Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Dragoste si chin

#15
Capitolul 7

-Cine e?desi nu avea nici un rost sa intrebe.Stia prea bine cine este.
-Lasa gluma si deschide usa!Parea destul de furios dupa tonul vocii pe care i se adresa,dar fata incerca sa ramana indiferenta.Nu era deajuns ca suferise o data vazandu-l cu Ino in pat?Acum trebuia sa suporte si despartirea de el?Era baiatul pe care il visa.Era indraznet,haios si foarte dragut.Era perfect din punctul ei de vedere.
-Deschide usa sau o sparg!Ea incerca din rasputeri sa nu se lase intimidata.
-Nu ma sperie amenintarile tale,lasa-ma in pace!
Poate ar fi trebuit sa-i ia amenintarea in serios,pentru ca urmatorul sunet pe care l-a auzit a fost acela a usii izbite de perete.Speriata,sari din pat,si parca intepenita statea drept in picioare.Nici nu mai stia ce sa mai simta.Sa fie fericita pentru ca a venit sa rezolve cearta dintre ei,sau sa-i fie frica de prezenta lui.Pana in momentul de fata nu il vazu-se decat bine dispus.Acum ochii ii spumegau de furie.
-Ce dracu a vrut sa insemne scena pe care tocmai te-ai straduit sa o faci?"Cum?"isi zise rozalia.Tot ea era cea vinovata?Incercand sa-si pastreze calmul,facu un pas inapoi,pentru asi face curaj sa-l infrunte:
-Nu inteleg ce vrei sa zici.
-Nu o face pe proasta!De ce ai plecat fugind?Daca pana acum Sasuke era furios,acum rolurile se schimbau.Ii venea sa-l stranga de gat.
-Poate ca nu am avut chef sa-mi iau ramas bun de la Ino.Poate imi va fi dor de ea,chiar daca nu voi recunoaste niciodata.
-Minti!
Ea tresari.Stia foarte bine sa minta oamenii,dar pe Sasuke,nu prea avea succes.
-Adica?
-Mai e un motiv pentru care ai fugit plangand.Stia foarte bine motivul,dar vroia sa il auda din gura ei.
-Nu mai exista nici un motiv.Mintea cu nerusinare.
-Bine,daca nu mai exista nici un motiv,atunci...,se indrepta spre ea.Bataile inimii i se inteteau.Nu stia ce urma sa-i faca.Ajungand langa ea,o saruta pe obraz.Ar fi vrut sa se agate de gatul lui,si sa-l sarute,dar se abtinu cu greu.
-Adio!spuse el simplu.Plec in Tokio.Sper sa ne mai revedem.Acestea fiind spuse,parasi camera.Lacrimile incepu sa-i curga pe obraji imbujorati.Avea sa plece.Avea sa nu-l mai vada.Nu.Il iubea prea mult pentru a-l lasa sa plece.Incepu sa alerge pe scari,grabita pentru a-l opri.Grabita fiind,se impiedica,insa doua maini puternice ii inconjura talia,si ii opri caderea.Ridicand capul ,ii intalni privirea.Daca mai inainte privirea lui era ca gheata,acum era schimbata.Avea o privire blanda si calda.
-Unde te grabeai?intreaba el .Un zambet strengaresc i se ivi.Timida isi ingropa capul in scobitura gatului lui.
-Cred ca sti prea bine.Punandu-i degetul sub barbia ei si ridicandu-i capul,ii intalni privirea.Zambi cand vazuca se intimida-se.
-Sa inteleg ,ca mai exista un motiv pentru felul in care ai fugit din camera mea cand a venit Ino?Dadu din cap afirmativ.
-Eram geloasa si furioasa.
-Tu,geloasa?Da eu?Cand te-am vazut prima data in bratele lui Kakashi,am crezut ca o sa va strang pe amandoi de gat.
-Kakashi nu e decat un prieten.M-am folosit de el pentru a te face gelos,dar se pare ca nu am procedat corect.
-De ce sa ma faci gelos?intreba el nedumeri.
-Pentru ca te-ai hotarat sa te desparti de mine.Auzind aceasta afirmatie incepu sa rada in hohote.
-Am vrut sa ne departim pentru ca te-am vazut in bratele lui Kakshi.Zambira amandoi in acelasi timp.
-Se pare ca amandoi am inteles gresit,spuse Sasuke,apoi isi cobora gura asupra gurii ei.Sarutul patimas,nu era doar unul carnal,ci si senzual.
Toate regretele s-au risipit o data cu aparitia acelui sarut pur.Gelozia,durerea suferita in trecut,nu-si mai avea loc intre ei,nimic inafara de iubire,dragoste si amor.Despartindu-se,si-au jurat iubire vesnica si sincera.Momentele care urmau ,aveau sa fie cele mai frumoase.O iubire sincera ca a lor va ramane in istorie.:*

THE END

sper ca v-a placut acest fic:*:*:*Si v-a mai astept si pe la alte ficuri de-ale mele:*:*:



Răspunsuri în acest subiect
Dragoste si chin - de **angels** - 01-10-2010, 07:05 PM
RE: Dragoste si chin - de Mindy - 01-10-2010, 08:36 PM
RE: Dragoste si chin - de Biscu' iz back ^^ - 02-10-2010, 11:23 AM
RE: Dragoste si chin - de **angels** - 02-10-2010, 09:43 PM
RE: Dragoste si chin - de Marina. - 02-10-2010, 10:42 PM
RE: Dragoste si chin - de Biscu' iz back ^^ - 02-10-2010, 11:28 PM
RE: Dragoste si chin - de Akie - 03-10-2010, 01:54 AM
RE: Dragoste si chin - de Yun. - 03-10-2010, 10:51 AM
RE: Dragoste si chin - de **angels** - 05-10-2010, 09:20 PM
RE: Dragoste si chin - de Flash - 05-10-2010, 09:31 PM
RE: Dragoste si chin - de **angels** - 06-10-2010, 10:14 PM
RE: Dragoste si chin - de **angels** - 07-10-2010, 04:46 PM
RE: Dragoste si chin - de **angels** - 10-10-2010, 05:24 PM
RE: Dragoste si chin - de KarinaD - 18-10-2010, 12:04 PM
RE: Dragoste si chin - de **angels** - 08-11-2010, 03:20 PM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Gheata focului [KS yaoi by Yaku-chin and Merishor] aoixtenshi 11 7.576 24-07-2009, 04:23 PM
Ultimul răspuns: I hate maths.


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)