Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Myself; Yourself

#1
Daca tot nu exista un topic cu acest anime . . .

Pentru binele afacerilor parintilor lui, Hidaka Sana s-a mutat la Tokyo. Cinci ani mai tarziu, devine elev la liceu, si se intoarce in orasul natal, Sakuranomori. Se simte stanjenit deoarece strazile orasului si vechii prieteni pe care ii reintalneste s-au schimbat. Cel mia mult s-a schimbat prietena sa din copilarie, Yatsushiro Nanaka. Obisnuia sa zambeasca dulce cu ochi inocenti, insa acum s-a schimbat si are un aer sumbru.
Genres: Drama, Romance, School, Slice of Life


Sincer, primele 6-7 episoade sunt plictisitoare, sau cel putin asa mii se par mie, apoi are o tipa un 'accident' cu o baba si devine ceva mai interesant ca mai spune cate ceva despre trecutul ei si lala, da, dau spoilere! Apoi prin episodul 10 sau 11 dispar doua personaje din zona, adica se muta, si iar e plictisitor, apoi se mai intampla ceva si e inregula, in fine, sfarsitul e dragut, ma rog, aici am scris cate ceva mai mult cei care au vazut anime-ul, sper sa fie cateva persoane care l-au vazut :]
In rest . . . pot spune ca merita si el sa fie vizionat, in special de cei care sunt pasionati de vioara si chestii de genu' , sunt unele secvente in anime in care apar sunete de vioara.
Oricum, imi plac cum sunt desenate personajele, desi au ochii ceva cam mari, merge, mai ales ca acei ochi sunt desenati foarte frumos, mai ales ochii unie profesoare, profesoara lui Sana si a celorlalte personaje. Nici grafica nu-i rea, e chiar foarte buna, deci . . . merita si el vizionat mai ales de persoanele care nu se plictisesc usor, are 13 episoade, deci nu prea avesi cand sa va plictisiti, totusi eu am facuto, inainte sa ma uit la el deja visam cum termin de vizionat anime-ul intr-o singura zi, pe naiba, m.am plictisit pe la episodul 6 si mi-a luat 2 zile , in fine. :]
[Imagine: 9qh35v.jpg]



Răspunsuri în acest subiect
Myself; Yourself - de MimiÅŸor - 07-10-2010, 09:54 PM
RE: Myself; Yourself - de AngelsCry - 01-05-2012, 09:50 AM
RE: Myself; Yourself - de Syryus - 05-02-2013, 09:29 AM
RE: Myself; Yourself - de Crazy~Tenshi - 18-10-2013, 11:55 PM


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)