Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Poezii ale unei alte incepatoare...

#11
Buna draga mea! Uite ca am trecut pe la poeziile tale chiar daca nu ma prea pasioneaza poeziile si nici nu prea am talent in a creea vreuna, am sa incerc sa-mi las parerea.

~Criminala~

Prima ta poezie. E reusita, avand in vedere ca e prima. Titlul se potriveste, poezia e expresiva, ai avut din plin figuri de stil, iar versurile au avut rima. La semnele de punctuatie te cam impotmolesti. Le pui cam gresit, iar asta poate afecta intelesul poeziei. Ai mai mare grija si citeste cu voce tare si le pui acolo unde vrei tu, depinde de ce inteles vrei sa dai poeziei]

~Rusine~

Aceasta perioada m-a facut sa-mi amintesc de o perioada mai intunecata a vietii mele. Ma regasesc in aceasta poezie. Poezia aceasta a trezit in mine niste sentimente ce am crezut ca nu le mai aveam... recunosc ca am si plans putin pentru ca mi-a readus niste amintiri deloc placute.
Poezia e buna. Ai evoluat de la prima, se vede.
Aici nu mai ai asa de multe probleme cu punctuatie.
Bravo tie!

Stiu ca mai ai cateva poezii, le-am citit si imi plac, dar o sa trec direct la ultimele doua.

Esec ciudat~

Poezia asta mi-a adu zambetul pe buze. E expresiva si amuzanta, desi pentru mine a avut un inteles ascuns. Adica, am interpretat-o si in alt fel - e de bine, oricum:)).
Aici, nu stiu daca nu am fost atenta, sau poate nu-mi mai amintesc, dar parca nu am mai vazut semne de punctuatie puse aiurea.

~Invidie~

Asta-mi aminteste de prima mea dragoste, un esec total, deoarece acel baiat ma privea doar ca pe o prietena. Ei bine. Poezia este lunga, deloc plictisitoare si... foarte frumoasa. No comment.:*

Cam atat. Poeziile sunt frumoase si se vede ca ai talent. Succes in continuare si astept si alte poezii:*



Răspunsuri în acest subiect
Poezii ale unei alte incepatoare... - de Assyria - 15-02-2011, 06:32 PM
RE: Poezii ale unei alte incepatoare... - de Sasha. - 26-06-2011, 01:14 AM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Moartea ÅŸi alte droguri. Lust. 6 3.033 22-03-2011, 10:16 PM
Ultimul răspuns: Katniss
  Cum viata o ia pe alte cai... Annya 54 34.616 25-04-2009, 09:31 AM
Ultimul răspuns: Annya
  Poezii...Poezii...Eu le scriu si eu le distrug frumusetea... Serenity 6 4.762 29-03-2008, 07:23 PM
Ultimul răspuns: Kajin


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)