Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Unlimited Pleasure

#21
Si am revenit si eu cu nextul:* multumim pt commuri fetelor:*

Capitolul 10

Imi ardea obrazul de la palma ce mi-o daduse John, dar nu am facut mare caz pe tema asta. Din atitudinea lui mi-am dat seama ca intre el si Mike era ceva sau cel putin fusese ceva in trecut. Am oftat enervat de situatia in care ma aflam si mi-am concentrat atentia pe motorul pe care incercam sa-l repar. Orice i-am facut nu mergea asa ca l-am scos si am inceput sa-l demontez piulita cu piulita ca sa-mi dau seama ce are defapt. De ce naiba trebuia sa am o viata atat de complicata? Mi-am dus mana la obrazul care banuiam ca inca este rosu si m-am incruntat cand mi-am dat seama ca pusese ceva forta in palma aia...Ma simteam vinovat...caci pana la urma avea dreptate...chiar ma comportasem ca o tarfa. Faptul ca bausem nu era o scuza.
-La naiba! am injurat cand ma-am lovit cu cheia peste mana.
-Esti bine? ma intreba o voce binecunoscuta din dreapte mea. Am intors capul si l-am zarit pe Mike, ultima persoana cu care vroiam sa conversez acum.
-Mda...is ok, i-am zis ferindu-mi privirea de a sa. Inca nu eram in stare sa ma uit la el in ochi cu aceeasi seninatate cu care o facea el. Se vedea ca e obisnuit cu situatiile de genul. Nu-mi dau seama ce nu e bine aici.
-Lasa-ma sa ma uit si eu. S-a aplecat peste capota si a inceput sa verifice cablurile si pistonii cu atentie. Mi se pare ca presiunea din pistonul trei e prea mare.
-Am vazut si eu asta, i-am zis plictisit. O sa-i fac un test la computer sa vad exact care e raportul de presiune pentru fiecare piston in parte si dupa aceea il voi regla.
A dat din cap in semn ca e de acord, iar eu m-am indepartat pana in partea opusa a garajului unde se gasea pe masa de lucru un laptop. L-am luat si m-am intors la masina, incepand sa-l conectez la computerul de bord, apoi am rulat programul de verificare. Stiam ca va dura o vreme...m-am rezemat cu spatele de masina si am deschis doza de suc de statea acolo de cateva ore, dupa care am baut insetat. Mike veni langa mine si-mi lua doza din mana luand si el cateva inghitituri.
-Delicios...zise lingandu-se pe buze intr-un mod pervers ce iar imi aduse aminte ce ceea ce facusem noi. M-am inrosit si am intors capul. Ceva din tonul lui imi spunea ca nu se refera neaparat la suc. Ii simteam privirea ce imi colinda trupul in voie, facandu-mi sangele sa-mi clocoteasca in vene. Ce naiba era cu mine? Nu era normal sa reactionez asa...
Vroiam sa-l intreb ceva...asa ca mi-am facut curaj sa-l privesc si sa vorbesc
-Mike...i-am zis ezitand, stiu ca nu e treaba mea, dar e ceva intre tine si John?
Cred ca intrebarea mea l-a socat, caci pentru un moment lung nu a zis nimic, apoi mi-a zambit linistitor si a folosit cel mai calm ton posibil.
-Nu e nimic serios intre mine si John...Sa ziceam doar ca au fost momente cand amandoi am avut nevoi pe care le-am satisfacut. Nimic mai mult.
-Ma intreb daca John stie asta? am mormait pentru mine, dar Mike m-a auzit si s-a incruntat, dorind parca sa ma contrazica. Nu a reusit pentru ca eu am continuat. Nu a fost corect fata de el...la dracu...chiar ma simt ca o tarfa, i-am zis si m-am intors sa verific rezultatele ce erau afisate pe ecranul laptopului.
-Nu esti o tarfa, am auzit vocea dura a lui Mike in spatele meu, ceea ce ma facu sa zambesc. Era un barbat ciudat...
Din analiza facuta mi-am dat seama ca avusesem dreptate. presiuna din pistoni nu era buna si trebuia reglata,iar 2 bujii erau duse, deci trebuiau inlocuite. M-am pus pe treaba, caci era destul de tarziu deja si aveam de lucru pentru maine la scoala. Mama ei de scoala...de parca nu aveam destule pe cap.
La un moment dat un scartait enervat de roti imi captase atentia, dar nu am ridicat capul de sub capota fiind mult prea preocupat cu ceea ce faceam. Totusi il auzisem pe Mike indepartandu-se, dupa care o voce groaza cu un accent cunoscut se facu auzita in tot garajul, unde , ca niciodata era linistite.
-Cu ce va pot ajuta, baieti? vocea lui Mike era calma, dar autoritara.
-O provocare la cursa, zise unul dintre ei. Unul contra unu.
-Baieti, as fi incantat, dar acum am mult de lucru. Nu ati putea sa veniti alta data? Nu am putut sa nu observ nota de sarcasm si amuzament din vocea lui Mike.
-Nu pentru tine e provocare, Mike, zise acelasi tip. Akuma, esti destul de barbat incat sa accepti?
Am inlemnit cand mi-am dat seama ca ma striga pe mine. Am oftat, lasand capota jos si m-am indreptat spre el si Mike cu un mers usor ce nu trada deloc nervozitatea ce o simteam.
-Ti-am zis ca nu ma concurez, i-am raspuns pe un ton plictisit, stergandu-ma pe maini de o carpa murdara. Iti pierzi vremea aici. Sunt doar un biet mecanic.
-Esti un las...aia esti, zise tipul scuipand pe jos si incruntandu-se la mine.
-Poate ca sunt...dar asta nu e problema ta, nu-i asa?
M-am intors sa plec, dar urmatoarea lui replica m-a facut sa ma razgandesc.
-Tokan a fost un prost sa te ia sub aripa lui. Prost a fost si prost a ramas pana in momentul in care a murit. Un prost parlit...a inceput sa rada rautacios...
Trupul incepu sa-mi tremure de nervi in asemenea hal incat credeam ca voi pica din picioare. De mine putea sa zica orice, dar nu de Tokan...nu-l cunoscuse destul de bine incat sa-si permita sa vorbeasca.
-Nu-ti permit sa vi aici si sa-mi insulti amgajatii. Nu ma intereseaza daca esti unul dintre oamenii lui Wong...incepu Mike, dar pana sa termine, eu mi-am rasucit trupul intr-o miscare rapida si l-am lovit pe urias peste fata cu piciorul facandu-l sa aterizeze pe pamant. Tot garajul se cufunda in liniste. Cu coada ochiului am vazut ca toti ma priveau cu ochii mari, chiar si John venise din spate, acum stand undeva in spatele lui Mike. M-am apropiat de japonez si i-am pus piciorul pe gat, in timp ce pe celalalt il amenintam cu o cheie pe care am pescuit-o de pe jos.
-Daca mai faci un singur pas, ii zdrobesc traheia,i-am zis zambind. Tipul a inghitit in sec si m-a ascultat, iar eu m-am intors spre cel cu o gura atat de mare, ce acum ma privea speriat.
Doar nu credeai ca mi se spune akuma degeaba, nu-i asa? Nu-mi pasa ce spui despre mine, dar pe Tokan il lasi in pace. Ai priceput? l-am intrat apasand un pic mai tare pe gatul sau. A dat aprobator din cap.
Am zambit si l-am lasat in pace, indreptandu-ma spre celalalt ce avea o tigara in gura. I-am luat-o si am tras un fum din ea, pe care i l-am suflat in fata, facandu-l sa strmbe din nas. Apoi mi-am stins tigarea pe dosul palmei si i-am pus-o in mana.
Intr-un garaj nu se fumeaza, i-am zis calm,iar el a aprobat. Sa-mi zici unde si cand, iar eu voi venii...voi astepta mesajul tau.
M-am indepartat de ei , trecand prin dreptul lui Mike care ma privea ca pe o masina straina, apoi pe langa John ce inca avea ochii mari de uimire. L-am batut pe umeri usor.
Asa loveste un barbat, i-am soptit inainte sa ma intorc la masina ce ma astepta...

"Omul este cel mai putin el insusi,atunci cand vorbeste in propria persoana.Da-i o masca si el va spune adevarul."Oscar Wilde
[Imagine: chibi_5001.gif]
, chibi-ul lui



Răspunsuri în acest subiect
Unlimited Pleasure - de Beatrix LaVey - 28-02-2011, 01:29 AM
RE: Unlimited Pleasure (Yaoi by MiraA&Gabytsswh) - de MiraA - 31-03-2011, 08:27 PM
RE: Unlimited Pleasure - de Beatrix LaVey - 10-01-2012, 08:12 PM
RE: Unlimited Pleasure - de Kimera - 10-01-2012, 09:15 PM
RE: Unlimited Pleasure - de Beatrix LaVey - 23-02-2012, 02:00 AM
RE: Unlimited Pleasure - de Kimera - 23-02-2012, 08:31 PM
RE: Unlimited Pleasure - de PervyTeoYaoi_Shinee - 24-02-2012, 04:12 PM
RE: Unlimited Pleasure - de DiZ - 10-06-2012, 10:30 AM
RE: Unlimited Pleasure - de MiraA - 10-06-2012, 09:36 PM
RE: Unlimited Pleasure - de Lexxu - 16-06-2012, 02:50 PM
RE: Unlimited Pleasure - de kame. - 17-06-2012, 06:54 PM
RE: Unlimited Pleasure - de Beatrix LaVey - 15-07-2012, 02:41 PM
RE: Unlimited Pleasure - de Kimera - 15-07-2012, 04:31 PM
RE: Unlimited Pleasure - de MiraA - 23-07-2012, 12:10 AM
RE: Unlimited Pleasure - de Marina. - 30-07-2012, 01:56 PM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Pain and Pleasure [yaoi, +18] DeDal N. & Midnight Mistery DeDal N. 71 37.812 03-09-2011, 06:40 PM
Ultimul răspuns: AbiiShu'


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)