Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Chestionar: Va plac desenele?
Da
36.36%
4 36.36%
Nu
63.64%
7 63.64%
Total 11 vot(uri) 100%
* Opțiunea ta. [Arată Rezultatele]

Desene care nu au inceput

#3
Uite-ma si pe mine aici. Deci iti spun de pe acum. Voi fi dura cu tine. Cu mult mai dura decat .... aaa... Mitch.

Primul desen - Nu inteleg absolut nimic din el. Ori trebuie sa ma binoclez eu mai bine ori nu e ceva in regula cu desenul. Ei bine eu vad acolo doar niste linii trase aiurea. Eu am o micuta idee cu cea ce ai fi vrut tu sa pictezi acolo, dar ar dura cateva ora ca sa ti-l refac. Cand pictezi pune mai putina apa si mai multa culoare, astfel culorile vor fi cu mult mai stridente. Daca ar fi sa dau o nota desenului, i-as da un 6 cu indulgenta

Al doilea desen - Nici nu se poate numi desen. E un esec total. Cand aveam 9 ani desenam mai bine decat atat, sincer. In primul rand calul e desenat foarte prost. Picioarele din fata sunt cu mult, prea mici decat cele din spate. In al doilea rand muntii aia mie mi se pare ca mai au putin si cad. Calaretul ala fara maini si fara picioare mi se pare un extraterestru, sincer. Si in primul rand , cand pictezi nu mai lasa puncte albe...sau cum sa-ti explic eu tie. Cand dai un fond trebuie sa faci in asa fel incat sa nu mai existe pete de culoare alba nu? Ei bine aici am vazut o multime. Ori nu e terminat desenul [de care sunt sigura] ori nu stii sa desenezi, fara suparare. Nici macar nu are logica desenul asta. Ajunge "calul" ala pana la munti? Si chestia aia de dedesuptul lui ce-i? Cati ani ai fato? Daca as da o nota acestei lucrari, i-as da un 10. Daca as fi cea mai proasta profesoara. Asa ca iti dau un 3 cu indulgenta.

Al treilea desen - La fel ca si celelalte. Tot un esec. Am vazut muulte greseli. Piciorul stang este prea mare si are mai multa culoare decat celalalt. Cand dai cu o culoare fa in asa fel sa fie uniform, Asta am observat la desenul asta. Rozul ala e dat pur si simplu aiurea. Cred ca nu ai avut ce face cand te-ai apucat de desenul ala sincer. Floarea aia cred ca ai pus-o acolo doar de aspect. Vad ca l-ai facut cu creionul. Sincer mi-ar iesi de 10 ori mai bine chiar si fara. Cand faci cu creionul mai intai, este mult mai usor, doar colorezi si gata. Dar la tine e..e... n-am cuvinte. Si chiar daca as avea nu ar fi de lauda. Ar mai fi multe de spus pentru desenul asta, dar nu am dispozitia necesara acum. Nota pentru desen este 4.

Al patrulea desen - Nu inteleg deloc ce ai vrut sa faci aici. Cred ca ce ai facut tu acolo ai vrut sa fie o cascada sau ceva de genul asta.... Aceia doar imparte foaia in doua, nimic mai mult. Primul si singurul lucru la desenul asta, imi place cum ai desenat muntii aia din spate, atat, chiar daca si eu sunt facut intr-o maniera deplorabila. Dar nu te astepta ca si tot desenul sa fie stralucit datorita muntilor alora.
In rest totul imi provoaca nimic mai mult decat scarba, scuze ca suna asa, dar asta este. Florile alea sunt desenate pur si simplu deplorabil. Culoarea e extrem de spalacita. Nici nu se deosebesc frunzele florii si iarba aia. Bradul ala mie mi se pare ca e facut la misto. Nota pentru desen este 2.

Nu mai corectez ca deja m-am enervat destul. Dupa mine desenele astea tu le-ai facut la misto. Desene de gradinita, asa le poti spune. Asculta sfaturile mele, astfel vei primi de 10 ori mai dure decat ale mele, daca nu te mai perfectionezi.
[Imagine: Hm757.png]







Răspunsuri în acest subiect
Desene care nu au inceput - de Miranda. - 26-11-2010, 07:24 PM
RE: Desene care nu au inceput - de Mitchy - 26-11-2010, 07:36 PM
RE: Desene care nu au inceput - de KarinaD - 26-11-2010, 09:28 PM
RE: Desene care nu au inceput - de Miranda. - 12-12-2010, 01:24 AM
RE: Desene care nu au inceput - de KarinaD - 12-12-2010, 01:27 AM
RE: Desene care nu au inceput - de Miranda. - 19-12-2010, 09:50 PM
RE: Desene care nu au inceput - de Kayla. - 24-03-2011, 12:26 PM
RE: Desene care nu au inceput - de Elina - 24-03-2011, 04:09 PM


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)