Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

2008 GFX - My GFX

#4
uite ca aici nu am trecut
cum adica in image ready? ala ii pentru gif o_o"

mdeah, vad ca esti inca la inceput si dupa ultimele doua avatare, lucrezi cu rendere (nu ca nu ar fi bine, dar e mai indicat sa le faci tu).
pai, nu stiu ce sa zic despre avatare, nu par prea lucrate. Intr-adevar, fundalul e important, dar vad ca renderului chiar nu i-ai "bagat" efecte si pare doar o imagine decupata si pusa pe o alta imagine.
Textul, umm...nuprea ai fonturi. Cred ca ar fi bine sa downloadezi, acestea nu se prea potrivesc (sau ai, dar nu le-ai folosit pe cele potrivite)
Nu ai folosit brushes? O_O Nu e bine sa te bazezi doar pe ele, dar pentru inceput iti sunt de folos. In schimb ai folosit c4d (al trilea sig) si asta e bine, fiindca au deja efecte, dar nu e bine sa le lasi in "forma initiala", ci sa le folosesti pentru obtinerea altor efecte, sau sa le bagi lor efecte, cel mai bine s-ar potrivi blend mode-urile, doar sa stii care ce face.
Revenind la fundal, incearca sa nu folosesti imagini decat daca le "prelucrezi" in asa fel incat sa nu para a fi o alta imagine, ci un fundal pe care l-ai facut tu. Ceva mai complicat e sa faci tu fundalul, dar pentru inceput e bine si asa.

gata, am tacut >.<"



Răspunsuri în acest subiect
2008 GFX - My GFX - de blueobelix - 05-09-2008, 11:47 AM
RE: Cateva GFX =^_^= (facute in image ready) - de nibbles - 11-09-2008, 05:11 PM
RE: 2008 GFX - My GFX - de blueobelix - 30-10-2008, 04:17 PM
RE: 2008 GFX - My GFX - de blueobelix - 01-11-2008, 09:39 PM


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)