Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Elixirul vietii! Vinul dulce...[+16]

#3
He he, m-am gandit sa-ti citesc micul inceput al creatiei tale, desigur vinovat fiind titlul, care nu imi pot exprima inca parerea avand in vedere ca e doar primul capitol si nu prea gasesc legatura. Dar revin la aceasta tema cand voi inainta indeajuns in lectura incat sa-mi pot spune o opinie.
So, din acest prim capitol nu prea am ce spune, a decurs destul de... hm, plictisitor? Cu siguranta. Nu am putut gasii un motiv pentru care tu ai mentionat unele lucruri, desigur ca era descriere dar nu cred ca era toata necesara, sau puteai sa descrii ceva care ne-ar oferii indicii in privinta lui Eric ~ sarindu-mi in ochii replica ta ca povestea il are in centru pe el. ~ Apoi replicile care mi s-au parul, oh, lipsite de esenta. Adica sa spui ~ woow, cat de intens a sunat si cat de exact. ~ La tine a fost mai degraba o reactie gen ~ ha? ~ Dar ai potential, si asta e un lucru important. Deci sigur imi vei dovedii ca in spatele acestei infatisari de poveste nu tocmai excelenta se afla un mister care va fi pus si dezvaluit fix la momentul potrivit incat sa raman cu gura cascata.

Apoi, la dialogul celor doua fete ~ care nu stim scopul si prezenta lor in aceasta poveste ~ cand am vazut:

~ -Hei o stii pe panarama de Ella? ~

Am ramas O.o, evident stiind si tu la cine m-am gandit, intrebandu-ma mai apoi ce s-a intamplat sau de ce ai ales tocmai acest nume. Nu intelege gresit, interesul de a gasii un raspuns a disparut rapid, urmand ca dupa cateva secunde sa-l tratez ca pe un lucru neinsemnat.

Dar sa revenim. Greseli, cu siguranta exista, nu le mentionez, e de ajuns sa-ti arunci inca o data ochii peste capitol si le vei observa chiar tu. Daca e cu vampiri crede-ma ca nu-l voi abandona, voi citi in continuare si voi spera sa nu fiu dezamagita, dar nu cred ca va fi cazul. Am incredere in tine.
De repetitii nu am de ce sa ma iau, ai spus ca sunt esentiale... ~ ce neobisnuit suna~.

Atunci iti urez multa inspiratie si astept cu sufletul pe Marte urmatorul capitol.
[Imagine: 97943774.png]
~Thanks Rx~!~

Fa exact lucrul de care ti-e frica!




Răspunsuri în acest subiect
Elixirul vietii! Vinul dulce...[+16] - de Ryuu - 11-09-2010, 12:17 PM
RE: Elixirul vietii! Vinul dulce...[+16] - de MisS.sAdiStic - 12-09-2010, 03:57 PM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Dulce octombrie. Mad Hatter 15 6.388 18-06-2011, 11:09 PM
Ultimul răspuns: Me†al.
  Dulce rai si scump infern **angels** 0 1.796 23-05-2011, 08:37 PM
Ultimul răspuns: **angels**
  Trandafirul. Elixirul vietii Maybe. 0 1.922 09-10-2010, 01:04 AM
Ultimul răspuns: Maybe.
  MuÅŸcătură dulce amăruie Teh 46 20.002 24-01-2010, 12:11 AM
Ultimul răspuns: Elusive wolf


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)