Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Chestionar: Ati citi Cronicile Lumii Pamantene?
Da.
100.00%
7 100.00%
Nu.
0%
0 0%
Nu stiu.
0%
0 0%
Total 7 vot(uri) 100%
* Opțiunea ta. [Arată Rezultatele]

Cronicile Lumii Pamantene (Ligia Troisi)

#4
Wow, nu pot sa cred ca exista fani Licia Troisi pe aici! XD
Eu am citit cartile acum mai multi ani, pentru ca le-am luat din Italia. Primele 3 volume le am intr-o singura carte, si sincer am cumparat-o pentru ca aveam nevoie de o ocupatie, si cand am vazut coperta am zis ca neaparat trebuie s-o am <3 si incetul cu incetul a inceput sa-mi placa foarte mult, mai ales povestea din Nihal si Sennar. Pana i-am vazut impreuna am crezut ca innebunesc, era clar ca el tinea atat de mult la ea dar ea era oarba 22 Asta nu-mi place la personajele Liciei, fetele sunt atat de blind cand vine vorba de dragoste si de cine le iubeste. Asta mi se pare singurul defect, mie cel putin mi-ar placea sa fie putiiin de tot mai feminine.

SPOILERS AHEAD~
Pentru cine nu stie.. mai sunt doua serii in continuarea cronicilor 4 (n-a aparut nimic in romana). Mai sunt 3 volume din "Razboaiele lumii pamantene" (care mi-au placut foarte mult, apare si Sennar prin carte, dar Nihal e moarta.. buuut they have a son! eh cine are ocazia sa le citeasca in italiana sau engleza poate sa descopere) si dupa aceasta trilogie mai urmeaza una, din care au aparut doar doua carti (le am si pe astea, dar n-am apucat s-o citesc decat pe prima xD). In aceasta ultima trilogie personajele din prima serie s-au cam pierdut (eh you know, batranetea.. e o diferenta de 40-50 de ani intre toate seriile am impresia) dar pare promitatoare seria (repet, am citit doar prima carte)

Am devenit mare fana Licia Troisi dupa ce am citit Cronicile si cum iese ceva nou de ea, imediat cumpar ^^
Love me or hate me. Either way I'm on your mind.



Răspunsuri în acest subiect
RE: Cronicile Lumii Pamantene(Licia Troisi) - de Aylin - 25-10-2010, 11:41 AM


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)