Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Yuri si Shoujo-ai

#1
Vad ca genul Yuri sau Shoujo-ai nu prea este prezent pe aici, asa ca cel mai bine, incepem un topic nou pe aceasta tema. Yuri sau Shoujo-ai ? Dupa unele definitii s-ar zice ca ar fii genuri diferite, pentru mine singura diferenta ar fi ca genul yuri se axeaza mai mult pe partea fizica, sex si erotism iar shoujo-ai ai pe partea romantica, sentimentalism. Dar ideea centrala este aceeasi.

Astfel daca mai sunt pasionati de acest gen pe aici, sa vorbim mai pe larg si sa ne recomandam noi anime uri si manga. Anime-uri nu sunt prea multe, dar "must see" sunt Strawberry Panic, Maria sama ga miteru( sau Marimite dupa unele surse ) si Kanazuki no miko. Alte anime uri preferate pe acest gen as mai recomanda : Aoi Hana, Sasameki Koto, Simoun, My-Hime, Candy-Boy( aici e cu avertizare,e un pic mai tabu, mai intai cautati-l pe wikipedia sa stiti despre ce este vorba) si daca vreti ceva mai hentai, ar mai fi cele 3 ova de la Shoujo Sect.

Manga uri, cred ca am prea multe preferinte si nu stiu sa aleg dintre ele. Cel mai bine va recomand autorii manga-urile care m-au captivat. Sa incepem cu: Morinaga Milk, Akiko Morishima, Mera Hakamada, Ken Kuronage, Akihito Yoshitomi,Uso Kurata,Fujieda Miyabi si ar mai fi cativa dar nu-i mai tin minte acum.

Deci daca aveti idei, recomandari, propuneri sa discutam pe larg.
QUOD ME NON NECAT ME FORTIOREM FACIT



Răspunsuri în acest subiect
Yuri si Shoujo-ai - de Panzer - 12-11-2010, 11:26 AM
RE: Yuri si Shoujo-ai - de Liar - 26-01-2011, 02:28 PM
RE: Yuri si Shoujo-ai - de Wunderbar - 27-01-2011, 04:14 AM
RE: Yuri si Shoujo-ai - de Panzer - 30-01-2011, 12:43 AM
RE: Yuri si Shoujo-ai - de Serqet - 31-01-2011, 02:38 AM
RE: Yuri si Shoujo-ai - de fayevalentine - 23-04-2011, 06:20 PM
RE: Yuri si Shoujo-ai - de `Shadow. - 03-07-2011, 05:04 PM
RE: Yuri si Shoujo-ai - de Sign of hell - 17-10-2011, 06:22 PM


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)