Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

No Surprise

#1
`Ello ! ^^ Ce`ar trebui spus ? Al doi`lea meu fic, accept orice tip de critica, chiar as vrea sa invat cat mai multe incat sa va fac voua pe plac . Pai nu e SasuxSaku, e ceva mai...unique =]] Eh, o sa vedeti voi daca cititi :]

Disclaimer : Disclaimer: Nu detin niciun personaj din anime-ul/manga-ul Naruto, cu exceptia celor create de mine, si nu fac profit de pe urma acestor personaje/ intamplari.

Capitolul unu

Londra ! Ploioasa si rece ca intotdeauna, dar cu niste facultati la care visam de mica sa ajung . Cu stradutele ei impanzite de zeci de oameni grabiti si mai tot timpul cu cate o umbrela in mana, sau superba strada Oxford, cea pe care magazinele cu haine de firma si frumoase domnesc, in care numai cei de rang inalt pot intra . Iar sutele de femei frumoase, imbracate atat de elegant , si atat de finut machiate incat iti sar in ochii doar prin simplitatea lor, uneori, sau prin mersul lor galant si tacticos .
Imi aduc atat de bine aminte prima zi in care ajunsesem si eu in Londra . Doar o vizitasem, ce-i drept cu mama mea pentru ca avea ea o treaba, dar la varsta mea frageda , pentru mine acest oras fusese un vis implinit . Aveam doar sapte ani, si de pe atunci eram isteata, descopeream repede totul si intelegeam usor tot ce mi se spunea . Si imi placea moda ! Cum traiam intr-un mic orasel din Anglia, foarte simplu, in care toti oamenii se cunosteau si stiau tot despre celalant, nu sperasem vreodata ca voi ajunge macar sa vizitez faimoasa Londra . Dar, cand mama a primit o instiintare ca trebuie sa se duca de urgenta la Londra, am inceput din start sa visez cu ochii deschisi . Mi-am scos toate hainulete mele , care incepusera dintr-o data sa numai imi placa . Vroiam sa arat ca acele fete de la televizor, sa fiu si eu draguta intr-un mod al meu . Dar nu stiam cum, asa ca am lasat-o pe mama sa ma imbrace in cea mai buna rochita a mea, apoi am plecat cu avionul catre Londra . Cand am ajuns, prima mea impresie a fost de uimire . Nu stiusem vreodata ca atatia oameni pot lucra, merge, sau face mii de lucruri intr-o cladire atat de mare, adica, aeroportul .
In orice caz, cand am ajnuns pe strada Oxford a fost minunat ! Ceva de vis, superb ! Magazinele cu toate vitrinele lor si cu sutele de rochii, fuste, pantofi...De la multe case de moda, mi-au furat privirile . Am lasat-o pe mama sa ma conduca, dar totusi, mintea mea ramanea intiparita la acele haine nemaivazute .
-Sybil, tu esti atenta la mine ? Aud un glas masculin si tresar, ridicandu-mi privirea albastruie catre cel care ma strigase . Ah, era doar Neji . Schitez un zambet mic, trecandu-mi mana prin parul roscat si usor carliontat .
-Da, da, sunt ! Doar ca...ma gandeam la ceva . Ii spun calma, rezemandu-ma de spatarul scaunului pe care ma aflam . Neji era un barbat in toata regula . Avea parul ciocolatiu usor inchis, un chip care ducea spre palid, dar inuman de frumos, si niste ochii arginti, sticlosi in care te puteai piede intr-o clipa . Se foi pe canapea , asezandu-se putin mai comod, apoi ma fixa senin cu privirea . Absolvise facultatea Cambridge, si devenise un avocat si editor de renume . Il cunosteam de cand eram mica, devenisem prieteni de nedespartit .
Imi zambi cald, rezemandu-si capul in palma .
-Deci, draga mea Sybil, chiar nu vreau sa aflu la ce te gandeai, pentru ca presupun ca e din nou aceea amintire , nu ?
-Mda, aia e, dar nu conteaza, continua ce-mi spuneai mai inainte . Surad vesela, asezandu-ma picior peste picior .
-Poti lucra la revista mea, si-ti voi da si un post chiar foarte bun . Trebuie doar sa-ti exprimi parerile despre viata, plan de viitor , moda, si altele in cinci-sute de cuvinte . Cum suna ?
Maresc ochii, sarind de pe scaun si incepand sa tip de fericire . Dintr-o data camera in care ne aflam, biroul lui Neji de la firma , intunecata, se lumineaza brusc, razele calduroase ale soarelui inundand incaperea .
-Te ador, merci, merci, Neji ! Esti cel mai bun ! Exlcam vesela, luandu-l in brate si sarutandu-i obrajii . Acesta chicoteste amuzat, ciufulindu-ma, cuprinzandu-ma cu bratele lui si zambindu-mi cald si protector .
Tot ce vad e decadere:
Arta = o boala; Dragostea = o iluzie
Religia = un substitut la moda pentru credinta

Căci toţi ucidem ce ni-i drag
Şi-ntindem morţii prada,
Unii ucid cu desmierdări,
Mulţi cu priviri de-otravă,
Cei laşi ucid cu sărutări
Iar cei viteji cu spada.


[Imagine: Girl123.jpg]




Răspunsuri în acest subiect
No Surprise - de Inevitable Obsession - 21-11-2010, 09:16 PM
RE: No Surprise - de Marina. - 21-11-2010, 09:30 PM
RE: No Surprise - de Biscu' iz back ^^ - 22-11-2010, 11:00 AM
RE: No Surprise - de Moon princess - 22-11-2010, 08:20 PM
RE: No Surprise - de Julliette . - 23-11-2010, 09:03 PM


Utilizatori care citesc acest subiect:
2 Vizitator(i)