Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

[SUGIZO] Days of Repetition

#1
Buuun, n-am mai făcut chestia asta de ceva vreme.
Un fic cu şi despre SUGIZO, chitarist (X JAPAN, LUNA SEA, artist solo, sometimes Juno Reactor), solist, actor, producător, director... varianta scurtă e că e multi-funcţional şi idolul meu în viaţă. Şi m-am gândit să-i scriu jurnalul XDD
Şi pentru prima parte a ficului, uitaţi aici o poză cu el.

DISCLAIMER: Nu am niciun drept asupra lui SUGIZO sau asupra oricărui alt personaj din această poveste, şi niciun fel de control asupra acţiunilor lor (aş vrea eu). Evenimentele sunt inspirate din realitate şi încerc să mă-mi bazez ficul pe realitate oriunde este posibil acest lucru, dar avertizez cititorii că are şi destulă ficţiune. Şi ca o paranteză, mă îndoiesc adânc că stimabilul domn are timp să ţină un jurnal.

Days of Repetition
Unu

Joi, 25 aprilie 1996

Încă nu pricep de ce mă apuc să scriu un jurnal abia la vârsta asta. Probabil că în ultima perioadă am fost mult prea ocupat cu trupa, şi pe deasupra cu Alexandra, aşa că am vrut să iau o pauză, timp în care să-mi pun ordine în gânduri.
Inoran mi-a dat ideea cu un jurnul; mi-a zis că în liceu (şi spunând asta, mă gândesc cum au trecut ultimii zece ani) el se calma scriind. Aşa că mi-am zis şi eu „Hei, ştii, n-ar fi rău să încerc să scriu într-un jurnal.”
Asta e varianta scurtă a ce s-a întâmplat în ultimele două zile.
Dar nu asta e ideea. Dacă voiam doar atât, mă duceam să vorbesc cu Alexandra.
Că tot veni vorba de Alex... În ultima vreme (de fapt, de câteva ore) mi-a zis că îi e rău. În primele cinci secunde am calculat cât timp a trecut din iulie şi până acum. Apoi i-am zis să nu-şi facă probleme, deşi sfatul ăsta venind de la mine e complet aiurea. Adică eu sunt extrem de stresat; mi-e... ei bine, frică de ce urmează. Adică mă cam sperie gândul unui copil, dacă stau şi mă gândesc la faptul că nici eu nu sunt deloc matur.
Dar m-a sunat hide acum două zile, să-mi spună că a cumpărat albumul şi că îi place ce ne-a ieşit, şi mi-a zis că el ar da orice să fie în locul meu acum. Ei bine, cred că şi eu aş fi mai liniştit dacă hide ar fi fost căsătorit cu Alexandra şi nu eu. El e mult, dar MULT mai responsabil decât mine. Cu toate problemele lui, hide e mai matur şi, implicit, mai responsabil. Vreau să fiu şi eu ca el.
Singurul lucru bun care s-a întâmplat în ultimele zile e faptul că albumul se vinde foarte bine. Ah, vreau să mergem în turneu. De fapt, nu ştiu dacă vreau asta.
Ce vreau?
Cred că vreau să mănânc ciocolată.
[Imagine: sig0147.gif]



Răspunsuri în acest subiect
[SUGIZO] Days of Repetition - de CHOCO - 05-03-2011, 08:08 PM
RE: [SUGIZO] Days of Repetition - de CHOCO - 25-03-2011, 11:47 PM
RE: [SUGIZO] Days of Repetition - de CHOCO - 13-04-2011, 11:30 AM
RE: [SUGIZO] Days of Repetition - de Wolves - 09-07-2011, 06:34 PM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  [Naruto] 35 Days of Happiness [SasuSaku] MarilynDelRey 3 2.896 28-06-2013, 05:49 PM
Ultimul răspuns: *Kidutza*
  School Days (+18) Wolves 27 8.101 17-07-2011, 09:16 PM
Ultimul răspuns: Camelie.
  School Days (+18) Wolves 27 8.167 17-07-2011, 09:16 PM
Ultimul răspuns: Camelie.


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)