Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Amenintarea

#1
Buna! M-am decis sa fac si eu un fic si sa-l postez aici. Tin sa mentionez ca acesta este primul meu fic si nu stiu cat de bine mi-a iesit. Accept orice fel de critica. Vreau sa ma perfectionez.
Acestea fiind spuse: Lectura placuta!

Disclaimer: Nu detin niciun personaj din anime-ul/manga-ul Naruto, acestea fiind create de Masashi Kishimoto si nu fac profit de pe urma acestor personaje/intamplari.

Capitolul 1

Razele jucause ale soarelui intra pe fereastra unei case deranjand fata ce doarmea ca un inger. Aceasta avea parul de un roz intens, lung ce era imprastiat pe toata perna. Fata ii era alba ca zapada si avea niste buze rosii ca trandafirii. Aceasta deschide lenesa ochii atunci cand alarma incepe sa sune strident perturband linistea din camera. Tanara casca larg si se ridica din pat. Priveste ceasul ce indica ora cinci dimineata. Ofteaza lung si intra in baie. Peste o ora trebuia sa se intalneaca cu echipa ei la marginea padurii. Dupa ce isi termina toaleta intra in camera si se imbraca cu hainele sale obisnuite. Un kimono roz pana la genunchi ce era spintecat in ambele parti ale picioarelor, o pereche de colanti pana la genunchi, negrii si sandalele ninja albastre. isi puse bandana ninja si isi mai lua si cateva arme ninja pentru orice eventualitate. Peste jumatate de ora era gata, iesi din casa si se indreapta cu pasi marunti spre marginea Konohai. Fata privea fascinata fluturii ce zburau pe langa ea, pasarile ce incantau oamenii cu cantecele lor si cerul de un albastru intens, specific unei luni de vara. Toate acestea, te faceau sa iti petreci toata viata privindu-le si admirandu-le.
Locuitorii satului misunau grabiti pe strazi, fiecare fiind ocupati cu anumite treburi.
Sakura e trezita din visare de catre un baiat blond cu ochii albastrii asemeni cerului ce copila il admirase pana acum cateva secunde.
Naruto, colegul de echipa al rozaliei se certa cu un baiat brunet cu ochii negri abisali. El era Sasuke, baiatul de care tanara era indragostita pana peste cap, dar din pacate, el o vedea doar ca pe o colega, nimic mai mult. Chiar daca la inceput o duruse, pana la urma se obisnuise cu ideea. Chiar si asa, nu incetase sa-l iubeasca niciodata, ba mai mult, pe zi ce trecea, se indragostea si mai mult de el.
-Buna baieti! Ce s-a intamplat? intreba aceasta cu o voce vesela in timp ce se apropia de ei.
-Sakura, salut! Icebergul asta imi spune ca e mai bun ca mine, dar NU e adevarat! spune blondul suparat, dupa care se intoarce spre Sasuke si il priveste sfidator.
Daca privirile ar ucide, cei doi ar fi fost deja morti.
-Fraiere! spune brunetul dupa care isi baga mainile in buzunare, se sprijina de copacul din spatele sau si inchide ochii.
Tanara ofteaza scurt si se aseza pe iarba. Era obisnuita cu disputele zilnice dintre cei doi. Chiar daca era absorbita de infinitul albastru ce i se infatisa in fata ochilor, nu putea sa nu il mai priveasca din cand in cand pe Sasuke. Era indragostita de el inca de la gradinita. Fusese dragoste la prima vedere. Atunci, erau prieteni de nedespartit, iar baiatul era deferit. Mult mai bland, vesel, ce o iubea pe fata ca pe o sora, dar odata cu trecerea anilor si cu moartea parintilor brunetului, acesta a devenit rece indepartand-o pe Sakura de langa el.
Pierduta in propriile ganduri, nu a observat cand Naruto s-a asezat langa ea.
-Sakura esti cumva ocupata martea viitoare? o intreaba acesta zambitor.Sakura da negativ din cap asa ca blondul continua. Pai atunci vrea sa te invit la ziua mea. Implinesc cincisprezece ani
-Sigur! O sa vin, dar pe sasuke nu il inviti? intreaba aceasta privindu-l suspicios.
-Pe el, nu, nici nu ma gandesc, spuse, dar cand vazu privirea fetei se razgandi. Se ridica de pe iarba apropiindu-se de brunet.
-Mmm. . . Sasuke ai vrea sa vii la ziua mea? intreaba dupa care isi incrutiseaza discret degetele " Sa spuna nu, sa spuna nu!" se ruga acesta in gand, dar gandurile i-au fost spulberate de colegul sau care ii spune ca va fi acolo.
N-au mai continuat deoarece senseiul aparuse si el.
-Imi pare rau ca am intarziat, dar a trebuit sa il ajut pe Jiraya la anumite treburi ca sa imi dea urmatorul volum din "Vino,vino paradis!". spune acesta visator dupa care le adreseaza un zambet sincer si se scarpina dupa cap.
Cei trei schiteaza un zambet amuzat si se apropie de sensei.
Naruto l-a intrebat si pe el daca vrea sa vina la ziua lui, iar acesta a zambit intrebandu-l cati ani implineste.
-Cincisprezece. spun cei trei in cor.
Auzind asta, argintiul tresare si il priveste ingrijorat.
-Copii, eu trebuie sa plec. Sunteti liberi pentru restul zilei!
-Dar sensei ce s-a. . . insa nu mai apuca sa continue, caci dispare intr-un nor de fum.

* * *

In biroul doamnei Hokage, Kakashi se plimba agitat dintr-o parte in alta. Blonda il privea plictisita batand cu unghiile in birou.
-Poti sa-mi spui si mie ce Dumnezeu ai? De ce esti asa agitat? intreaba Tsunade exasperata.
Barbatul se opreste din mers si isi sprijina mainile de biroul femeii.
-Peste o saptamana este ziua lui Naruto, implineste cincisprezece ani! spune acesta ingrijorat.
-Nu se poate. . .!

* * *

La bufetul cu ramen, echipa sapte manca cate o portie din specialitatea casei.
-Baieti, voi nu credeti ca sensei s-a purtat ciudat cand Naruto i-a spus cati ani are?
-Ai dreptate, ma intreb de ce? spune ganditor brunetul avand barbia sprijinita in palme.
"Doar daca nu. . . nu, nu cred, dar daca e asa? Trebuie sa verific!" gandea Sasuke. Se scuza de la ceilalti dupa care pleaca spre casa.
Ajuns acolo, intra intr-o camera ce era plina de documente vechi. Dupa cateva minute de cautari, da de o carte groasa si foarte veche. Se aseaza pe un scaun si sterge cartea de praf dupa care o deschide.
-Nu. . . reuseste sa murmure, privind in gol.
[Imagine: o7k7f6.jpg]

Parfumul iubirii... -> Comm? 55
Wild Love[+18] -> Comm please 71



Răspunsuri în acest subiect
Amenintarea - de Marina. - 04-10-2010, 05:22 PM
RE: Amenintarea - de Yun. - 04-10-2010, 07:26 PM
RE: Amenintarea - de Who said i have to be normal - 04-10-2010, 09:17 PM
RE: Amenintarea - de Marina. - 05-10-2010, 12:48 AM
RE: Amenintarea - de Marina. - 10-10-2010, 03:52 AM
RE: Amenintarea - de Yun. - 10-10-2010, 11:30 AM
RE: Amenintarea - de Debb.' - 10-10-2010, 02:46 PM
RE: Amenintarea - de Ada - 10-10-2010, 06:43 PM
RE: Amenintarea - de Marina. - 17-10-2010, 11:06 PM
RE: Amenintarea - de Ada - 18-10-2010, 05:52 PM
RE: Amenintarea - de Marina. - 20-10-2010, 07:06 PM
RE: Amenintarea - de Marina. - 22-10-2010, 10:35 AM
RE: Amenintarea - de Bloom. - 24-10-2010, 02:10 PM
RE: Amenintarea - de Marina. - 28-10-2010, 09:31 PM
RE: Amenintarea - de Ada - 29-10-2010, 04:00 PM
RE: Amenintarea - de Assyria - 29-10-2010, 06:46 PM
RE: Amenintarea - de KarinaD - 29-10-2010, 07:29 PM
RE: Amenintarea - de Bloom. - 21-11-2010, 03:50 PM
RE: Amenintarea - de Flash - 27-11-2010, 05:25 PM


Utilizatori care citesc acest subiect:
3 Vizitator(i)