Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Trouble (+16)

#1
Tip Critică : Idei / Gramatică / stil / Limbaj/ Formă
Disclaimer : Nici unul dintre numele sau persoanele ( înafară de ale mele ) care vor aparea aici - G-Dragon(Kwon JiYong) & Top(Choi Seung Hyun) & ceilalții din trupa BB nu imi apartin si nu fac profit de pe urma acestora.


[Imagine: gdtop05.jpg]
Hyun(T.O.P) - Blond ;JiYong(GD)- Brunet
M-am gândit să fac un fic cu raperii mei preferați :X:X:X G-Dragon & T.O.P și cum sunt și intr-un duo mama!!!Scuzați greșelile și spuneți-mi unde am greșit :*
http://www.youtube.com/watch?v=2pSkeIfh8...re=related - Melodia cap. I

I. După filmări.


..Knock out, it's a knock out, knock knock knock knock
When I see the two, I get knocked out
Wait, my hands reach out, shall we go out? You're a knock out ..


Gata, am terminat filmările pe ziua de azi și am de gând să mă scufund in cada aia mare pe care tocmai mi-am cumpărat-o până dimineață. Oh... deja mă simt mai bine. Hyun( Top ) era încă în cabina, să-și aranjeze părul ăla blond.... eu deja mă îmbrăcasem cu niște blugi și un tricou.... afară soarele strălucea păsările cântau.
- JiYong! se aude o vode. Stai!
Era prietena mea, SoYong . Are părul lung și roșcat. Iar s-a vopsit. Astăzi are un tricoul larg pe care scria mare „Best Girlfriend” cu negru primul cuvânt și cu mov girlfriend. I-am făcut cu mâna zâmbind forțat. De câte ori i-am zis să nu mai vină la filmări?.... Cred de sute de mii de ori și tot nu a priceput.
-Noroc cu ea.Vezi că directorul a spus să nu mai intre străini pe platou. Apare Hyun în spatele meu. Când s-a demachiat așa de repede? Ei, nu mai contează. Chiar spuse așa ceva?Ei, nu mai contează. L-am privit, el nu era gata... încă nu se schimbase de costului negru cu care filmasem cu fetițele alea micuțe. ...„Automat va deveni obsedat de mine”... De ce a trebui să devenim un duo? Lasă, nu conează asta acum. M-am dus SoYong.
- SoYong, de câte ori ți-am zis să nu mai vii pe platou?am intrebat-o puțin nervos. Ia zi tu mie, parcă ne-am despărțit.
-Dar credeam că doar de fațadă.... pentru presă, spuse ea puțin tristă.
Da, era doar de fațadă, dar de când lucrez cu Hyun sentimentele mele față de ea nu mai există. A început să vorbească că mă iubește, că i-am promis nu știu ce, că de-alea, de-alea, dar nu o ascult deloc și după ce se oprește vreau săi spun ceva dar, colegul meu, Hyun apare în spatele meu. Se schimbase de haine . Avea niște pantaloni albă și un tricou asortat.
-Top, spune tu, ce mi-a zis idiotul ăsta în limuzină? zice ea nervoasă. Părea că e gata să explodeze....(Păzea, vine Apocalipsaaaa! ) . mă uit la cei doi și fac doi pași la stânga. mă simt aiurea lângă Top.
-Păi nu a zis că e mai bine dacă stați o vreme despărțiți?
-Nu asta, după.
Hyun dădu din umeri și o privi pe SoYong. Știa, că doar vorbisem despre asta o oră-două, , dar nu dorea să zică nimic. De ce? Eh, nu mai contează. Fata începu să țipe la mine să-mi zică că nu merit nimic și altele. Mi-am pus mâinile in buzunar și am închis ochii.
- Nu mai țipa la băiat, SoYong, îl aud pe Top calm. Nu știi că nu mai vrea fete?
- Dacă nu fete atunci.... Face o pauză și ne trezim. SoYong se uită cu ochii ei mari la mine iar eu la Hyun. Ce l-a apucat? Eu dacă nu fetele, prefer băieții? Oi, ce zici acolo? Mă duc lângă el și-l lovesc cu pumnul ușor.
- Nu mai glumi așa!
Mă uit la el ceea ce spusese era.. adevărat?.. Am vrut să zic ceva, , dar parcă nu mai aveam puterea.... nici nu-i auzeam pe cei doi. Le vedeam buzele cum se mișcă , dar nu auzeam nici un cuvânt. Fata părea că țipă la Top. Eu unul nu știam ce mi se întâmplă de ce nu-i auzeam. M-am lăsat pe spate și am căzut în brațele lui Top. Acesta zâmbi și își pune mâinile in jurul taliei mele, lăsând-o pe SaYong cu gura căscată. Dacă asta a uimit-o, ce ar fi făcut dacă mă săruta?Nu știu , dar eu ce căutam în brațele lui? Nu mai cotează... mă simt bine așa. Tipa a mormăit ceva și a plecat furioasă lăsându-mă singur cu Hyun care se ținea de mine ca o lipitoare.... Avea buzele arcuite într-un zâmbet fermecător...Oh, Kwon JiYong, încetează, nu ești gay și nu vrei să te prindă paparazzi să ai parte de încă un scandal. Ne uitam unul la altul, el zâmbind, eu încercând să scap de mâinile lui , dar nu reușeam, pentru că mă ținea destul de strâns.
-Hei, JiYong, de ce te-ai lăsat îmbrățișat?
-Nu-i evident?Vroiam să scap de curva aia. Acum, mă lași?
Oftă ți-mi dăru drumul. Când dau să plec mă trage de mână in brațele sale. Ridic capul să-l privesc roșind ușor. Ridic mâinile in jurul corpului său și, evit puțin, îl îmbrățișez. Nu-mi vine să cred că tocmai ne-am îmbrățișat. L-am privit în ochi . Doream să mă sărute, nu știu de ce, dar n-am avut norocul ăsta. Mi-a dat drumul și a plecat după ce mi-a zâmbit. Ah, cred că o să mor dacă m-a îmbrățișat doar așa, să-și bată jos de mine.
Mi-am revenit repede și am ieșit din studio, mi-am cheile de la mașină și am plecat să mă plimb prin oraș, apoi poate voi merge la vreun club, să uit de ce mi s-a întâmplat. Goneam cu mașina, un Acura Integra Type R, albă pe care mi-o cumpărasem de curând. Am trecut ca vântul pe lângă locurile mele preferate din Seul și m-am oprit la marginea orașului, să privesc copacii verzi. Am căscat și mi-am luat din mașină o pătură pe care mi-o țin acolo pentru că, atunci când vreau să mă gândesc la ceva am locul meu, lângă un copac in afara orașului. M-am întins acolo, cu picioarele pe copac, am început să fredonez versurile primei noastre melodii ca duo : High High.
My Blog - Visele pot deveni realitate. I am Killer!

[Imagine: akira_sig_01_2.png]



Răspunsuri în acest subiect
Trouble (+16) - de ×Tα℮♏iᾔ× - 22-01-2011, 06:46 PM
RE: Un duo perfect (+ 16) - de Beatrix LaVey - 22-01-2011, 07:20 PM
RE: Trouble (+16) - de anime_addicted - 08-04-2011, 05:45 PM
RE: Trouble (+16) - de Addeh - 11-04-2011, 10:01 AM
RE: Trouble (+16) - de anime_addicted - 12-04-2011, 04:36 PM


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)