Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Ultima noapte de dragoste, intaia noapte de razboi.

#3
Am citit si eu cartea anul trecut, daca imi amintesc bine, si chiar mi-a placut. O aveam in biblioteca de destul timp si ne-a trebuit la scoala, ca altfel nici c-o citeam. Cum razboiul e subiectul meu preferat am citit-o destul de repede, insa partea cu dragostea m-a cam enervat. Adica el o iubea foarte mult si ea ajunge sa fie atrasa de bani, de iesirile in societate, sa fie cat mai curtata si sa flirteze cu oricine, iar cand el ii cere explicatii pur si simplu nu-i zice nimic concret.
Mi-a placut mult felul cum el gandea, insa nu mi-a placut c-o iubea chiar daca ea il calca in picioare si pur si simplu nu-i pasa ce se intampla cu el.
Relatia lor pe parcursul romanului s-a degradat destul de mult si de la o iubire adolescentina, pura si frumoasa s-a ajuns la ceva destul de ciudat si doar dintr-o singura parte.

O recomand, cui ii plac cartile de genul!
[Imagine: 318099_large.jpg]

Un blog cu si despre carti: http://bookobsess.blogspot.com/ V-asteptam cu drag!Smile Abia facem primii pasi.



Răspunsuri în acest subiect
RE: Ultima noapte de dragoste, Întâia noapte de război - de Psike - 20-04-2011, 09:28 PM


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)