Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Cum ati inceput sa ascultati acest gen de muzica?

#6
Eu una eram inregistrata pe Otaku Generation, si era acolo o fata, Midori-chan de care vroiam sa ma apropii mult pentru ca mi se parea de treaba. Ea avea o obsesie pentru Ruki [Gazetto] si eu pentru Kiro [Bizarre] si mereu discutam despre ei doi, chestii si deobicei ea intervenea cu melodii de j`rock. Si eu o intrebasem cum sunt melodiile, astea...si mi-a recomandat sa ascult Gazetto, Dir en grey si mai multe...
Mie, imi era frica sa ma apuc sa ascult j`rock 22. De ce? Ascultam atunci numai rock, rock, rock si am crezut ca daca ma apuc de alt gen de muzica nu voi mai fi rockerita. Dar, sora-mea mi-a deschis ochii si mi-a spus ca j`rockul este forma de rock a japonezilor, asa ca m-am apucat sa ascult xD.

Desi, inainte sa stiu de Midori, aflasem de An Cafe` si eram super-innebunita de Bou x3, dar nu ma apucasem sa ii ascult 4.
Prima mea trupa a fost Gazetto, apoi D`espairsRay, An Cafe`, SuG, etc...21.

Acum ce pot spune....ascult si rock si j`rock fara sa ma mai plang ca-mi pierd stilul ^^.
" Ce mi-a placut odata imi place intotdeauna, pentru ca optiunea mea este motivata. Fie ca urasc, fie ca iubesc, stiu clar de ce... "


Suntem diferiti atunci cand avem pe cineva care ne iubeste pentru ca... acestia ne ofera sute de motive de a trai.



Răspunsuri în acest subiect
RE: Cum ati inceput sa ascultati acest gen de muzica? - de `Shadow. - 09-04-2011, 04:40 PM
RE: Cum ati inceput sa ascultati acest gen de muzica? - de anime_addicted - 13-04-2011, 08:16 PM


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)