Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

De la ura la iubire

#1
Capitolul
I

-Va urasc!Nu vreau sa mai aud nimic despre voi!Am inchis telefonul si am dat cu el de perete,era clar ca nu il voi mai folosi.M-am aruncat pe pat si am inceput sa plang,parinti mei tocmai mi-au interzis sa ma mai vad cu iubitul meu.
Nu stiam ca sa fac aud o bataie in usa,o ingor stiam deja ca este acel tradator care este si fratele meu.Daca el nu isi baga nasul parinti mei ar fi afla prea tarziu de Yamaku si nu ar fi putut face nimic,dar fratele meu mai mare a dat imediat cu para la parinti.
-Daca nu deschizi daram usa.Ooo deja incepe cu amenintarile,deschid usa doar pentru ca nu doresc sa o darame.
-Ce vrei?Vocea mea era dura si ragusita,ce mai combinatie.
-Sa sti ca vei fi pazita si la scoala.
-Ce?Ai inebunit?Nici gand.
-Nu ai voie sa iesi singura.Fratele meu nici macar nu ma privea.Era asa nervoasa nu stiam ce imi ramane de facut.
Am mers pana la dulap,nu eram constienta ce ceea ce fac dar ma simteam ca o pasare in cusca.Imi iau din dulap o geaca de piele si cobor scarile in graba, ajung in garaj si ma uit dupa motocicleta mea un BMW Dakar rosu cu negru.
-Nu pleci nicaieri!degeaba tipa fratele meu dupa mine.Cuvintele lui Yuri nu mai insemnau nici pentru mine in acele momente.Ies pe soseaua umeda din Tokyo,nu stiam incotro ma indrept.Ma uit in spate si vad ca sunt urmarita, era clar fratele meu si inca trei prieteni vin dupa mine.Maresc viteza si ma ridic intr-o roata,nici ei nu sunt mai prejos maresc si ei viteza."Gata,gata cu joaca",o iau pe mai multe strazi tot mai imbarligate.Dapa 30 De minute mai era doar Yuri si un baiat dupa mine,ca prostie am facut a luat o curba brusca si in fata mea era un camion.Fac inca o curba si iau in plin un copac de pe marginea drumului,apoi totul a devenit negru.
Cam asa incepe povestea mea,dar cum sa ajuns aici,pai cred ca trebe sa va spun.Numele meu este Yuki Akira,pana acum 4 ani eram o fata normala, putin cam baietoasa.Dar viata mea a luat o intorsatura brusca cand am aflat ca adevarati mei parinti nu erau cei din Romania care se presupune ca m-or parasit,adevarati mei parinti era niste oameni foarte importanti in Japonia. Tatal meu e un afacerist de mare succes iar mama e cantareata, fratele meu este cu un an mai mare si este luptator de box.
Pana la 14 ani am locuit in Romania,acolo am mers la scoala si mi-am facut multi prieteni.Cand eram in clasa a VIII-a am aflat despre familia mea, am terminat scoala generala acolo si am invatat japoneza,care nu e chiar asa de grea precum pare.Cand m-am mutat aici nimeni nu stia cine sunt pentru ca am ales sa merg la scoala pe numle de familie din Romania.A fost bine pana l-am cunoscut pe el.Aici incepe povestea mea.
Era prima mea zi la liceu in Tokyo,am ales un liceau la care mergea si o prietena foarte buna.Eu eram invidioasa pe ea pentru ca era mai desteapta decat mine,sincera sa fiu nu imi placea deloc soala.Eu eram satena cu ochi caprui ,inalta si cu forme care ieseau in evidenta.Ea era blonda cu ochi albastri,inalta si cu forme potrivite varstei ei.
-Ce faci Yuki?Ma intampina Kimi cand intru pe poarta.Ma simteam bine ca nu eram singura in uniforma,toti o purtau.
-Bine,Kimi.Ma simt ciudat dar o sa fie bine.Tu ce faci?
-Bine.Eu...aaa...trebuie sa plec.Ce ciudat sa comportat si de ce sa balbait. Nu mai conteaza trebuie sa merg sa vorbesc cu directoarea,in drum spre directiune vad un grup de baieti care se cearta langa ei erau si doua fete blonde.



Răspunsuri în acest subiect
De la ura la iubire - de tamoshiku - 12-11-2010, 04:41 PM
RE: De la ura la iubire - de Miranda. - 10-12-2010, 09:44 PM
RE: De la ura la iubire - de KarinaD - 10-12-2010, 10:23 PM
RE: De la ura la iubire - de Jun - 10-12-2010, 10:58 PM
RE: De la ura la iubire - de tamoshiku - 11-12-2010, 07:23 PM


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)