Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Touch

#3
Touch - partea a 2-a

[Imagine: r2iw55.jpg]

Atentie, nu cititi randurile de mai jos daca nu ati vazut deja prima parte din Touch. Riscati sa dati peste spoilere!

A doua parte din Touch se axeaza mai mult pe Tatsuya si pe modul in care acesta si Minami incearca sa treaca peste disparitia lui Kazuya.
Initial membru al clubului de box, este convins intr-un final sa se alature clubului de baseball, pentru a duce la capat mostenirea lasata de Kazuya si a ajuta echipa sa ajunga la Koshien.
In timpul acesta, Minami ajunge la randul ei sa faca parte din echipa de gimnastica, unde are parte de un succes neasteptat, ce o transforma intr-o celebritate locala.
Apar in scena si doi noi rivali pentru Tatsuya: Nishimura si Nitta Akio, rivali nu doar pe terenul de baseball, ci si in competitia pentru inima lui Minami.

Personaje noi

Isamu Nishimura

[Imagine: 14so5zr.png]

- Nishimura e capitanul echipei de baseball a liceului Seinan si joaca pe pozitia de pitcher. Ca jucator de baseball e bun, poate cel mai bun pitcher din zona, si din aceasta cauza e foarte arogant si mandru, numai ca nu prea este bagat in seama. E un maaaare fan al lui Minami, si se tot chinuie sa obtina o intalnire cu ea. Il considera pe Nitta Akio ca cel mai mare rival al sau si nu pune mare pret pe abilitatile lui Tatsuya.


Nitta Akio

[Imagine: o6k474.png]

- Nitta Akio e starul scolii Sumi Tech. Un batter extrem de talentat, recunoscut la nivel national, e mereu asaltat de catre fane si e faimos pentru abilitatea sa de a ghici gandurile oponentului. Tatsuya este insa singurul care il bulverseaza si a carui minte pare de nepatruns. Si el pare sa o placa pe Minami, dar spre deosebire de Nishimura, nu se comporta ca un disperat. Este de asemenea o veche cunostinta de-a lui Harada.


Takeshi Yoshida

[Imagine: mwp6w0.png]

- Yoshida e initial unul dintre fanii lui Tatsuya. Pare sa il admire extrem de mult si incearca sa il imite in tot ce face, inclusiv modul de a juca baseball.



Răspunsuri în acest subiect
Touch - de Flaw - 01-09-2010, 02:45 AM
RE: Touch - de Flaw - 02-09-2010, 05:09 AM
RE: Touch - de Flaw - 06-09-2010, 02:05 AM


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)