipedia dacă vă face plăcere să citiţi despre ei ^^.

Cât despre mine, îmi place foarte mult această trupă, even though I don't really know why... well or maybe I've got a clue. Ideea este că îmi place foarte mult instrumentalul lor. Treaba pe care o fac cu instrumentele mi se pare gorgeous şi le ador, practic, toate melodiile - well toate melodiile pe care le-am auzit, ofc, cum să îmi placă ceva ce nu am auzit? Well I agree that I may like those I haven't heard as well... but anyway!
Melodia mea preferată este Tears don't fall - and now I droll =p~ m-a cucerit din prima clipă; oh and also Waking the demon or The Last Fight or Your Betrayal... or... ok, stai, îmi plac melodiile lor şi aş putea să le înşir toate titlurile, nu m-ar deranja, dar ar fi plictisitor în mare şi nu aţi regăsi decât titluri, titluri, titluri pe care probabil le ştiţi.

So, what about you?
do you lik'em or what?

Tears don't fall - enjoy :3



Răspunsuri în acest subiect
Bullet for my Valentine - de Teh - 20-05-2011, 03:33 PM
RE: Bullet for my Valentine - de Ang. - 20-05-2011, 11:08 PM
RE: Bullet for my Valentine - de βεκi - 23-05-2011, 10:16 AM
RE: Bullet for my Valentine - de Shizuka - 24-05-2011, 08:30 PM
RE: Bullet for my Valentine - de yaoi maniac - 19-06-2011, 01:51 PM
RE: Bullet for my Valentine - de *lilith - 07-07-2012, 11:32 PM
RE: Bullet for my Valentine - de Shanny. - 26-07-2012, 08:18 PM
RE: Bullet for my Valentine - de Rain - 02-08-2012, 05:55 PM
RE: Bullet for my Valentine - de Miss M - 20-09-2012, 09:06 PM
RE: Bullet for my Valentine - de Hallucinogen - 14-09-2014, 02:46 PM


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)