Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Chestionar: Iti place stilul Lolita?
Da
95.00%
19 95.00%
Nu
5.00%
1 5.00%
Total 20 vot(uri) 100%
* Opțiunea ta. [Arată Rezultatele]

Stilul Lolita

#4
Fiind inspirat din Rococo si moda Erei Victoriene, stilul lolita enama eleganta si rafinament. E adevarat ca a fost pe alocuri modificat de japonezi, dar asta nu inseamna ca a fost alterat cine stie ce (zic cine stie ce pentru ca la Punk Lolita se regasesc elemente componente ale punkistilor de peste tot, iar Wa Lolita este inspirata din moda kimonourilor de toate zilele ale japonezilor).

Mie-mi place mult stilul lolita. Desi imbracamintea e incarcata cu tot felul de componente, ramane totusi simpla si placuta prin combinatia celor doua nonculori. Banuiesc ca e destul de costisitor pentru fetele care se decid sa adopte acest stil, mai ales ca imbracamintea nu se gaseste usor si de cele mai multe ori sunt nevoite sa si-o fabrice singure. With all those drawbacks, however, I think it's worth it. ^^

Edit: Imi place cum 16 persoane au votat cu "da" si una cu "nu" si cu toate asta nu-s decat 4 postari la topic. >.<
[Imagine: sdfbnm.png]

Despite your best efforts, people are going to be hurt when it's time for them to be hurt.
~ Haruki Murakami~



Răspunsuri în acest subiect
Stilul Lolita - de Grella. - 31-12-2010, 11:46 PM
RE: Stilul Lolita - de Mitchy - 15-01-2011, 02:25 AM
RE: Stilul Lolita - de Schwarz Hase. - 28-03-2013, 10:02 PM
RE: Stilul Lolita - de Agrona - 29-03-2013, 11:15 PM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Stilul GYARU Ria'chuu 4 7.429 08-04-2012, 01:21 PM
Ultimul răspuns: yaoi maniac


Utilizatori care citesc acest subiect:
2 Vizitator(i)