Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Academia Vampirilor

#8
Pur si simplu m-am indragostit de seria asta : x si n-am ce face.E prima in topul celor pe care le-as citii de o gramada de ori.Povestea lui Rose si a Lissei e ceva incredibil,pur si simplu.Daca nu era spiritul si restul ai zice ca Rose a trecut prin mai multe desi asa cred ca e intr-un fel.Personajele sunt asa de bine realizate incat nu lasa loc de replica.
Lissa e incredibila in carte.Oricat incearca Rose sa o ajute luandu-i intunericul,pana la urma tot ea e cea care o ajuta pe Rose.Imi place firea ei calma,cand nu e afectata de spirit,si calculata.Pana la urma e nevoie si de creier.
Rose e ca o bomba cu ceas,desi dupa volumul doi deja i-am inteles perfect gandirea si mereu am zis ca seama na cu mine mult.As mai avea multe de zis,dar mi-e lene sa scriu atata o.o
Dimitri...of,ce sa mai zici despre dragul nostru Dimka.Eu zic ca nimic si cine vrea sa stie ce personalitate are sa citeasca.E pur si simplu...mereu imi vin in cap in momente de stres "sfaturile lui de maestru zen" dupa cum zicea Rose.
Si asa as putea lua toate personajele dar nu am de ce.
Totusi Adrian (atat de indragostitul Adrian care se alege cu inima franta) si Mia (inca ma surprinde cum din dusmani au devenit cei mai buni prieteni ea cu restul),iar Janine si Abe nu mai au nevoie de descriere.....
Mereu ma gandesc la acele lucruri de la final,acele ultime cateva capitole:
"Rectia mea a fost ceva mai mult decat 'Rahat!' cand am aflat ca sunt regina."
"Mai mai,daca nu sunt chear persoanele responsabile pentru trimiterea lui Rose Hathaway in lume."
"Fugi acum.Intoarcete in Siberia inainte sa observe. [..] O,dar cred ca Abi ar realiza primul si ar fi mai rau."
"Lissa arata ca o adevarata regina la bratul lui Christian.Acum e Lordul Ozera si am senzatia ca acest titlu va fi din ce in ce mai important."
"Doamnelor si domnilor,v-o prezint pe Printesa Vasilisa Sabina Rhea Dragomir.[...] Regina Vasilisa Sabina Rhea Dragomir!...Si atunci toata sala cu exceptia Ekaterinei a cazut in genunchi in fata noii regine".
"Care-i poanta? .... Ma intrebam ce ar fi zis Lissa daca mai aveam legatura. .... Si ce crezi ca ar zice?.... Acum in ce ne-am mai bagat?"
Pur si simplu prea frumos a fost totul....
[Imagine: tumblr_mihybjaQlI1rnvpygo1_500.gif]



Răspunsuri în acest subiect
Academia Vampirilor - de SnowFlake. - 25-01-2011, 06:32 PM
RE: Academia Vampirilor - de Me†al. - 20-02-2011, 12:47 PM
RE: Academia Vampirilor - de Monica Wksv - 27-03-2011, 09:00 PM
RE: Academia Vampirilor - de SnowFlake. - 19-04-2011, 07:02 PM
RE: Academia Vampirilor - de Shadow.Kiss - 21-08-2011, 11:23 PM
RE: Academia Vampirilor - de Crazy~Tenshi - 27-11-2011, 01:34 AM
RE: Academia Vampirilor - de Lia - 28-05-2012, 11:48 AM
RE: Academia Vampirilor - de Fear - 15-04-2013, 10:28 PM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Jurnalele Vampirilor Elena. 25 23.271 21-11-2011, 11:40 AM
Ultimul răspuns: Yun.


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)