Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

sasusaku prototip

#1
Disclamer: Nu detin nici un personaj din manga/anime-ul Naruto si nu fac profit de pe urma lui.
In capitolul tau nu-i

Intru-un tinut in departat, in tara Tara folocului, in satul Konoha, o fata cu parul roz asemenea florilor de cires cu niste ochi ca cele mai pretioase smaralde....
Dormea linistaita linistita, intru-un pat cu asternuturi albe cu perne in forma de inimioara, rosii. inIn camera era minunat, o noptiera din lemn alb si un sifonier tot asa. Camera camera avea pereti de un alb imaculat. Prin prin camera puteai opservaobserva: un calculator, un birou, o oglinda cat, si o camera de dressing, de oarece nu mai avea unde sa isi puna hainele.
Ceasul de pe noptiera incepea sa faca un zgomot ingrozitor de tare. incet Incet fata s-a ridicat din pat, a pus mainile pe sus si le intindea cu niste pasi de parca ar fi fost beata. s-a indreptat catre baie unde a facut un dus si a dat cu peria in cap, dar tare greu ii era deoarece era foarte incurcat, apoi s-a dus catre sifonier si a cautat o bluza dupa care a loato luat-o pe mana si s-a dus spre camera de dresing si a loat o fusta alba despicata niste sandale negre mari marca ninja Ti-am mai atras o data atentia cu privire la asta fusta cea alba, bluza cea rosie cu moneda alba pe ea si s-a indreptat catre masa unde a loat luat micul de jun.

Intr-un birou, pe un scaun imens, o doamna blonda cu ochii caprui si cu un decolteu generos de mare.pe usa imensa doua ciocante se aude.

-Tsunade-sama!
-Shizune? ai ai gasit pergamentul de justuri secret?
-Da doamna! spunse ea foarte serioasa.
-Te rog adoua adu-o pe Sakura am o veste buna pentru ea, spuse ea cu un zambet. Acceasta a dat din cap afirmativ si s-a indreptat catre usa.
Intr-o casa o fata loa lua micul dejun. este acceaiasi fata cu care o stim de azi dimineta numita "Sakura"
Acceasta s-a indreptat catre usa unde un porumbel care avea atarnat de piciorus o hartie infasurata
-Hmm? spuse ea nedumerita.
Deci Tsunade-sama a spus ca este ceva inportant de spus, spuse ea in gand.
Sakura fugi in graba cu un senvis in gura...
-Tssuunade-sama, a spuse ea pentru-ca inghiti senvisu
-Sakura am ceva foarte foarte inportant sa it arat si ii arata pergamentul.
-Nu este posibil Tsunade-sama, dar la ce o sa im imi foloseasca?
-Sa il recuperam pe Sasuke, ne vom intoarce in timp cu accest jutsu si il vei inpiedica pe Orochimaru sa ii puna semnul blestemat.
Sakura era atat de nedumerita inima simtea ca ca ii batea cu putere.
-La noapte sa te vad aici, da?, spuse ea mai smechera.
Da spuse ea dand afirmativ din cap.

Sakura:

Nu pot sa cred stiu ca, i-ar o sa ma indragostesc de el. nu Nu, no n-o so s-o fac, voi fi indiferenta si il voi face sa sufere asa cum am a facuto facut-o el, spuse ea foarte sigura pe ea.
Rozalia trase un pui de somn findca fiindca stia ca trebie sa aibe multe energie.

Sakura trebie sa ajunga, spuse Tsunade
Rozalia venise pe jumatate -Buuuna doamna tsunadeTsunade, spuse ea buuna asa finda casaca
[center]
My fragile soul is broken
[/center]



Răspunsuri în acest subiect
sasusaku prototip - de Capsunica - 05-10-2010, 07:21 PM
RE: sasusaku prototip - de Flash - 05-10-2010, 08:06 PM
RE: sasusaku prototip - de Whisky - 05-10-2010, 08:07 PM
RE: sasusaku prototip - de Nywa - 05-10-2010, 08:37 PM
RE: sasusaku prototip - de Capsunica - 07-10-2010, 12:21 AM
RE: sasusaku prototip - de Miranda. - 11-12-2010, 06:26 PM
RE: sasusaku prototip - de Bad Blood. - 12-12-2010, 12:12 AM


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)