Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Why can't a girl fight with love???

#1
Chapter 1: "Trandafirul interzis"

-Domnisoara Tara,se pare ca respectati obiceiul de a trece prin biroul meu in fiecare zi.Ma bucur ca veniti sa ma vizitati zilnic! spuse cu un zambet sarcastic directoarea.
-Mda...si eu ma bucur sa va revad,domnisoara Johnson. "Si de asemenea ma bucur sa nu intrerup rutina zilnica de a trece prin biroul dumneavoastra...Mda...dar nenorocitul si-a meritat-o din plin!" isi spunea in gand Tara
-Deci Tara,de data asta ai intrecut masura cu Mike!O coasta rupta,12 vanatai si 3 cucuie!!1Ce inseamna asta?!Sper ca-ti dai seama cat de mult ai exagerat...
-Doar atat??Nici o fractura??Defapt..a avut noroc... deabia imi dezmortisem si eu degetele.Norocul lui a fost cu Misa,care mi-a zis sa incetez.Defapt m-a rugat...da' ce mai conteaza...
-Tara,am sa vorbesc cu mama ta cand vine sa te ia.
"Mda...alt obicei zilnic care trebuie respectat..." gandi roscata
-Pana cand vom vorbi dupa ore,sper sa nu te mai bati cu vreun coleg.Nu vreau sa mai aud de batai pt tot restul zilei!Daca nu,te trimit la detentie!!!Acum dute sa reflectezi asupra faptelor tale,ora asta o ai libera...Spuse zirectoarea cu un zambet binevoitor.
-Ce?!Aaadica multumesc!Buna ziua!
-La revede...nici nu apuca sa termine,si fata era plecata de mult.
Aceasta se duse "sa reflecteze asupra faptelor" la locul ei preferat,in parc.Ii placea sa stea rezemata de un copac,copacul ei special...Statea intinsa si privea la cerul albastru care azi parea ca este si el pedepsit...
Tara era o roscata cu ochii albastrii in varsta de 16 ani.Intra mereu in bucluc datorita temperamentului ei.Nu suporta sa o ia cinea peste picior sau sa-si bata joc de ea si de cei mai slabi.De accea mereu se batea.Defapt,nu era o bataiusa "de mahala",ci una profesionista!Mama sa o dusese pe la 7 ani la niste cursuri de boxing.La inceput nu-i placeau deloc,dar dupa ce a prins gustul bataii, au urmat alte cursuri de boxing,autoaparare,karate si altele.In prezent detine numeroase medalii,premii,trofee si diplome obtinute la diferite concursuri care implica,evident, bataia.A obtinut anul trecut chiar centura neagra!!!S-a antrenat timp de 2 ani si a reusit!A fost atat de fericita...
Dar inca de atunci i se spune "trandafirul interzis" deoarece urmanda atatea cursuri si mergand aproape zilnic la sala, Tara avea un corp bine cladit,pe deasupra era cea mai frumoasa fata din tot liceul,si cea mai bataiusa. Parul ei roscat cadea liber de umerii fetei,ii contura corpul si ii evidentia ochii albastrii.Acei ochii albastrii precum adancurile marii ce faceau ca orice baiat sa se piarda in ei...
La fel facuse si Mike,colegul ei de clasa,care ii ceruse cu o zi inainte sa fie prietena lui.Fata accepta cu greu zicandu-si ca este un baiat bun si ca el nu se va mai intoarce...Insa acesta facuse un pariu cu baietii ca va castuga inima "trandafirului interzis" si dupa aceea o va insela.Si nu a inselat-o cu oricine,ci cu cea mai mare dusmanca a sa, Rikky!Dar baiatul gresise daca credea ca ii va castiga inima,deoarece inima ei era data de mult altcuiva...Si in plus daca credea ca o va "inzestra pe Tara cu o pereche de cornite,si sa scape basma curata,se insela amarnic!Acesta deabia a scapat datorita Misei,prietena Tarei.Misa era singura persoana capabila sa o opreasca pe Tara dintr-o bataie...ea,si inca cineva...
Misa era o brunetica de varsta Tarei.Avea ochii verzi si pielea fina ca petalele unui trandafir.Pe cat de frumoasa era,pe atat de timida si calculata.De aceea Tara tinea atat de mult la prietena sa.Poate ca,daca ar fi avut o prietena certareata si bataiusa cum e ea,s-ar fi certat tot timpul.In schimb cu Misa nu se certase niciodata.Tara ii permitea multe Misei, deoarece stia ca o prietenie mai sincera ca a ei nu va mai gasi....In fond se stiau de mici si se aveau ca surorile...
Pe cand Tara visa cu ochii deschisi,stand rezemata de copac,telefonul ii suna si o trezi,la realitate...
-Alo,Tara, unde esti? De ce nu ai venit la ora dupa ce ai iesit din biroul directoarei??Ce ti-a zis??? Te-a pedepsit??? Ti-a zis cum se simte Mike??? Tu unde esti???
Era Misa...si ca de obicei fierbea de ingrijorare...
-Alo ,Misa, sunt in parc.Vin acum la scoala si vorbim....



Chapter 2: "O prietena...si jumatate"

Dupa ce Tara termina de vorbit, isi dadu seama ca mai are doar 15 minute sa ajunga la ore.A alergat cat a putut de tare, si , fiindca a ajuns inainte de a se suna, a fost supusa interogatoriului "detectivului" Misa:
-In sfarsit ai ajuns! Unde ai fost? intreba din nou Misa.
-Ti-am zis ca in parc! se rasti roscata.
-De ce nu ai venit la ora? Esti bine?
-Da, sunt bine, si nu am fost la ora pentru ca directoarea mi-a dat liber "sa reflectez asupra faptei comise"..."Mda, ce mai reflectat..."
Discutia, sau mai bine zis interogatoriul, a decurs "normal". Tara raspundea cu indiferenta si nepasare la intrebarile Misei, si , din cand in cand, casca....
-Off, cat ma bucur ca nu te-a pedepsit! Dar Mike?? Cum se simte??? Ti-a zis cat timp va sta in spital??
-Dupa tot ce mi-a facut, mai ai tupeul sa-i zici si numele?! Si pe deasupra sa zici si cum se simte!! Mai bine stateam eu singura in continuare si il asteptam...Si totusi sa-ti fac placerea: o coasta rupta, 12 vanatai si 3 cucuie! Multumita???
Dupa intrebarile astea urmara alte serii de intrebari mai enervante. Tara casca din ce in ce mai des si ii raspundea prietenei sale cu si mai multa indiferenta si sila. Ba chiar o lua si peste picior pe prietena sa care isi facuse atatea griji in acea ora, pe cand "buna" sa amica lenevea rezemata, de un copac....
Pe cand mintea Tarei era cu totul in nori....
-Auch! De ce ai facut asta?! se rasti (din nou) roscata, care era pe jos. Misa o pleznise, iar cum Tara era cu mintea in nori...a cazut pe jos. Pe obrazul ei era imprimata palma Misei...In timp ce Tara se rastea la aceasta, ochii verzi ai brunetei au fost inundati de lacrimi, si inainte ca aceasta sa-si dea seama, o lacrima se prelinse pe obrazul delicat al acesteia, asa cum roua se prelinge dimineata pe petalele delicatului trandafir.
Tara era tot pe jos, holbandu-se la Misa si incercand sa inteleaga ce s-a intamplat. Dar cand vazu lacrima de pe obrazul ei, se trezi la realitate si realiza cat de mult rau ii facu prietenei sale. Se ridica, si intr-o fractiune de secunda, o imbratisa pe Misa....
-Imi pare rau! spuse Tara in timp ce ii stergea lacrima de pe obraz.
-Mie imi pare rau! Te-am plesnit...spuse bruneta in timp ce lasa capul in jos.
-Prostuto! Sti bine ca mi-am meritat-o. In plus, asa aflu si eu ce palma grea ai!
Fetele incepura amandoua sa rada, si , fiindca se sunase, se intorsera vrand sa intre in banca.Cand s-au intors, si-au dat seama ca avusesera "spectatori". Toti cei prezenti in clasa vazusera scana. "Tara Hamilton sa fie doborata de o singura palma, si pe deasupra sa accepte acest lucru?! No way! " isi spuneau unii. Pur si simplu nu le venea sa creada ceea ce vazusera
Tara insa stia ce gandeau, dar ii ignora total. Palma Misei inca se mai zarea pe obrazul fetei, care , nepasatoare intra in banca. Tara statea in acceasi banca cu Misa. Asa hotarase dirigintele lor. "Cele mai bune eleve sa stea in acceasi banca.Si de ce nu?" raspundea dirigintele cand cineva obiecta ceva.
Ora trecea foarte greu, Tara era cu privirea dusa departe, iar mintea ei era si mai departe, ratacita probabil pe undeva prin univers...
-Tara, Tara! Trezeste-te! Revino-ti!
-Eee! Ce e Misa? Ce te-a apucat??
-Scoate o foaie de hartie! Dam test!
"off...grozav!Acum s-a gasit si asta sa dam test..."
-Bine copii, din acest moment aveti la dispozitie 10 minute!
"Mda..tipic...iar isi bate profu' joc de mine...sau poate ca nu stie ce inseamna cuvantul "test". Off doamne, chiar trebuie sa-mi bat capul cu asa ceva??Nici macar nu merita osteneala...Ma rog, asa mai adaug si eu un 10 la colectie si poate mama nu va mai fi asa suparata dupa ce iesim din biroul directoarei si nu mi-o va lua pe Bijou...Hmm, good ideea!...(dupa 30 de secunde)...Aolo bai nene, da' tu la niste probleme mai grele nu te-ai gandit?!Mda...cred ca nu te-a dus bibilica...din nou!!! Adica vreau sa spun ca am mai facut problemele astea!Mai exact asta a fost tema de acum 2 ore! Hihi,ce bine ca m-am spetit atunci s-o fac!....(dupa 3 minute)...In fine..cred c-ar trebui sa-i duc lucrarea...da' mai stau sa lenevesc.Vad ca si Misa a terminat lucrarea si a inceput cu daydreaming-ul ei obisnuit...Hmm...Oare la cine s-o gandi atata fata asta??? "
-Um..Tara?
-Da, Misa.Ce e?
-Pot sa duc lucrarile? Ai terminat?
-Da, du-le.
-OK.
Dupa terminarea orei urma pauza mare. Fetele s-au dus sa manance la locul obisnuit, pe iarba. Tara era lihnita asa ca manca de zor, neobservand ca Misa nici nu se atinsese de mancare.
-Misa...Misa, esti bine?MISA??!!
-Daaa! Ce ai?! De ce tipi in halul asta?! Sa sti ca daca ma strigai o data era de ajuns...
-Da, sigur! O data, a treia oara!!! Ce ai? Te simti bine??
-Da, n-am nimic. De ce intrebi?
-Aaa, pai, asa... Sau poate din faptul ca n-ai mancat nimic!
-Nu mi-e foame...
-Ook..." Doamne, da' indragostita mai e!"
Dupa aceasta discutie, clopotelul anunta terminarea pauzei si inceperea unei noi ore de cosmar. Tara nu se gandea decat la intalnirea de dupa ore cu directoarea si mama sa.
Eeh, iata ca orele s-au terminat iar Tara era prezenta, ca de obicei, in biroul directoarei...
-Sara, ma bucur ca ti-ai facut timp ca sa discutam...
-Domnisoara Johnson, va rog, sa trecem direct la subiect! Spuneti, ce-a mai facut Tara de data asta? Pe cine a mai batut?
-Vad ca sunteti directa ca de obicei.Bine, am sa va spun: Tara l-a batut serios pe Mike...
-Va rog, spuneti-mi ca baiatul nu e in spital...
-Ma tem ca este,dupa tot ce i-a facut Tara...
-TARA, ti-am zis de o mie de ori sa nu te mai bati! De ce nu poti sa fii si tu ca fratele tau?! Oof doamne, cred ca o sa blestem pt tot restul vietii mele ziua in care te-am bagat la cursurile alea!De data asta nu mai trec cu vederea, te pedepsesc!Ti-o iau pe...
-Apropo de pedeapsa, cred ca am o idee mai buna. Tara draga, poti sa ne lasi singure pt un moment??
-Da, domnisoara Johnson...
Dupa ce iesi din biroul directoarei, fata se aseza pe un scaun si incepu sa se intrebe ce tot vorbaste directoarea cu mama sa. "Off...ma intreb despre ce pedeapsa o fi vorba.In orice caz,cred ca e mai bine decat sa mi-o ia pe Bijou...Si mama asta, n-am vazut asa ceva! Acum tot ea se plange ca m-a dus la cursuri! Dupa ce m-a obligat si m-a mituit cu o inghetata pe vremea aia...acum tot ea se plange!Hmph! "
-Tara, poti sa intrii acum!
-Am hotarat ca pedeapsa ta va fi...



Răspunsuri în acest subiect
Why can't a girl fight with love??? - de Jasmine - 04-10-2008, 12:36 AM
RE: Why can't a girl fight with love??? - de Hana-chan - 04-10-2008, 08:00 PM
RE: Why can't a girl fight with love??? - de Hana-chan - 18-10-2008, 10:14 AM
RE: Why can't a girl fight with love??? - de Tox - 19-10-2008, 12:37 AM
RE: Why can't a girl fight with love??? - de Tox - 19-10-2008, 06:59 PM
RE: Why can't a girl fight with love??? - de Tox - 19-10-2008, 11:42 PM
RE: Why can't a girl fight with love??? - de Tox - 20-10-2008, 04:37 PM
RE: Why can't a girl fight with love??? - de Hana-chan - 20-10-2008, 07:31 PM
RE: Why can't a girl fight with love??? - de black_rose - 30-10-2008, 10:10 PM
RE: Why can't a girl fight with love??? - de Tox - 31-10-2008, 12:14 AM
RE: Why can't a girl fight with love??? - de Aly - 01-11-2008, 10:20 PM
RE: Why can't a girl fight with love??? - de Tox - 15-11-2008, 01:04 AM
RE: Why can't a girl fight with love??? - de Hana-chan - 15-11-2008, 11:51 AM
RE: Why can't a girl fight with love??? - de Kido - 03-02-2009, 03:54 AM
RE: Why can't a girl fight with love??? - de Nya. - 12-06-2009, 03:52 PM
RE: Why can't a girl fight with love??? - de Teh2 - 12-11-2009, 01:30 PM
RE: Why can't a girl fight with love??? - de Ryuu - 14-12-2009, 06:14 PM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  [Bleach] - Fight! Oh Jeez 2 3.206 22-04-2011, 01:53 PM
Ultimul răspuns: Oh Jeez
  You can`t fight without getting hurt Dark Blue 6 4.651 07-12-2010, 08:27 PM
Ultimul răspuns: Kyung.Oppa
  Fight for mortal [SasuSaku+18] ellamanu 20 59.358 06-05-2010, 09:01 PM
Ultimul răspuns: Just Smile
  Fight for love +18 ellamanu 8 15.082 17-12-2009, 02:16 PM
Ultimul răspuns: ^ToxicK kiD^


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)