Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Say Yourself

#2
desenul 1: nu stiu ce vezi tu desenand noaptea, dar culorile ti-au iesit extrem de plate si nu au nici un fel de unitate, trebuia sa alegi o gama de culori care chiar sa se complementeze intre ele. Tu ai ales sa pui culori puternice peste tot si de aceea nimic nu poate fi perceput ca punt focal principal al lucrarii. Si are capul putin cam prelung pentru perspectiva restului corpului, si cam mare.
desenul 2: din nou sufera de lipsa de punct focal, desi aici fiindca ai lasat fetele albe e ceva mai ok decat la primul, in rest totul este texturat absolut egal si nu prea se intelege nimic. Iar la trandafirul ala e diferenta mult prea mare intre partea din mijloc, care arata ca un clopot metalic, nicidecum ca o floare, si petalele din jur.
desenul 3: Asta are o anatomie bunicica, desi are gat de taur, se infige putin cam anormal in cap, muschii de la ceafa trec prin spatele gatului, nu sunt parte din gat (nu stiu daca ma reusit sa explic asta cum trebuie). E destul de prelunga, cam ca desenele pentru moda, dar e proportionat destul de ok
//---Change the scheme! Alter the mood! Electrify the boys and girls, if you'd be SO kind!---//

[Imagine: war-sig-2.jpg]

~~~Grindin' mah bears... grindin' mah bears... Oshi*splat*~~~



Răspunsuri în acest subiect
Say Yourself - de Eby - 13-01-2011, 10:05 AM
RE: Eby's workspace - de Odyssey - 22-01-2011, 05:00 PM
RE: Say Yourself - de Eby - 01-02-2011, 10:11 PM
RE: Say Yourself - de Eby - 10-03-2011, 07:58 PM
RE: Say Yourself - de Eby - 24-03-2011, 11:25 AM
RE: Say Yourself - de Neko. - 25-03-2011, 04:39 PM
RE: Say Yourself - de Eby - 27-06-2011, 10:52 AM
RE: Say Yourself - de Aleksandr - 29-06-2011, 01:47 AM


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)