Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

My circus ....

#1
Ei, mie`mi plac circul si acele carnavale, you know . Well , acum, va voi prezenta si circul meu, mai bine zis micile mele idei, care desigur, sunt trecatoare *smile* . Totusi, sper ca o sa va placa !
Lectura Placuta !

~Drama in Frigider ~

Ma uit in el ca un prost intr-o carte scrisa intr-o nenorocita de limba moarta sau intr-un dialect asiatic. Ma enerveaza, ma enerveaza ca nu gasesc berea, singura bautura pe care ma lasai s-o beau acasa si acum singura bautura care m-ar putea scapa de imaginea ta imprimata pe creierul meu. Uite, e plin! E plin cu de toate. Am legume: broccoli si varza de bruxelles, rosii, cartraveti,toate stand frumos in setarul pentru legume. Am oua asezate dupa marime din cauza obsedantei tale griji pentru ordine si curatenie. Am mezeluri pline de chimicale aranjate la milimetru! Am branza si unt si margarina aia sintetica si iaurturi pline de arome si lapte si Pepsi. Si… si friptura! Puiul ala blestemat pe care l-ai facut acum patru seri, de care ai avut mai multa grija si caruia i-ai oferit mai multa atentie decat mie! De ce l-ai lasat in frigiderul meu? Cum as putea eu sa-l mananc fara tine? Cum as putea sa stau la masa mica din bucatarie, de langa fereastra prea mare, fara sa aud constant cum imi reprosezi ca n-am spalat vasele? Te-ai gandit macar o clipa ca de fiecare data cand deschid usa de un alb imaculat a frigiderului si vad inauntru toate alimentele aranjate exagerat de perfect amintirea ta imi navaleste in minte ca o armata incrancenata?! Nu pot sa le misc pentru ca tu ai depus atata efort ca sa le aranjezi, pentru ca inca sper ca ai sa te intorci si ai sa-mi reprosezi ca frigiderul nostru arata ca un cos de gunoi. Nu pot sa mananc puiul fript pentru ca e ca si cum te-as manca pe tine si nu pot sa beau pentru ca mi-ai ascuns berea in labirintul asta de alimente pline de E-uri. Am sa ma usuc si sunt tanar, frumos, puternic...
Te urasc! Te urasc friptura delicioasa! Imi aduci aminte de ea, pieptul ala apetisant acoperit cu pielea subtire si parpalita imi aminteste de sanii ei superbi si fermi, copanele pline, de coapsele ei atletice dar delicate, aripioarele inerte, de degetele ei lungi, fara pic de forta! Ai auzit iubito?! Ai auzit, ce jignire ti-am adus, te-am asemanat cu un pui fript! Cu un pui! Asta e razbunarea mea pentru ca ti-ai facut bagajele si ai disparut in noaptea aia incetosata fara sa-ti iei mult iubitul frigider sau macar friptura cu care semeni atat de bine!


E gol…atat de gol…murdar, mic si neingrijit. Ma uit in el si imi dau seama ca nu e frigiderul meu. Frigiderul meu perfect plin cu de toate… Ti l-am lasat tie, tie iubitule. Sper sa gasesti tot ce ai nevoie in el. Sper sa gusti friptura si sa te gandesti la mine, sa privesti pe fereastra mare din bucatarie, rupand cu dintii din pulpa puiului ca un animal si sa te bucuri ca nu mai are cine sa iti spuna ca nu speli niciodata vasele. Imi pare rau, dar a trebuit sa ascund berea ca sa nu te pierzi in ea. Sper ca nu esti prea suparat din cauza asta sau macar sper sa-ti treaca repede pentru ca suparat si nervos, oricum, stiu ca esti. Dar acum poti sa schimbi totul, poti sa pui branza la legume si legumele la oua. Poti sa faci ce vrei, esti liber, esti liber sa pui orice vrei, unde vrei. Nu mai sunt ca sa-ti spun ca avem cel mai urat frigider din oras, ca arata ca un cos de gunoi si ca tie nu-ti pasa. Nu mai sunt eu ca sa ne bagam amandoi o data capul in congelator si sa ne contrazicem incercand sa gasim punga inghetata cu ficat.
Aici…e atat de gol, atat de frig. Frigiderul nostru era mai cald, era mai prietenos si ma simteam atat de bine cautand in el cascavalul. Ar trebui sa-l umplu sa-l fac sa semene cu al nostru de acasa dar nu cred ca ar avea vreun rost. Al nostru e mult mai mare, mult mai curat si are toate scrisorile noastre de dragoste pe usa, toate dulcegariile si alinturile copilaresti… Mai stii? Mai stii, cand imi lasai biletul tau verde kaki, pentru ca asta era culoarea pe care ti-o alesesei, intrebandu-ma unde e bererea?…Si eu iti raspundeam prin biletul meu de un oranj orbitor si tu imi multumeai la fel, tot prin biletele pe frigider. Nu ne intalneam o zi intreaga dar stiam ca suntem impreuna, stiam ca ne iubim datorita tuturor scrisorelelor colorate! Frigiderul asta nu are decat un bilet. Ultimul tau bilet pe care l-am luat in graba inainte sa ies.
“ Iubito, frigiderul nostru e ca inima mea, un cos de gunoi unde tu iti arunci toate reprosurile si nemultumirile.”


Am reusit totusi sa zavorasc in sertarul de la biroul meu toate biletele de dragoste de pe usa frigiderului pentru ca imi sfasaiau inima de fiecare data cand le vedeam. Dar pe ultimul n-am putut nici macar sa-l ating.
“Iubitule, eu sunt gunoierul inimii tale care cauta zadarnic ceva cu care sa-si astampere foamea de dragostea ta."
[Imagine: gambar-emo.jpg]
Enough for me ...

The past is history.
The future is a mystery.
And the time we have now is a gift, that's why we call it "the present."



He`s cute <3 !
[Imagine: weeping_face_by_mental_remix.jpg]



Răspunsuri în acest subiect
My circus .... - de Vex - 11-12-2010, 07:19 PM
RE: My circus .... - de AlerimxD - 11-12-2010, 07:29 PM
RE: My circus .... - de Vex - 11-12-2010, 09:44 PM
RE: My circus .... - de AlerimxD - 11-12-2010, 09:58 PM
RE: My circus .... - de Vex - 12-12-2010, 11:05 AM
RE: My circus .... - de AlerimxD - 12-12-2010, 11:14 AM
RE: My circus .... - de Vex - 12-12-2010, 08:41 PM
RE: My circus .... - de SnowFlake. - 19-12-2010, 04:16 PM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Love At The Circus abbeyslullaby 28 15.718 03-04-2011, 08:50 PM
Ultimul răspuns: abbeyslullaby


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)