Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Sentimente din DT

#8
Citat: Nici fani death note nu vad, ati intrat in pamant?
Acum pe bune nu exista fani DT? NU pot sa cred, am crezut ca mai exista fani infocati ca mine.
Asta e. Mi-am luat teapa.

Ba exista ;>. Eu sunt una dintre ei . Si sunt si mai sus de mine [ probabil nu vazusera topicul sau nu stiau ce sa scrie la inceput ]
Revenind la subiect nici eu nu cred ca Light a simtit ceva pentru Misa. S-a folosit de ea si atat, dar nu a vrut sa o arunce ca pe o " carpa " [ oricum nu cred ca ar fi facut-o, doar isi facea griji pentru ea -> lucru care l-a indemnat sa fie si el putin mai "cavaler" nu cred ca e cuvantul potrivit ; sa fie putin mai rational si sigur ar mai fi avut nevoie de ea ]

Citat: Light era un om incredibil: inteligent,viclean,ipocrit,prefacut ,toate "calitatile" care imi place sa le vad la un personj, adaugand si faptul ca arata bestial.Avea tot ce ii trebuia pentru a ajunge acolo unde dorea,iar daca pentru asta trebuia sa vrajeasca o fata naiva si increzatoate nu a ezitat. Tocmai de aceea il ador pe Light.El e genul de persoana care face orice ca sa isi atinga scopul.


Corect ar face orice sa-si atinga scopul, inclusiv sa omoare oameni si sa faca o fata sa se indragosteasca de el pentru scopurile sale +.+. Asta am urat mereu la el; ca personaj o fi el dragut si bun din toate punctele de vedere [ caci e al dracu' si stie sa se descurce ] dar eu tot il detest T^T'.
[center][Imagine: 2isxfr.jpg][/center]
Mulţumesc, Abbeh. Ly <3.

[center][Imagine: lh4lc.gif][/center]



Răspunsuri în acest subiect
Sentimente din DT - de Miranda. - 19-09-2010, 02:44 PM
RE: Sentimente din DT - de uselessHope - 22-10-2010, 07:52 PM
RE: Sentimente din DT - de Cătă - 22-10-2010, 08:02 PM
RE: Sentimente din DT - de Unia - 23-10-2010, 12:07 PM
RE: Sentimente din DT - de Michiyo道代 - 07-12-2010, 04:26 PM
RE: Sentimente din DT - de mady - 20-02-2011, 03:46 PM
RE: Sentimente din DT - de Vero - 23-04-2011, 07:11 PM
RE: Sentimente din DT - de SnowFlake. - 25-04-2011, 11:16 AM


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)