Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Mortemia

#7
Hai să fie şi un cometariu pozitiv aici.
Întotdeauna l-am admirat pe Morten Veland când era în Tristania, iar acum îl admir ca şi voce masculină în Sirenia. Nu pare foarte de diferit de ceielalţi solişti de genul ăsta, dar întotdeauna a avut ceva special pentru mine. Poate că el a fost unul din (multele) motive pentru care îmi place Tristania. E ciudat totuşi că şi-a creat o trupă formată din... el. E clar că pe lângă vocea şi chitara lui mai apar şi alte intrumente şi n-ar fi fost rău să îi menşioneze şi pe ceielalţi ca şi membri ai trupei. Având în vedere faptul că nu e principala lui ocupaţie acum, nu cred că va rezista prea mult trupa asta, o văd mai mult ca pe ceva făcut în timpul liber. Dar să nu vorbim de viitorul ăsta foarte îndepărtat.
Am ascultat albumul pe youtube, nu am avut chef să-l descarc. Mi-a placut. Deşi melodiile au cam aceeaşi compoziţie şi sună cam la fel, sunt unele care îmi plac mai mult, cum ar fi The one I once was (care are un videoclip genial), The Chains that wield my mind şi The malice of life's cruel ways (ce titluri lungi...).
în concluzie, îmi place trupa asta, aşa cum îmi place orice face Morten.
Tenderest touch leaves the darkest of marks,
And the kindest of kisses break the hardest of hearts
~Florence + The Machine




Răspunsuri în acest subiect
Mortemia - de Luka - 19-10-2010, 10:53 PM
RE: Mortemia - de Horia K - 20-10-2010, 02:45 PM
RE: Mortemia - de Horia K - 20-10-2010, 03:26 PM
RE: Mortemia - de Luka - 20-10-2010, 03:43 PM
RE: Mortemia - de Horia K - 20-10-2010, 04:01 PM
RE: Mortemia - de Luka - 20-10-2010, 06:28 PM
RE: Mortemia - de Unia - 30-10-2010, 10:06 AM


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)