Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Ura, cantecul si visul nostru

#31
Din lipsa de ocupatie si de somn (ceea ce este cu adevarat nasol pentru ca dimineata trebuie sa ma trezesc in jur de sapte pentru a ajunge la un concurs de mate) ajung si eu pe aici cu un comentariu micut.

Despre acest fic sincer nu stiu ce sa spun avand in vedere ca toate lucrurile s-au mai spus iar tot ce voi face es va fi sa repet.
Incepem cu inceputul cum se face: Tie iti place sa scrii in tot capitolul Sasuke's P.O.V., Sakura's P.O.V. si asa mai departe? Pe mine m-a cam innebunit. Scrie in doua parti, si nu mai scria a treia parte care sa fie formata doar din cinci randuri cel mult. Este enervant, sincer.

Descrierea este...plecata in excurie sau vacanta? De fapt ce descriere? Figurile de stil sunt cam putine. Tu, fata mea,grabesti actiunea mai rau decat o cursa de cai. Cumva este la cursa si eu nu am aflat pana acum? Nu vreau sa par rea insa daca toti iti spune toate cele bune si frumoase nu vei putea evolua.

Inceteaza sa scrii cu Caps Lock, te rog, in numele a tot ceea ce este mai sfant pe aceasta lume. Tipa personajele la noi iar eu acum am aflat? Daca vrei sa ne arat acest lucru pune si tu o virgula frumoasa dupa replica respectiva si scrie " am tipat eu la el/ea " daca povestesti din perspectiva unui personaj si " a tipa la el/ea " daca povesteti din perspectiva ta.

Mai renunta la versuri, pune doua trei dar nu toata melodia sau jumatate din aceasta pentru ca doar melodia ocupa jumatate din fic.

Pai idea intr-un fel este originala cam...20-30% daca este s-o spun in procente...nu am mai vazut un fic in care parintii lui Sasuke sa se desparta...divortati...si asa mai departe.

Pentru a te informa de restul lucrurilor incearca sa mai citesti si alte ficuri si ti-as sugera din cele mai vechi avand in vedere ca de acolo vei putea invata mai multe si fa-i o vizita si bibliotecii deoarece trebuie sa citesti si carti.

Daca te-a deranjat cu ceva ceea ce am spus PM me si mai vorbim acolo insa sincer am incercat sa te ajut si eu.



Răspunsuri în acest subiect
Ura, cantecul si visul nostru - de Harona - 12-02-2011, 08:50 PM
RE: Ura, cantecul si visul nostru(sasusaku) - de Cookiesor - 19-02-2011, 01:27 AM
RE: Ura, cantecul si visul nostru - de ..Chris. - 03-03-2011, 09:31 PM
RE: Ura, cantecul si visul nostru - de Sho-Yo - 05-03-2011, 11:10 AM
RE: Ura, cantecul si visul nostru - de Zummy - 10-03-2011, 05:49 PM
RE: Ura, cantecul si visul nostru - de Fiction - 28-03-2011, 09:20 PM
RE: Ura, cantecul si visul nostru - de Flash - 28-03-2011, 09:47 PM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Cantecul din inima mea Yin 6 4.428 14-09-2010, 06:23 PM
Ultimul răspuns: matzaplouata
  Copiii lunii si cantecul pianului rosu Jigoku 6 6.256 05-01-2008, 02:48 PM
Ultimul răspuns: Jigoku


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)