Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

PhotoShop Elements 9 + ceva Creati

#6
In PS te descurci cat de cat, dar nu prea de descurci cu compozitiile, incadrarea in pagina, culorile, etc. Sunt foarte multe chestii aglomerate, layere peste layere. Ai prea multe motive florare, pe care le mai si repeti in alte poze. Nu se leaga unele chestii.
E mult de munca la photoshopul asta, nu numai la partea tehnica. Incearca sa transmiti ceva prin lucrarile pe care le faci.

Am vazut ca ai si ceva desene, car nu sunt foarte rele, dar nu cred ca trebuia sa le editezi in ps.
Cel cu tigara e interesant, cu toate ca ai o gramada de greseli. Dar pentru ca ai facut mana, si degetele cat de cat corecte nu se observa celelalte chestii. De exemplu: perspectiva scrumierei, sau brichetei, sau paharului. Nu au volum sunt lucruri plate. Fumul ala e prea negru. Fumul de la tigara e gri deschis. si multe alte chestii...


Cel cu robotul: umbrele il fac sa para din plastic. nu are un punct de atractie [daca intelegi ce vreau sa zic]
cam atat 21 nu ma pricep la roboti

Cel cu chestia zburatoare: ala din spate e un soare? ca nu-mi dau seama... in fine, imi place doar semnul ala de pe frunte 21 seamana cu semnul de la 'Fallen'


mai posteaza desene...

[Imagine: L-sig-for-alecs.jpg]

Aleksandr's awesome:DEVIANTART/PICS/DRAWINGS



Răspunsuri în acest subiect
PhotoShop Elements 9 + ceva Creati - de aleutu - 17-03-2011, 09:55 AM
RE: PhotoShop Elements 9 + ceva Creati - de Ana - 18-03-2011, 11:32 AM
RE: PhotoShop Elements 9 + ceva Creati - de Rain - 23-05-2011, 08:46 PM
RE: PhotoShop Elements 9 + ceva Creati - de Aleksandr - 18-06-2011, 08:11 PM


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)