Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Evaluare nationala (cls. a 8-a) - Matematica

#11
Faza e că sunt uşoare subiectele [ chiar sunt ], dar tocmai din cauza asta poţi să greşeşti. O să zici : " Ha? Ce sunt astea? Sunt banaale~!!!" şi, fiind sigur pe tine, te grăbeşti când rezolvi, nu le mai corectezi deoarece ' sunt prea banale ca să greşeşti la aşa ceva', iar din neatenţie *paac* - unul mai slab pregătit decât tine ia o notă mai mare. Dacă alţii care nu sunt mai buni la această materie decât tine, dar sunt atenţi şi ştiu să rezolve astfel de banalităţi, îţi iau locul la liceu nu e aşa de bine. Eu, din clasa a 4-a am mers la tot felul de concursuri şi olimpiade la mate şi făceam numai exerciţii grele care nu au legătură cu programa şcoalară [ sunt tot felul de metode, deh ]. Astfel mi-am dat seama vara trecută că erau multe lucruri simple - prea simple - pe care nu ştiam cum să le abordez. Penibil. Chiar mă simţeam penibil :]]. Acum nu-mi fac griji, pot miza pe un 9,80 dacă nu mă grăbesc sau chiar un 10[ *Doamne ajută, Doamne ajută*- la liceul la care vreau chiar mi-ar trebui nota asta : )) ]. Am făcut o mulţime de teste + culegerile de la clasă, manualul şi încă vreo 3 culegeri. Şi sincer pentru mine matematica e ca o pasiune [ ca desenul *evil laughs* ] => Ştiu, sunt ciudată O.o
I'm gonna pick up the pieces and build a Lego house... :cheer:



Răspunsuri în acest subiect
RE: Evaluare nationala (cls. a 8-a) - Matematica - de Neko. - 20-04-2011, 11:57 AM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Evaluare nationala (cls. a 8-a) - Limba si Literatura Romana Ke$ha 52 35.500 14-07-2011, 09:28 PM
Ultimul răspuns: `Shadow.


Utilizatori care citesc acest subiect:
2 Vizitator(i)