Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Chestionar: Ce parere aveti despre Ino Yamana?
Imi place ca si personaj, destul de mult
81.25%
13 81.25%
Nu imi place ca si personaj al anime-ului
18.75%
3 18.75%
Total 16 vot(uri) 100%
* Opțiunea ta. [Arată Rezultatele]

Ino Yamanaka

#1
[Imagine: m_15212d0d2580451ab0c369abcefe08e3.jpg]
Ei bine, stiu ca nu are chiar atat de multi fani, dar totusi, Ino este personajul meu favorit din anime si cum am vazut ca exista topicuri pentru fanii Sakurei sau ai Hinatei, m-am gandit sa deschid un topic si pentru fanii acesteia.

Ideea e ca fiecare sa spuna ce anume ii place la ea si ar fi dragut ca in fiecare post, fiecare sa puna o poza sau un AMV cu Ino, unul pe care persoana respectiva il considera foarte frumos, iar urmatorul ar putea comenta poza sau AMV-ul sa isi spuna la randul lui opinia despre ea si sa puna si el o poza sau ceva ce ii place foarte mult.

Asa ca o sa incep eu:

Personal, cred ca Ino este un personaj interesant al anime-ului si probabil ca daca nu ar fi fost pusa in umbra impreuna cu alte personaje, ma refer la faptul ca daca actiunea nu ar cadea doar asupra membrilor fostei echipe 7, atunci aceasta ar fi putut fi mult mai pe placul fanilor, deoarece, din putinele lucruri pe care le stim despre ea putem sa tragem cateva concluzii:

- este foarte frumoasa'

- ce'i drept este cam superficiala

- este aparent aroganta, dar in realitate tine foarte mult la cei din jur, fiind o persoana foarte sensibila, doar ca sunt putine la numar, persoanele care ajung sa o cunoasca cu adevarat si aici ar fi: Shikamaru, Chouji, Sakura, Shizune si Asuma.

- este foarte inteligenta, de mica s-a remarcat printre colegele ei

- este o iubitoare de natura, in special florile sunt domeniul ei si poate sa vorbeasca despre fiecare in parte, ceea ce subliniaza o atentie pe care o acorda feminitatii si frumosului, plus ca astfel de detalii sugereaza si ca este o persoana sensibila.

- este o buna luptatoare. S-a remarcat de mica intre fetele ninja si sunt sigura ca si acum, daca actiunea nu ar mai cadea doar asupra echpei 7, Ino ar fi putut demonstra de ce este capabila. Plus ca stapaneste doua jutsuri destul de interesante, ce o face putin superioara Sakurei si lui TenTen... mai putin Hinatei, ca ea stapaneste destule...

- este foarte ambitioasa, iar ideea aceasta a fost subliniata foarte mult in lupta ei cu Sakura, cand a lasat la o pare orice copilarie si a luotat serios sacrificand orice. De asemenea i-a jurat lui Asuma sa nu mai piarda niciodata in fata Sakurei. Ambitia ei iese la iveala si cand doreste sa devin un ninja medical de exceptie.

- este o prietena de nadejde, care nu face diferente. Calitatea asta si-a aratat-o de mica, in intamplarile cu Sakura dar si mai tarziu, in relatiile cu, colegii ei.

- este un medic bun. In comparatie cu Sakura, este umpic in urma, dar asta pentru ca Sakura s-a apucat mai inainte de practicarea jutsului medical. Plus ca pentru Sakura aceasta este singura modalitate in a-si arata abilitatile, in schimb ce Ino mai dispune si de jutsurile mintii, deci pentru ea medicina nu este o prioritate... este doar un mod de a invata cat mai multe si de a-si ajuta colegii.

Are intradevar defectele ei, poate ca este aroganta si superficiala in Naruto, dar in realitate asa sunt toate peronajele, numai ca au fost foarte putine scenele in care Ino a fost prezentata ca un personaj bun si mul mai multe cand a fost prezentata drept o fata superficiala.
Oricum in Shippuuden lucrurile se schimba, iar Ino este prezentata mult mai matura si mai sincera, mai sensibila si chiar mai puternica.

Eu una cred ca este un personaj interesant si foarte frumos construit atat fizic cat si moral si sunt curioasa ce parere aveti voi despre ea.

Am gasit un AMV dragut despre ea... defapt e facut gen Sasuke X Ino, dar imi place melodia si cum au fost sincronizate imaginile:

http://www.youtube.com/watch?v=fn8Wnm2BT...re=related



Răspunsuri în acest subiect
Ino Yamanaka - de Miss Serenity - 21-10-2010, 06:04 PM
RE: Ino Yamanaka - de Debb.' - 21-10-2010, 07:04 PM
RE: Ino Yamanaka - de Teh - 22-10-2010, 12:42 PM
RE: Ino Yamanaka - de *Susuki~Chan* - 24-10-2010, 07:45 PM
RE: Ino Yamanaka - de Dufresne - 19-11-2010, 02:04 PM
RE: Ino Yamanaka - de Miss Serenity - 27-02-2011, 04:25 PM
RE: Ino Yamanaka - de Miss Serenity - 02-07-2011, 03:17 PM


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)