Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Unlimited Pleasure

#31
Ms fetelor de comm :*:*

Capitolul 14

Omul asta ma facea sa-mi pierd mintile si sa uit de bunul simt ce mi-a fost inoculat inca din copilarie...bratele lui erau calde si primitoare, iar saruturile fierbinti imi incalzeau trupul, care, in ciuda temperaturii ridicate, tremura incontrolabil. Mi-am dat seama ca de cand l-am cunoscut pe el am prins prostul obicei sa inrosesc la fiecare vorba sau remarca pe care o facea si totusi...nu-l indepartam, ci mai mult ma agatam de el ca de un colac de salvare.
Ce rost mai avea sa neg ca imi placeau toate senzatiile ce-mi strabateau corpul cand ma atingea... niciunul.
Barbatul asta...era periculos...
M-a trezit telefonul ce suna undeva deasupra capului meu. Am injurat si mi-am intins mana pana ce am dat de el si am raspuns somnoros si un pic irascibil
-Da?
-Taki..unde esti? am recunoscut de indata vocea ingrijorata a mamei mele. Nu ai venit aseara acasa, continua ea. Este totul in regula?
-Mama...scuza-ma, am lucrat pana tarziu, apoi am venit pana la seful meu acasa si am adormit aici.
-Dar esti bine? vocea ei pastra acelasi grad de ingrijorare.
-Da, mama, sunt bine.
-Bun, atunci mai am un singur lucru de spus: daca nu te trezesti vei intarzia la scoala, draga. Chicoti usor la telefon.
Scoala..uitasem complet de ea.
-La dracu'. Vorbim mai tarziu mama, i-am zis inchizand telefonul. Am sairt din pat, incurcandu-mi picioarele in cearceaf si aterizand pe burta pe podeau rece. Zgomotul facut de mine in trezi si pe Mike, care, pana atunci dormise linistit.
- Ce s-a intamplat? intreba el, uitandu-se la mine cum imi culeg trupul de jos si ma imbrac rapid cu hainele ce erau aruncate peste tot.
-Scoala...voi intarzia la scoala. Naiba s-a ia ca am uitat! De ce nu poate sa fie mama ca alte mame. Sa ma sune la 4 dimineata si sa ma intreb unde naiba umblu? am bombanit eu nervos. Ma suna acum...si pentru ce...ca sa-mi zica vechea replica:" Taki, vei intarzia la scoala". Asa ceva...
Mike incepu sa rada, ceea ce ma facu sa ma incrunt.
-Mama ta e ciudata, dar simpatica. Cred ca pe ea semeni.
M-am uitat crucis la el pana ce si pe mine m-a bufnit rasul. Stiam deja ca seman cu mama. De la tatal meu nu luasem decat culoare parului si sexul. Te duc eu la scoala, zise, incepand si el sa se imbrace.
-Cum vrei, dar prima oara trebuie sa ajung acasa sa-mi iau uniforma si cartile.
Aproba si amndoi iesiram afara din casa, indreptandu-ne spre masina pe care o conduse el in seara trecuta. Apasa acceleratia si demara in forta, acul kilometric ajungand in scurt timp la 100 mile/h. I-am dat adresa si in 20 de minute deja ne aflam in fata casei mele.
-Hai inauntru pana reusesc si eu sa ma schimb.
Nu ma refuza, dar mi-am dat seama ca se simtea un pic stingherit. A pasit inautru, dar nici bine nu am apucat sa-mi descal papucii ca mama si aparu imbracata intr-o pereche de pantaloni de piele negrii, un maieu to negru, peste care avea o geaca de piele stransa pe corp si scurtuta. Parul ii juca liber in jurul chipului alb, de portelan si i se prelingea pe umerii ingusti. Cand ne zarii, zambii calduros.
-Ma gandeam eu ca vei aparea intr-un final.
-Mda...ma duc sa ma schimb. Mike, simte-te ca acasa, i-am zis si am dat sa fug pe scari, dar mi-am amintit ceva. Mama, nu-l speria prea tare. Femeia imi zambi inocent, ceea ce ma facu ridic din sparancene. Zambetul acela al ei era aducator de necazuri. I-am lasat in pace, gandindu-ma ca Mike este baiat mare si ca nu va apti nimic daca sta in compania ei 10 minute.
Odata ajuns in camera, am intrat la baie si m-am spalat cu apa rece pe fata, apoi mi-am imbracat in graba uniforma si mi-am aranjat cat de cat parul. Am infascat geanta de pe pat si am iesit, coborand la parter de unde am auzit rasete. Se pare ca totul decursese bine. L-am privit pe Mike si am zambit cand mi-am dat seama ca descoperise ce avea in comun cu mama mea: pasiunea pentru masini.
-Sunt gata, am anuntat din prag.
-Bine, atunci...hai sa mergem, imi zise Mike binedispus. Mi-a facut placere, doamna Shibuya.
-Si mie. Sa mai vi pe la noi.
-Mama, unde mergi imbracata asa? am intrebat-o inainte sa ies pe usa.
-La universitate. Am cursuri.
M-am incruntat un pic...dar nu am mai adaugat altceva. Mama mea era o nonconformista. Banuiam ca toti se obisnuisera deja cu ea. I-am depus un sarut usor pe obraza, apoi am alergat spre Mike care ma astepta linistit in masina.
-Cum a fost? Te-a bagat un pic in sperieti? am intrebat amuzat in timp ce baiatul era atent la trafic.
-Nu chiar...dar nu am cunoscut inca o femeie care sa stie atatea despre masini.
-E normal sa stie...preda inginerie mecanica la universitate, i-am raspuns chicotind.
-Un profesor nu stie chiar atat de multe. Ei stiu doar ce e scris in carti.
-Da, ai dreptate, dar un fost pilot de curse stie.
S-a uitat uimit la mine, crezand probabil ca glumesc.
-Vrei sa spui ca mama ta...?
-Da. Cand ti-am zis ca de la ea am mostenit pasiunea pentru masini, nu am glumit deloc. Am ridicat din umerii nepasator. Si ea a participat la curse inainte sa-l cunoasca pe tatal meu, dar a renuntat dupa ce s-au casatorit si a ales cariera universitara.
-Interesanta femeie...l-am aprobat. Restul drumului l-am facut in liniste, eu fiind preocupat de ceasul ce arata ca am intarziat. Fix de asta mai aveam nevoie acum...Dar, intr-un final am ajuns si la scoala. Mike a oprit in fata cladirii principale, apoi s-a intins spre mine si m-a sarutat usor pe buze. Imediat ce l-am simtit obrajii mi se inrosira si inima o luase la galop. Eram culmea...Mi-am ascus fata ca sa nu observe, dar era deja prea tarziu. Ochii lui blanzi si albastrii ma cercetau din cap pana-n picioare, dezbracandu-ma...Am vrut sa-i zic ceva, dar telefon mi-am simtit telefonul vibrand, asa ca l-am scos si am privit mesajul.

In seara aceasta la ora 11, Cartierul Chinezesc. Te asteptam, Akuma.

-Ce s-a intamplat?
I-am aratat mesajul pe care l-am primit, iar el si-a incordat maxilarul, injurand incet printre dinti. As fi vrut sa ma raman, sa vorbim despre detalii, dar am auzit someria care anunta inceperea cursurilor. Am oftat, iesind din masina, dar m-am aplecat la geamul intredeschis
-Cand termin aici vin la garaj sa punem la punct detalile. A aprobat,iar eu m-am indepartat cu mintea oriunde altunceva, numai la scoala nu...
Se anunta o zi de-a dreptul bestiala...

"Omul este cel mai putin el insusi,atunci cand vorbeste in propria persoana.Da-i o masca si el va spune adevarul."Oscar Wilde
[Imagine: chibi_5001.gif]
, chibi-ul lui



Răspunsuri în acest subiect
Unlimited Pleasure - de Beatrix LaVey - 28-02-2011, 01:29 AM
RE: Unlimited Pleasure (Yaoi by MiraA&Gabytsswh) - de MiraA - 22-04-2011, 09:53 PM
RE: Unlimited Pleasure - de Beatrix LaVey - 10-01-2012, 08:12 PM
RE: Unlimited Pleasure - de Kimera - 10-01-2012, 09:15 PM
RE: Unlimited Pleasure - de Beatrix LaVey - 23-02-2012, 02:00 AM
RE: Unlimited Pleasure - de Kimera - 23-02-2012, 08:31 PM
RE: Unlimited Pleasure - de PervyTeoYaoi_Shinee - 24-02-2012, 04:12 PM
RE: Unlimited Pleasure - de DiZ - 10-06-2012, 10:30 AM
RE: Unlimited Pleasure - de MiraA - 10-06-2012, 09:36 PM
RE: Unlimited Pleasure - de Lexxu - 16-06-2012, 02:50 PM
RE: Unlimited Pleasure - de kame. - 17-06-2012, 06:54 PM
RE: Unlimited Pleasure - de Beatrix LaVey - 15-07-2012, 02:41 PM
RE: Unlimited Pleasure - de Kimera - 15-07-2012, 04:31 PM
RE: Unlimited Pleasure - de MiraA - 23-07-2012, 12:10 AM
RE: Unlimited Pleasure - de Marina. - 30-07-2012, 01:56 PM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Pain and Pleasure [yaoi, +18] DeDal N. & Midnight Mistery DeDal N. 71 37.809 03-09-2011, 06:40 PM
Ultimul răspuns: AbiiShu'


Utilizatori care citesc acest subiect:
2 Vizitator(i)