Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Pretul amintirilor

#40
:::Capitolul XXIV:::


- Iti dau un sfat Damon....Nu te indragosti de mine!
Am suras compatimitor, privind-o pe bruneta cum, lasand la o parte orice principii, a dat peste cap cele cateva picaturi de alcool ce mai ramasesera in paharul pe care i-l umplusem de nenumarate ori. Vorbea tremurat, era neindemanatica, ametita, schimbandu-si atitudinea brusc, trecand intr-o clipa de la zambete la lacrimi, de la rasete ironice la suspine covarsitoare.
- Nu aveam de gand sa fac asta oricum, am raspuns absent doar pentru a spune ceva. Nu doream se se asterne din nou linistea deoarece stiam prea bine ca Allison iar isi va aminti din nou de toate dezamagirile ce o adusesera aici si...chiar nu mai aveam chef sa mai bea inca o sticla de brandy singura.
-Bun...faci bine...faci foarte bine, mi-a raspuns zambind, apucand hotarata sticla de alcool goala, convingandu-se ca nu mai ramasese nimic. Ii voi face sa sufere pe toti cei care ma iubesc, a continuat mai apoi razand satisfacuta, intinzandu-se obosita pe canapea. Crede-ma... voi face tot posibilul sa ii ranesc...sa ii ranesc pe cei care ma iubesc.
-Hmm... Esti beata, am zambit ironic, aruncandu-mi intamplator ochii pe ecranul telefonului ce se afla pe mica masuta din fata mea. Aproape se intunecase.
-Poate ca sunt, a soptit ironica dandu-si nepasatoare ochii peste cap. Ai sa vezi, Ace...ai sa vezi ca nu mint. Vor suferi...toti vor suferi !
Am privit-o serios pentru cateva secunde nestiind ce sa cred. Nu ca mi-ar fi pasat prea mult de soarta bietilor nenorociti ce aveau sa sufere. In fond si-o cautasera singuri singurei. Eram mai mult intrigat de atitudinea brunetei. Fusese ranita...Fusese atat de ranita. Intai de imbecilul care ii era iubit si care o inselase, apoi de celalt imbecil care ii era prieten si care aplicase aceeasi metoda, desi actionase asa cum l-am si catalogat...ca un imbecil, iar apoi propria mama care pur si simplu nu a vrut-o.
M-am ridicat usor aranjandu-mi nepasator bluza de un albastru sters apropiindu-ma de Allison. Am apucat-o incet de brat tragand-o in bratele mele.
-Sa mergem, i-am soptit tandru apucandu-i si cealalta mana pentru a o impiedica sa se impotrivesca.
Am marait enervat, auzind protestele fetei in timp ce o conduceam grijului la masina. Am scuturat-o puternic privind-o insistent in timp ce bruneta incepuse sa rada copilareste.
-Stai aici! am rostit clar, accentuand cuvintele, pe un ton ce s-ar fi voit imperios dar care, spre din ce in ce mai putina mea rabdare ii provoca "Domnisoarei personalitate" un incredibil amuzament.

-In sfarsit! am exclamat usurat privind-o pe Allison cum cazuse involuntar, dar ajutata destul de mult de brandy, in lumea viselor.
Am zambit relaxat amintindu-mi indignarea brunetei cand i-am pus in fata sticla cu licoarea maronie, si usurinta cu care acesta a teminat-o mai apoi, povestindu-mi pe indelete cele mai grele momente prin care a trecut axandu-se in special pe relatia cu acel idiot al carui nume, insignificant si destul de anost l-am uitat.
Tipa asta era o pacoste in adevaratul sens al cuvantului. Sunt genul de tip care, cel putin in materie de femei, nu e usor de impresionat.
Mereu m-am bazat pe ideea ca in scurta mea viata am ajuns sa stiu absolut totul despre femei si nu numai. Tocmai de aceea mi-a fost destul de incomod sa accept faptul ca, in ciuda banuielilor mele, Allison nu era nici pe departe genul de femeie cu care obisnuiam sa am de-a face. Allison Greys era o femeie la fel de greu de impresionat si, desi atunci cand am cunoscut-o, am considerat-o o prada destul de usoara de care aveam sa ma plictisesc repede, incapatanarea si antipatia brunetei, manifestate atat de brutal si de evident impotriva mea, m-au facut sa-mi doresc si mai mult sa o cuceresc, si sa-i demonstrez astfel ca nu e atat de diferita de celelalte. Allison era intr-adevar diferita. Fie ca ma comportam firesc sau nu, fie ca o complimentam sau o ironizam, fie ca o sarutam sau o ignoram era acelasi lucru. Allison, chiar daca ar fi simtit ceva pentru mine, niciodata nu s-ar fi tradat, niciodata nu si-ar fi calcat pe orgoliu si niciodata nu ar fi recunoscut ca se inselase. Era prea trufasa, mandra si incapatanata sa o faca.
Am parcat destul de plictisit masina, atingand-o usor pe bruneta pentru a ma asigura ca inca doarme. Am coborat usor din masina asigurandu-ma ca nu fac prea mult zgomot.Am deschis precaut portiera trecandu-mi gentil mana peste umerii fetei, cuprinzandu-i cu celalt brat coapsele. Am ridicat-o incet, fara miscari bruste, strangand tandru bratele imprejurul corpului ei, simtindu-i fiecare particica a trupului cum se misca. Imediat ce am avut-o in brate am simtit un parfum fin de lavanda si liliac cum imi invaluie simturile facandu-ma incapabil sa mai gandesc rational. Nu m-a putut abtine si am sarutat-o intamplator pe frunte. Imediat fata a inceput sa se miste arcuindu-si spatele si murmurand somnoroasa. Mi-a inconjurat cu ambele brate gatul, asezandu-si capul pe umarul meu, astfel incat buzele sale sa-mi atinga firav pielea.
Cum intunericul se lasase destul de rapid, avand in vedere ca era jumatatea lui decembrie, si cum Allison era adormita si duhnea a alcool de la zece metri, nu am riscat sa o duc acasa, scutindu-ma astfel de explicatiile penibile pe care as fi fost nevoit sa i le dau parintilor ei, care desigur ca nu ma suportau si ar fi intrat la fel de fel de banuieli, considerandu-ma un degenerat sau asa ceva.
Apartamentul pe care il cumparasem acum ceva timp, de care nici macar parintii mei nu stiau, era situat la etajul cincisprezece al celei mai inalte cladiri din centrul orasului. Nici macar eu nu stiu de ce il cumparasem din moment ce treceam pe aici destul de rar. Poate ca la momentul respectiv, nestiind ce sa fac cu o suma considerabila de bani pe care tata mi-o oferise cu scopul de a o investi, am decis sa il sfidez din nou si sa il fac sa creada ca i-am chetuit pe toti prosteste. Oricum alesesem sa nu locuiesc aici din moment ce acasa aveam tot ceea ce imi trebuia si primeam totul pe tava. De obicei veneam aici cand simteam nevoia sa fiu singur, fara ca nimeni sa ma deranjeze.
Am intrat destul de grabit in cladire deoarece iar incepuse sa ninga. M-am dus imediat la lift incercand sa rezist tentatiei de a o saruta din nou pe Allison. Am apasat pe butonul cu numarul cincisprezece cu destula greutate avand in vedere ca fata continua sa se miste si nu as fi vrut ca "din intamplare" sa o scap. M-am privit cateva clipe in oglinda zambind involuntar cand am observat cat de strans isi incolacise Allison bratele in jurul gatului meu.
Am deschis cu greutate usa apartementului, avand grija sa nu o deranjez prea tare pe bruneta. Odata ce am intrat am impins distrat usa apartamentului cu piciorul pana ce s-a inchis cu un zgomot strident.
Am injurat enervat, privind-o pe bruneta. Dormea ca un bebelus. Am rasuflat usurat indreptandu-ma spre dormitor. Am asezat-o incet pe fata pe pat, invelind-o cu o patura pe care am gasit-o intr-un dulap. Am privit-o, neputandu-mi retine un zambet fugar.
-Ai noroc ca-mi esti simpatica, pustoaico!
:::Hot temptations:::Sweet sensations:::
:::Rhythmic motion:::Raw emotion:::
:::Your reaction:::To my action:::
:::Hour after hour:::Of sweet pleasure:::



Răspunsuri în acest subiect
Pretul amintirilor - de mady - 29-01-2011, 05:25 PM
RE: Pretul amintirilor - de *ILY Yaoi Maniac* - 31-01-2011, 11:50 AM
RE: Pretul amintirilor - de mady - 02-02-2011, 02:40 PM
RE: Pretul amintirilor - de mady - 05-02-2011, 11:52 AM
RE: Pretul amintirilor - de *ILY Yaoi Maniac* - 05-02-2011, 10:50 PM
RE: Pretul amintirilor - de kame. - 08-02-2011, 08:06 PM
RE: Pretul amintirilor - de Katniss - 08-02-2011, 09:06 PM
RE: Pretul amintirilor - de mady - 12-02-2011, 03:07 PM
RE: Pretul amintirilor - de Katniss - 12-02-2011, 03:46 PM
RE: Pretul amintirilor - de kame. - 14-02-2011, 09:09 PM
RE: Pretul amintirilor - de *ILY Yaoi Maniac* - 18-02-2011, 09:31 AM
RE: Pretul amintirilor - de mady - 25-02-2011, 07:16 PM
RE: Pretul amintirilor - de perenelle - 26-02-2011, 01:24 AM
RE: Pretul amintirilor - de Katniss - 01-03-2011, 07:23 PM
RE: Pretul amintirilor - de mady - 06-03-2011, 06:55 PM
RE: Pretul amintirilor - de mady - 12-03-2011, 04:14 PM
RE: Pretul amintirilor - de kame. - 14-03-2011, 07:10 PM
RE: Pretul amintirilor - de Katniss - 16-03-2011, 12:26 AM
RE: Pretul amintirilor - de mady - 25-03-2011, 07:05 PM
RE: Pretul amintirilor - de Katniss - 01-04-2011, 11:56 PM
RE: Pretul amintirilor - de mady - 10-05-2011, 09:16 PM
RE: Pretul amintirilor - de mady - 18-05-2011, 08:52 PM
RE: Pretul amintirilor - de kame. - 24-05-2011, 03:48 PM
RE: Pretul amintirilor - de mady - 02-06-2011, 07:48 PM
RE: Pretul amintirilor - de kame. - 23-06-2011, 10:17 PM
RE: Pretul amintirilor - de mady - 09-08-2011, 01:29 PM
RE: Pretul amintirilor - de kame. - 27-09-2011, 07:36 PM
RE: Pretul amintirilor - de mady - 11-10-2011, 08:55 PM
RE: Pretul amintirilor - de kame. - 10-12-2011, 12:37 AM
RE: Pretul amintirilor - de mady - 06-01-2012, 10:13 PM
RE: Pretul amintirilor - de kame. - 26-02-2012, 12:51 PM
RE: Pretul amintirilor - de DiZ - 18-05-2012, 10:20 PM
RE: Pretul amintirilor - de mady - 21-05-2012, 08:22 PM
RE: Pretul amintirilor - de kame. - 11-07-2012, 02:28 PM
RE: Pretul amintirilor - de Lara - 11-07-2012, 05:18 PM
RE: Pretul amintirilor - de mady - 30-08-2012, 12:56 PM
RE: Pretul amintirilor - de DiZ - 26-10-2012, 10:55 AM
RE: Pretul amintirilor - de kame. - 26-10-2012, 03:51 PM
RE: Pretul amintirilor - de mady - 12-12-2012, 08:22 PM
RE: Pretul amintirilor - de kame. - 09-01-2013, 07:23 PM
RE: Pretul amintirilor - de mady - 16-02-2013, 12:51 PM
RE: Pretul amintirilor - de mady - 06-05-2013, 10:55 AM
RE: Pretul amintirilor - de mady - 21-06-2013, 07:17 PM
RE: Pretul amintirilor - de mady - 12-08-2013, 03:06 PM
RE: Pretul amintirilor - de Crazy~Tenshi - 13-11-2013, 12:16 AM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  [+18] Pre?ul libert??ii Andromeda 0 1.206 29-06-2013, 09:19 PM
Ultimul răspuns: Andromeda
  Volumul amintirilor wolfkidgirl 2 2.355 11-12-2010, 07:22 PM
Ultimul răspuns: Miranda.
  Pretul dragostei[yaoi][akira-chan and love_anime] akira-chan 0 2.174 01-08-2010, 10:25 PM
Ultimul răspuns: akira-chan
  Pretul unui "NU!" (SK & YYH) Goddess of Cookies 4 4.906 22-07-2009, 03:09 PM
Ultimul răspuns: Goddess of Cookies
  Umbrele amintirilor [Yaoi] Yaku-chin 38 18.851 05-07-2009, 05:05 PM
Ultimul răspuns: aoixtenshi


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)