Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Chestionar: Cum ti se pare fic-ul ?
Este OK
0%
0 0%
Nu este prea reusit.
0%
0 0%
Inchide-l, este de tot rasul.
100.00%
1 100.00%
Total 1 vot(uri) 100%
* Opțiunea ta. [Arată Rezultatele]

INDIUS love

#1
Disclaimer: Nu detin niciun personaj din anime-ul Naruto al caror posesor adevarat este defapt Kishimoto Masashi si nu fac profit de pe urma personajelor sau intamplarilor.

Aceasta este prima mea poveste de pe zup si pot sa spun ca am mari emotii.Vreau sa am comentari dure, nu vreau sa ma luati usor.

Primul capitol:Cine esti?


SASUKE:Ce zi plictisitoare, nu s-a intamplat nimic deosebit, totul a fost cat se poate de plictisitor, in varf cu aceasta ora de geografie, profa le-a vorbit la colegii mei despre Europa. De ce spun ca la colegii mei le-a spus, pentru ca eu nu eram atent la ea, ma gandeam la ce o sa fac in aceasta vacanta de iarna. Pentru ca vine vacanta, profa o sa ne dea o tema in echipa, iar eu pic mereu cu un pros pe nume Naruto, care nu face nimic si se asteapta sa fac eu tot. Numele meu este Sasuke Uchiha iar al lui este Naruto Uzumaki, eu sunt inaintea lui la catalog, si de asta pic mereu cu el in echipa.
Ce pot sa zic despre mine?sunt o fire retrasa care nu a cunoscut iubirea parintilor ca ei erau mereu plecati, sunt mai arogant si nu am respect pentru batranete.Cat despre aspect pot sa zic ca arat bine, am parulul si ochii negri ca pana corbului.
-Copiii pentru ca vine vacanta o sa va dau tema de echipa. spune profa
-Ce bine !spune un baiat cu parul blond si ochi albastri, acesta este Naruto
-Ma bucur ca esti fericit, dar de data asta se trage la biletele pentru a va alege partenerii.
-Cum?nu-i corect doamna, de doi ani fac echipa cu Sasuke, iar acum o sa pic cu altcineva?
-Ma bucur ca te intelegi atat de bine cu colegul tau
-Cui ii pasa de asta ,acum o sa trebuiasca sa muncesc ,nu o sa faca altcineva treaba mea.spune trist Naruto
-Naruto astai viata ,acum sa va spun cum va decurge tragerile .Baietii trag din dreapta unde se gasesc nume de fete ,iar fetele din stanga unde se gases tari din Europa.Voi copiii va trebui sa scrieti cat mai multe lucruri despre acea tara .
-Vom fi fata si baiat in echipa ? spun eu cam intrigat ca va trebui sa fac proiectul cu o fata .Sunt cel mai popular din scoala ,asa ca toate fetele ma inebunesc,asta da blestem.
-Asa este ,domn director a hotarat sa se procedeze asa .Acum baieti veniti si trageti ,in ordine alfabetica
Am ajuns si eu langa catedra si am tras ,pe biletel scria “Sakura Haruno”
-Cine e Sakura Haruno?spun eu curios pentru ca nu am mai auzit acest nume
-Eu sunt Sakura Haruto ,si se ridica din ultima banca din mijloc o fata de talie mijlocie,cu parul roz bombon, pana la jumatarea spatelui iar ochi verzi ca zmaraldele.
Am ramas socat ,nu am mai vazut-o pana acum, cine o fi, ca nu am avut colegi noi cand a inceput scoala.
-Scuza-ma dar tu cine est?,nu te-am mai vazut.spun int-run fel trist ca a trebuit sa zic asta.
- Eu sunt aici din clasa a IV-a, spune ea pe un ton suparat
-Scuze ca nu te-am vazut ,dar nu prea ma uit la fete,spun eu trist dar in acelasi timp prostesc ca m-am purtat ca un necioplit.
-Nu-i nimic ,sa sti ca ma asteptam sa nu ma cunoasca numeni,cu atat mai putin tu ,mereu esti inconjurat de fete. spune ea fara sa se observe nici o schimbare de sentiment .
Nu am mai spus nimic am ramas acolo ,nemiscat ,ca o stana de piatra ,si ma gandeam la ce a spus aceasta fata .Cum e posibil sa te astepti sa nu te observe nimeni,oare ce poveste tragica ascunde de nici macar nu mimeaza un sentiment .
-Acum o sa trag eu, si o sa aflam despre ce o sa fie tema.spune Sakura si se indreapta agale spre catedra.Trece de mine ca si cum nu asi fi fost acolo si se indreapta spre bilete.A tras si s-a indreptat spre profa ca sa-I spuna care este acea tara .Profa aude numele si scrie in agenda,Sakura se intoarce in banca fara sa-mi spuna nimic.In acest moment ma simteam vinovat ca s-a comportat atat de rece si fara sentimente ,daca asi fi recunoscut-o poate nu se simtea prost,in pauza am de gand sa-mi cer scuze .Ora s-a terminat iar acum a venit pauza ,momentul in care eu trebuie sa trec peste orgoliu si sa-mi cer scuze unei fete.Zis si facut am iesit afara din clasa si m-am intreptat spre curtea scolii,imi plimb privirea prin curte si incerc sa o zaresc pe fata cu care trebuie sa fac proiectul la geografie,dar fara rost nu vedeam altceva decat fete obsedate de mine si care incercau sa se faca observate.Dar putin mai departe de terenul de basket vad pe banca o fata care citea dintr-o carte ,ma indrep spre ea cu mainile in buzunar si spun:
-Despre ce trebuie sa facem proiectul ?
-Romania.spune Sakura fara sa isi ridice ochii din carte si cu glas plictisit.
-Romania? nu imi amintesc sa fi vorbit de aceasta tara la ora.
-Normal ca nu am vorbit, profa nu avea cum sa ne dea despre o tara care am facut-o la clasa,nu ar avea nici un sens sa invatam despre o lectie pa care am invatat-o inainte.spune pe acelasi glas ca ininte.
-Nu e vorba despre asta ,si despre faptu-l ca nu a enumerate-o cand ne-a spus tarile din Europa ,numai daca nu e in Europa.spun pe un ton ceva mai ridicat ,dar nu cu mult
-Este in Europa centrala ,are ca limba romana,are ca vecini :Ucraina, Ungaria , ,Serbia ,Bulgaria si Republica Moldova .Are iesire la Marea Neagra.
-Tu de unde stii ?spun pe un ton curio ,gen suparat
-Am invatat .spune fara nici cea mai mica miscare.Am oftat ,mi-am luat curaj si am continuat discutia
-Imi pare rau ca nu te-am recunoscut ,mai ales ca suntem in aceasi clasa de 2 ani.
-N-ui nimic .
-De ce spui ca esti obijnuita,si m-ai ales de ce nu te evidentiezi ?adica esti desteapta ,si ar fi trebui sa te laude profesori .
-Nu ma lauda nimeni,nici daca asi fi presedinte nu m-ar sti nimeni.
-Nu vreau sa fiu bagacios asa ca nu intreb nimic legat de viata ta personala.Dar trebuie sa te intreb cand si unde vom incepe sa ne ocupam de proiect .
-Niciodata ,niciunde ,il fac eu pe tot
-Iti multumesc pentru acest gest ,dar nu vreau sa faci tu toata munca si sa lom amandoi laudele
-Dar eu am facut mereu temele si am luat amantoi laudele
-La fel a facut si Naruto cu mine ,dar vreau sa muncesc .dar nu am putut continua ca atunci apare idiotul de Naruto

SAKURA:


-Ce faceti aici?spune el punand mainile la ceafa
-Discutam despre proiect,dar tu despre ce trebuie sa faci?spune Sasuke calm
-Despre Rusia,si sunt in echipa cu Hinata ce noroc ,ca nu am auzit de aceasta tara .
-Cum sa nu auzi este singura tara care se intinde pe 2 continente :Europa si Asia.incerca Sasuke sa-l invete cava pe Naruto.
-Ce este Asia ?
-Poftim?este un continet,si tot aici se gaseste Japonia.
_Japonia?
-Este tara in care noi traim.spunand astea Sasuke mai avea putin si il lua la bataie pe Naruto.
Cat de pros poate fi acest copil,sa nu sti in ce tara te afli,vai de noi cum a ajuns asta in clasa a VI-a?
-Naruto pe ce planeta suntem?intreaba Sasuke
Hai te rog ,nu are cum sa nu stie ,sau nu stie? .Daca nu stie e cea mai proasta persoana din lume toti copiii stiu asta.
-Sasuke nu cumva tu nu stii?
-Pai da ,dar nu incerca sa ma faci sa-ti spun raspunsul ca nu merge .
Dar atunci se suna si Naruto a fost salvat.,ce noroc poate avea ,eu cand nu stiu ceva ,parca timpul sta in loc.
-S-a sunat ,hai sa intram ca avem dirigentie.spune Naruto usurat
-Ce pacat ca nu am aflat raspunsul.spun eu foarte trista
-Nu-ti face griji ca am eu un plan
In acest moment nu ma puteam gandi decat la acel plan pe care la gandit Sasuke.Ma intreb de ce Sasuke ,cel mai frumos baiat din scoala a incercat sa fie prietenos cu o fata atat de neinsemnata ca mine?Oare ma place,ce prosti vorbesc nu are cum sa-I placa de mine,sunt atatea fete frumoase in jur si el sa se uite taman la mine,sunt o proasta.Si chiar dac-ar fi adevarat,si chiar mar placea va trebui sa-i spun secretul care ma opreste sa fiu o persoana normala ,si care ma face sa fiu un nimeni pe langa ceilalti.
-Sakura s-a intamplat ceva?spune Sasuke foarte ingrijorat ,pentru ca am intrat in aceasta transa muta.
-Nu .Ce ai de gand sa-I faci lui Naruto?
-Sa-l fac de ras in fata tuturor.
Cum ar putea sa faca asta ,oare ,nu ,nu o s-o faca nu e atat de josnic.
-Sakura s-a intamplat cava?
-Doar nu o sa faci ce cred eu ca o sa faci?
-Daca e cea ce cred eu ca crezi ,asta o sa fac.
-Nu poti sa fi atat de josnic,o fi Naruto pros dar nu merita asta
-Sakura de cand iti pasa de cineva?
-Mai taci ca si tu esti mai ciudat
-Eu sunt ciudat? aaa,ca nu imi place sa stea fetele roi in jurul meu?
-Nu,ca de obicei nu vorbesti cu nici o fata si acum stai la taclare cu mine.
-Pai trebuie sa facem proiectul impreuna.
Sasuke este cel mai popular din scoala, oare el este cel care se va afla pe lista mea. Mi s-a spus ca o sa elimin un mare cuceritor care se indragosteste de fetele care se comporta cu el obijnuit, si ii displace cand toate ii cad la picioare. Sacacul de el, ce rau imi pare de el. Daca nu ii paream eu in cale poate traia mai mult. Dar eu sunt un ...

Acest capitol a fost editat din probleme personale.
Va rog frumos sa cititi in continuare poveste pt. ca nu este urata, primul capitol a fost scris mai demult si de asta este asa. Celelalte sunt noi si mai bune.



Răspunsuri în acest subiect
INDIUS love - de Miranda. - 09-09-2010, 12:50 PM
RE: INDIUS love - de stronggirl96Saku - 09-09-2010, 10:21 PM
RE: INDIUS love - de Daria - 09-09-2010, 11:09 PM
RE: INDIUS love - de Irukandji - 10-09-2010, 05:15 PM
RE: INDIUS love - de Miranda. - 10-09-2010, 06:12 PM
RE: INDIUS love - de Yin - 10-09-2010, 07:38 PM
RE: INDIUS love - de Debb.' - 10-09-2010, 08:06 PM
RE: INDIUS love - de Miranda. - 11-09-2010, 04:50 PM
RE: INDIUS love - de Irukandji - 11-09-2010, 07:59 PM
RE: INDIUS love - de Miranda. - 19-09-2010, 02:54 PM
RE: INDIUS love - de Maria - 27-09-2010, 08:42 AM
RE: INDIUS love - de Me_Samy - 27-09-2010, 11:21 AM
RE: INDIUS love - de Assyria - 03-10-2010, 09:55 PM
RE: INDIUS love - de O@n@ - 03-10-2010, 10:34 PM
RE: INDIUS love - de Yun. - 04-10-2010, 09:26 PM
RE: INDIUS love - de Irukandji - 05-10-2010, 10:09 AM
RE: INDIUS love - de Me_Samy - 08-10-2010, 07:37 PM
RE: INDIUS love - de Daria - 17-10-2010, 01:21 AM
RE: INDIUS love - de *ILY Yaoi Maniac* - 17-10-2010, 05:15 PM
RE: INDIUS love - de yaoi maniac - 17-10-2010, 05:28 PM
RE: INDIUS love - de Me_Samy - 23-10-2010, 11:23 PM
RE: INDIUS love - de Assyria - 24-10-2010, 10:10 AM
RE: INDIUS love - de *ILY Yaoi Maniac* - 24-10-2010, 10:30 AM
RE: INDIUS love - de Yun. - 24-10-2010, 12:43 PM
RE: INDIUS love - de Miranda. - 24-10-2010, 05:04 PM
RE: INDIUS love - de *ILY Yaoi Maniac* - 24-10-2010, 06:33 PM
RE: INDIUS love - de Yun. - 24-10-2010, 07:15 PM
RE: INDIUS love - de Paty.Paty - 24-10-2010, 11:27 PM
RE: INDIUS love - de KarinaD - 27-10-2010, 08:30 PM
RE: INDIUS love - de Yun. - 26-12-2010, 04:54 PM
RE: INDIUS love - de *ILY Yaoi Maniac* - 27-12-2010, 09:43 AM
RE: INDIUS love - de *ILY Yaoi Maniac* - 09-01-2011, 08:20 PM
RE: INDIUS love - de Moon princess - 09-01-2011, 08:53 PM
RE: INDIUS love - de Mariah . - 09-01-2011, 08:59 PM
RE: INDIUS love - de _Andreea_ - 10-01-2011, 12:48 AM
RE: INDIUS love - de *ILY Yaoi Maniac* - 29-01-2011, 09:21 PM
RE: INDIUS love - de Rose ^^ - 29-01-2011, 11:27 PM
RE: INDIUS love - de Green.Frog.Is.Here - 31-01-2011, 02:14 PM
RE: INDIUS love - de Miranda. - 20-02-2011, 12:04 AM
RE: INDIUS love - de MooN. - 24-02-2011, 10:42 AM
RE: INDIUS love - de MooN. - 09-03-2011, 10:11 PM
RE: INDIUS love - de Rose ^^ - 10-03-2011, 11:19 AM
RE: INDIUS love - de Kayla. - 15-03-2011, 10:42 AM
RE: INDIUS love - de ciupaciup - 07-06-2011, 07:46 PM
RE: INDIUS love - de Miranda. - 23-07-2011, 02:53 PM


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)