Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

V-au influentat viata anime-urile?

#8
Nu stiu daca m-au influentat intr-un fel sau nu, dar stiu ca m-au facut sa vreau sa descopar mai multe lucruri despre Japonia, si m-au determinat sa invat japoneza. Primul anime l-am vazut cand eram un bebelus de cateva luni, animeul fiind Sailor Moon. Nu mi-am adus aminte prea multe din el, dar unele amintiri au ramas. Dupa a urmat Pokemon, pe la un an sau doi. Inca mai tin minte episodul in care May l-a prins pe Eevee, ce a evoluat in Glaceon. Pe atunci nu stiam ca se numesc animeuri, am aflat de abia la 9 ani, acum trei ani adica, respectiv cand m-am uitat la Bleach, dar cel care m-a determinat sa ma uit la acest anime a fost primul film, Bleach: Memories of Nobody. De atunci urmaresc in fiecare seara Animax, si m-am uitat la 70 de animeuri. Nu sunt de parere ca mi-au influentat stilul de viata, doar ca m-a ajutat sa ma maturizez, chiar si intr-o mica masura, eu fiind copilaroasa din fire. Deci, doar in comportament si interese culturale m-a influentat putin, stilul meu de viata ramanand neschimbat, si asta chiar daca ma uit la animeuri de la cateva luni.
Va rog, nu-i lasati sa moara!



[Imagine: cuZv.gif]
[Imagine: 3MiK.gif]
[Imagine: BvWd.gif]
[Imagine: QrLB.gif]
[Imagine: v1oJ.gif]



Răspunsuri în acest subiect
V-au influentat viata anime-urile? - de Mimi. - 04-01-2011, 11:56 AM
RE: V-au influentat viata anime-urile? - de Addeh - 08-01-2011, 12:14 AM
RE: V-au influentat viata anime-urile? - de Michiyo道代 - 10-01-2011, 06:57 PM


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)