Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Prima incercare

#2
Hellow, am trecut si eu pe aici sa comentez ^^

Primul lucru, sa iti pun cateva intrebari: Dupa tine, ce inseamna GFX? si Ce program folosesti?

Dupa mentalitatea mea, critic astfel: lasa textul deoparte daca nu te pricepi sa il asezi in lucrare, si sa alegi de asemenea fontul/marimea/culorile. Lucrarile sunt prea incarcate, fara nici un sens, si prea mari in dimensiune. Pe viitor, redimensioneaza imaginile alea, caci de multe ori la asta se refera in mica parte atunci cand faci o lucrare, fiindca dupa cum vezi in lucrarea ta [a 3-a] e prea aproape/prea mare si strica tot aspectul, si nu arata deloc frumos, nu ca in rest arata bine, e si prea luminata si prea incarcata. Nu incarca lucrarea cu cate personaje iti sare tie prin cap, foloseste una si cu cap, si de asemenea, incearca sa te limitezi la brushuri/texturi/c4d's. Recunosc, ultima e bine lucrata, stii sa folosesti pen tool [daca aia ai folosit] insa incearca sa folosesti niste turoriale, fiindca nu strica, crede-ma.

Altceva, nu stiu ce sa iti mai zic, asa ca astept sa vad ce idei mai pui in practica.
~My dA!
~My twitter account!
My life, my soul, my inspiration --> Korean style
[Imagine: tumblr_lspwr4bMkI1qheiqqo1_400.png]



Răspunsuri în acest subiect
Prima incercare - de C0caaa!na ~.~ - 12-03-2011, 11:35 AM
RE: Prima incercare - de Alysu - 12-03-2011, 07:04 PM
RE: Prima incercare - de C0caaa!na ~.~ - 17-03-2011, 08:53 PM
RE: Prima incercare - de Alysu - 19-03-2011, 01:52 AM
RE: Prima incercare - de C0caaa!na ~.~ - 19-03-2011, 07:19 PM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  しずき の 芸術 [a.k.a. Dezastre de primă cla Physalis 2 2.234 29-01-2010, 07:23 PM
Ultimul răspuns: Mimisor


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)