Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Ne vom Revedea...+18

#1
Pai ce pot sa spun... sunt de mult pe Animezup si am urmarit in special ficurile Naruto! Sasu X Saku peste tot. So eu si prietena mea ne-am decis sa facem un fic Naruto putin mai special... cititi si veti afla xD!
Avertizarea este pentru unele capitole ...:-" -va aparea si la inceputul acestora- si pentru limbaj obscen care, desi este putin si rezervat, am tinut sa fie avertizat!

Disclaimer: Nu detinem nici un personaj (inafara celor create de noi)din anime-ul/manga-ul Naruto care apartin lui Masashi Kishimoto sau din anime-ul/manga-ul Final Fantasy ce apartin lui Hironobu Sakaguchi . Si nu profitam de pe urma acestor personaje/intamplari.

Cap 1: O noua viata.
Rose Pov`:
Norii incarcati cu lacrimi plutesc neobisnuit de linistiti pe bratele lungi ale unui cer trist. Soarele nu si-a mai aratat fata inconjurata de dulcile raze, probabil s-a plictisit de viata monotona pe care o duc muritorii pe sfera uriasa pe care o numim pamant.
Dimineata a venit mai repede decat ma asteptam acoperita de o patura de ceata. Telefonul incepu sa cante o melodie lenta care dintr-o data a devenit enervanta. f**k, am crezut ca am zis tuturor ca astazi vreau sa dorm mai mult. Il ridic lenesa, deschid gratios clapa cu degetele-mi lungi si citesc mesajul pe care l-am primit de la sor`mea: "'NeaTsa Ichi! Trezeste-te si imbraca-te repede ca intr-o ora vin oamenii care trebuie sa duca mobila la noua casa. (///. -)"'
Ma ridic din pat inspirand din plin aerul rece si revigorant ce intra pe fereastra deschisa, apoi ma intind ca o picicuta. Imi i-au in graba lucrurile pregatite pentru azi si ma indrept spre baie. Fiecare picatura de apa este exact ca o mangaiere calda pe pielea mea fina si m-am bucurat din plin de fiecare strop, apoi m-am sters cu un prosop m-am imbracat cu un sutien negru cu o capsiunica in partea stanga, niste boxeri negri, un tricou rosu cu inscriptia "'Live The Life!'', o pereche de blugi skinny gri si mi-am luat in picioare o pereche de tenesi albi cu patratele negre. Dupa ce am terminat m-am machiat putin apoi am coborat in bucatarie pentru micul dejun.
Sora mea era deja acolo cu MP4-ul ei ascultand la maxim Ichirin no Hana de la High and Mighty Color, fiind defapt melodia pe care o asculta cel mai des. Am ridicat indiferenta din umeri apoi m-am asezat la masa si am mancat bolul meu cu cereale.
Imediat dupa ce am terminat m-am ridicat de la masa sunand-o pe cea mai buna si cam singura prietena pe care o aveam, Kumori, sa o anunt ca plec, intre timp sosind si cei opt barbati, trecuti de prima varsta, ce trebuiau sa incarce si sa descarce mobila.De fiecare data cand treceau pe langa noi se holbau sau fluierau. Tipic... adica helauu!! baieti din ziua de astazi sunt niste idioti! Am spus-o si o s-o mai spun. Cobor din pod toti sfintii si morti mamicutelor lor si continui sa vorbesc la telefon.
In sfarsit ne-am urcat in masina care urma sa ne duca in urmatorul loc caruia trebuia sa ii spunem ''acasa'' si anume Konoha.
La MP3-ul meu se putea auzi clar melodia mea preferata Pustoaica de la Puya pe cand sora mea inca mai asculta meodia ei.
Cred ca e timpul potrivit pentru prezentari: Ei bine numele meu este Rose Lightning dar parintii si sora mea imi spun Ichigo* sau Ichi si am siaisprezece ani. Am parul roscat lung pana la talie, breton drept cu doua suvite rebele ce-mi inconjoara fata si ochii negri abisali in care te poti pierde usor, ascunzand marile secrete ale inimii mele. Ea este Akane sora mea vitrega si cea mai buna prietena in varsta de saisprezece ani.Desi suntem surori vitrege ne intelegeam de minune, dat fiind ca parinti nostri se iubesc... nu conteaza altceva. Parul sau este lung pana la talie de o culoare ametitoare de blond-roscat. Ochii sai albastrii reflectau calmul oceanului, reusind sa topeasca si cele mai inghetate inimii. Noi ne-am inteles bine din todeauna, parintii nostri fiind mereu plecati si colegii de scoala considerandu-ne ciudate, asa ca singura cale prin care puteam ramane cu capul pe umeri era sa perecem timp impreuna. Akane canta la chitara si eu la pian amandoua incercand sa ne scriem singure cantece cu care sa o impresionam pe cealalta, dar defapt ne admiram oricum reciproc. Ea era mai baietoasa stia absolut orice despre motoare si chestii iar eu nevrand sa o copiez am ales sa fiu mai feminina, fardurile si moda devenind viata mea. Amandoua eram cele mai inteligente din clasa, dat fiind ca am primit anumite abilitati speciale de la parintii nostrii.
Eu primind de la tatal meu biologic rinnegan-ul, jutsu de foc si calitati exceptionale la taijutsu, iar sora mea primind de la tatal ei bleu sharingan - ultima forma de sharingan si cea mai puternica-, juts-ul de aer si amandoua stapaneam foarte bine si celelalte forme de jutsu -pamant, apa etc.-.
Obisnuiam sa visam impreuna ca o sa colindam toata lumea si o sa-i uimim pe toti cu puterile si cu muzica noastra dar aceste vise par din ce in ce mai stupide acum... Si ce? Nu e rau sa visezi, eu o sa continui mereu sa visez pentru ca viata mea sa aiba mereu o noanta de roz! Pentru ca eu sa raman cu picioarele pe pamant si cu zambet pe fata. Chiar asa, visele iti arata partea frumoasa a vietii si iti permit sa pasesti pe lumi cunoscute numai de tine. Si nu in ultimul rand trebuie sa avem si speranta... Sora mea spunea mereu: ""Fara sperante ce vise sa mai urmam?""
La acest gand am ridicat privirea-mi trista si am observat ca si ea se uita la mine. Akane suferea... si eu impreuna cu ea, regretand ca numai una alteia ne putem pastra amintirile.
Oricat de mult am suferit in trecut ne va fi dor de acel loc caruia ii spuneam acum o clipa ''Acasa''.

*Ichigo - capsiuna
P.S : Probabil e cam plictisitor si imi pare rau. Ma voi stradui mai mult pe viitor.
I hope you like it! See ya` next time!!

Poze:

Rose
Akane

Imprevizibilul sporeste entuziazmul fiecarei povesti de dragoste.
Iar eu pretuiesc fiecare moment neasteptat. (o^.^o)

I love :
Mizuki-chi...o(^-^)o [ my mammy ] ; Layla. [ my sury ] ; Kayla. [ my sis ] ; E. H. [ my daddy ] ; PnÈ™ . [ my little rainbow ] ; Eve. [ Prajiturica mea ] ; Briskly. and Ronnie.

[Imagine: desktop.png]

Is something about change !!!





Răspunsuri în acest subiect
Ne vom Revedea...+18 - de Biscu' iz back ^^ - 20-09-2010, 09:49 PM
RE: Ne vom Revedea...+18 - de Little.Dead.Red - 02-10-2010, 07:42 PM
RE: Ne vom Revedea...+18 - de Abbeh. - 02-10-2010, 08:08 PM
RE: Ne vom Revedea...+18 - de DeDal N. - 02-10-2010, 10:19 PM
RE: Ne vom Revedea...+18 - de yaoi maniac - 03-10-2010, 06:52 PM
RE: Ne vom Revedea...+18 - de Biscu' iz back ^^ - 16-10-2010, 10:22 PM
RE: Ne vom Revedea...+18 - de Little.Dead.Red - 30-10-2010, 09:33 PM
RE: Ne vom Revedea...+18 - de Biscu' iz back ^^ - 23-11-2010, 11:56 AM
RE: Ne vom Revedea...+18 - de Dufresne - 25-11-2010, 03:36 PM
RE: Ne vom Revedea...+18 - de Little.Dead.Red - 15-12-2010, 11:04 AM
RE: Ne vom Revedea...+18 - de Biscu' iz back ^^ - 15-12-2010, 11:16 AM
RE: Ne vom Revedea...+18 - de Dufresne - 16-12-2010, 04:41 PM
RE: Ne vom Revedea...+18 - de Amy :3 - 18-02-2011, 06:17 PM
RE: Ne vom Revedea...+18 - de Little.Dead.Red - 21-02-2011, 10:48 AM
RE: Ne vom Revedea...+18 - de DeDal N. - 21-02-2011, 06:55 PM
RE: Ne vom Revedea...+18 - de Grubbie - 21-02-2011, 08:58 PM
RE: Ne vom Revedea...+18 - de Biscu' iz back ^^ - 12-04-2011, 09:30 PM
RE: Ne vom Revedea...+18 - de Kayla. - 22-04-2011, 09:16 PM
RE: Ne vom Revedea...+18 - de Miranda. - 26-04-2011, 09:32 PM
RE: Ne vom Revedea...+18 - de Biscu' iz back ^^ - 03-07-2011, 05:13 PM
RE: Ne vom Revedea...+18 - de Kayla. - 11-07-2011, 11:14 AM
RE: Ne vom Revedea...+18 - de : : :Theo: : : - 22-08-2011, 11:44 PM


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)