Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Just a life....

#1
Ploaia strapungea ucigatoare pamantul , parca dorind sa patrunda in adancurile cele mai indepartate.Lacrimi amare varsa cerul in memoria sufletelor care pasesc acum pe pidedestaluri sale.Poate ca e greu, poate ca nu, dar atunci cand pleci de pe pamant, nu mai existi fizic,esti poate un suflet , sau poate un mare si fantastic �NIMIC�.
In acea zi nefasta, presarata cu ganduri negre si vorbe nespuse, o copila plangea langa mormantul parintilor ei.Nu mai avea pe nimeni, era singura, complet singura.Accidentul ii rapise singurele personae care au iubit-o .Parintii ei nu mai erau, sau poate erau dar nu langa ea.A promis ca va lupta, i-a promis mamei ei ca va reusi, ca nu se va lasa coplesita de durere.Inca nu stia daca a reusit sau nu, dar cert este ca hotararea ei nu avea sa fie starpita de nimeni.

Mutarea

La cateva zile dupa ce se intamplase tragedia , care practic ii marcase in intregime viata, Delia a gasit un bilet .In timp ce il citea , doua lacrimi cristaline au izvorat din irisii castanii.Suvite de par saten se rasfirau rebele pe fruntea fetei, care era cuprinsa de nostalgie.Mai avea o speranta, mai era pe lumea aceasta o persoana care o iubea.

Draga mea,

Stiu ca suferi foarte mult si mai stiu ca nu te vei da batuta.Esti o luptatoare si vei depasi acest obstacol.Vreau sa iti spun ca nu ai ramas singura.Prietena mea , doamna Spadasio va avea grija de tine.Aici ai numarul ei de telefon .Te rog sa o suni si sa ii spui ce s-a intamplat.Nu uita, vom fi intotdeauna langa tine.

Mama si Tata

Fata nu a mai stat nici un moment pe ganduri si a format numarul de telefon.Avea speranta ca doamna Spadasio o va ajuta.

-Alo!s-a auzit o voce barbateasca la celalalt capat al firului.
-Buna ziua !Cu doamna Spadisio va rog, sunt Delia Moreno.
-Mama nu e acasa, dar mi-a spus ca vei suna.Trebuie sa iti pregatesti bagajele pentru ca maine o sa vina o masina sa te ia.Vei sta la noi cateva zile.
-Dar cum?Asa de repede, nici macar nu va cunosc.
-O sa ne cunosti, tu doar pregateste-te.Ceao!
-Dar�.
Nici nu a apucat sat ermine propozitia deoarece baiatul deja inchisese telefonul.Era putin confuza, dar a inceput sa se pregateasca.A facut bagajul pana noaptea tarziu , iar dupa ce totul era impachetat , fata a decis in sfarsit sa se odihneasca.

Stiu ca e scurttt..:-"...gomene.[-o<..il fac pe urmatorul mai lung....promit..:D
De ce ma chinui ca sa vin?
Acum e prea tarziu..
De ce atunci cand a trecut
Sa ma retii tu n-ai stiut,
S-au nici n-ai vrut-o poate..
Stiai c-astept un singur semn..
Din partea ta,doar un indemn
De tot ce-a fost sa ma dezleg
Si viata ta de-a mea s-o leg..



Răspunsuri în acest subiect
Just a life.... - de J A N E - 31-08-2008, 07:25 PM
RE: Just a life....^^ - de Flash - 24-09-2008, 08:47 AM
RE: Just a life....^^ - de Mina - 24-09-2008, 09:42 AM


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)