Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Am incredere in tine !

#1
Capitolul I - "Vreau sa fac ceva interesant!"

"Ciudat nu inseamna intodeanua rau, ci unic."

"Sunt o ciudata. Si asta imi place foarte mult.Ma face sa ma simt...unica. Eu nu sunt ca toate fetele acelea care se gandesc tot timpul la baieti si care intotdeauna sunt preocupate de felul in cum arata. Locuiesc in Beverly Hills si cred ca sunt singura fata care gandeste in felul acesta inafara de prietena mea Hillary McGregor.
Toti spun ca meseria de actor este interesanta si palpitanta, din cauza ca toata lumea te cunoaste si intotdeuna esti in lumina reflectoarelor. Eu am vazut multe vedete infofolite cu glugi si esarfe, iar pe ochii cu niste ochelari negri si mari care acopera toata fata pentru a se ascunde de toti fotografii care se ascund dupa tufisuri si stalpuri. Mi se pare chiar enervant acest lucru."Scrie aceste lucruri o fata cu parul rosu ca sangele in jurnalul ei mic si negru. Dupa care roscata se apuca sa se schimbe din pijamaua cea albastra cu norisori intr-o rochie rosie cu niste inimioare negre in coltul rochiei. Rebela isi pune in picioare niste pantofi de culori diferite si ia din cutiuta ei de pe biroul multe accesori care ii pun in evidenta rochia.
Dintr-o data, bate cineva la usa acesteia.
- Intra! spune roscata in timp ce se uita in oglinda mare de pe perete.
In camera intra o fata cu parul negru ca abanosul, imbracata cu o rochie alba si cu o cravata portocalie lagat. Pareau de aceeasi varsta doar ca bruneta era mult mai inalta decat roscata.
-Salut! Hai sa mergem! Astfel vom intarzia...din nou! spuse plictisita fata cu parul brunet.
- Acum! Liceul Beverly hills pazea caci vine Jessica Watson! spuse entuziasmata roscata.
-Hai, Jess! Nu te mai prosti! spuse bruneta chicotind.
Fetele iesisera din camera inchinzand usa. Coborara scarile si ajunsera in living. Robert, servitorul, le dadusera ghiozdanele si acestea plecara linistite spre scoala.

Prietenele ajunsera la scoala unde era multa lume. Nepasandu-le de nimic isi facuse loc printre ceilalti elevi pana cand ajunsera la careul pe care spria clasa 9C.
In fata tuturor elevilor era directoarea Penelope Stone care tocmai incepea sa tina un discurs, ca in fiecare an.
Dupa ce directoarea a terminat discursul i-a invitat pe elevi in clase.
Cele doua, ajungand in clasa, se asezara in a treia banca si incepura sa leneveasca. In scurt timp in clasa aparu o femeie in jur de 30 de ani cu parul brunet si purta o pereche de ochelari.
- Buna ziua copii! spuse femeia.
- Buna ziua1 spusera toti elevi in cor.
- Eu sunt Alisson Banner. Si de zi inainte voi fi noua voastra diriginta.
Asa trecu si aceasta zi cunoscandu-si fiecare profesor. Afara se intuneca si Jessica hotari sa se culce. Se schimba repede in pijamaua ei albastra cu norisori si se puse in patul ei cu asternuturi albe din matase.
"Ce plictiseala! Vreau sa fac ceva interesant!" se gandi roscata si imediat dupa aceea adormi cu zambetul pe buze, ramanandu-i in minte "Vreau sa fac ceva interesant!"


sper sa va placa

Urmatotul capitol: Un incident neasteptat



Răspunsuri în acest subiect
Am incredere in tine ! - de Redhead Rules - 05-09-2008, 05:33 PM
RE: Am incredere in tine ! - de NiyaTai - 05-09-2008, 07:11 PM
RE: Am incredere in tine ! - de Redhead Rules - 08-09-2008, 01:34 PM
RE: Am incredere in tine ! - de Redhead Rules - 09-09-2008, 11:13 PM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  [+18] Depinde de tine nu de altii! Geta^_^ 0 1.944 23-07-2013, 12:37 AM
Ultimul răspuns: Geta^_^
  [Yuri] Am nevoie de tine Akiraaa 3 2.864 13-04-2013, 10:56 PM
Ultimul răspuns: yaoi maniac
  [Yaoi] Invat sa traiesc fara tine Akiraaa 1 2.479 26-03-2013, 10:22 PM
Ultimul răspuns: -FelixXX-
  Aproape de tine Katniss 29 16.866 11-06-2011, 05:08 PM
Ultimul răspuns: Nixu
  [split] Aproape de tine Savarina Ali 4 2.662 07-05-2011, 08:23 PM
Ultimul răspuns: Balonaş
  Aproape de tine Tigroaica 2 2.724 01-05-2011, 05:17 PM
Ultimul răspuns: Harona
  Inima imi bate pentru tine [+18 ] Savarina Ali 16 16.841 02-03-2011, 07:51 PM
Ultimul răspuns: MooN.
  ÃŽntre tine È™i el Topaz 3 2.124 08-12-2010, 08:05 PM
Ultimul răspuns: oV!K!o
  Cântec pentru tine Ekkaterinna 2 2.064 08-09-2010, 01:17 PM
Ultimul răspuns: Yuki Onna
  Dupa 2 ani ne vedem si ma pot indragosti de tine! Capsunica 5 5.451 02-09-2010, 01:55 PM
Ultimul răspuns: Bitter Death.


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)