Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Top 5 personaje

#6
1. Ciel Phantomhive.



Oh haide. Stiti ca e genial si ca nu exista un motiv pentru care sa nu-l iubesti. E perfect din toate punctele de vedere. E cu mult peste dragalasenia absoluta. E asa un adorabiiiil. Serios vorbind acum, Ciel este un personaj complex si poate asta m-a atras la el. Pot chiar sa ma laud ca e personajul meu preferat in general, din toate anime-urile vizionate. Niciun alt personaj nu mi-a placut atat de mult cat imi place el. E frumos, chiar superb cu parul si ochii aia albastrii ( nuanta aia e geniala a€“ o ador! ) si cu vestimantatia tipica unui nobil englez. E sarmant, elegant, delicios *laughs*. As fi zis ca e capricorn ( nu, chiar nu se poate sa nu mentionez pe undeva de zodii ) dupa felul in care se poarta, dar e de fapt sagetator. Ii ador aroganta, orgoliul si mandria peste masura, superioritatea pe care o denota prin toata fiinta sa si prin tot ce face, cum ii tine pe toti la distanta de adevaratele sale sentimente si nici macar el nu si le cunoaste cu adevarat daca stai sa te gandesti, inteligenta stupefianta, puterea, determinarea, curajul, serenitatea a€“ pentru ca este calm pana la un punct a€“ cum intoarce problema pe toate partile, dar si impulsurile sale copilaresti, cand nu poate sta locului sau vrea sa atraga atentia asupra lui.

2. Alois "Jim McCain" Trancy.



Imi plac copchii, zau. Alois este imediat dupa Ciel. La numai cativa milimetrii de el. Ok, nu stiu ce m-a atras la aest personaj, mai ales ca nu am vrut sa aud de el atunci cand se zvonea ca Ciel si Sebastian nu aveau sa mai apara. Eram ceva gen a€œHuh, asta sa-l inlocuiasca pe Ciel al meu? Doar in vise.a€ Dar nu puteam sa neg ca arata al naibii de bine. Adica voi ati vazut ce picioare sexi are? In viata reala urasc blonzii cu ochi albastrii, dar pe Alois il prinde asa de bine. Oh, si vestimentatia lui a€“ geniala! Visiniul, ca si albastrul, este una din culorile mele preferate! Ma rog. Chiar aveam ceva impotriva personajului. Apoi au aparut episoadele din sezonul 2 si a inceput sa-mi placa. Intr-adevar, e total opus lui Ciel. Adica n-are niciun pic de orgoliu si mandrie, demnitate sau curaj si se bazeaza prea mult pe, ehem, majordomul sau, dar parca toate astea sunt facute sa trezeasca compasiunea. Si combinandu-le cu zburdalnicia, sadismul, perversitatea, indrazneala si in cele din urma profunzimea lui iese mai mult decat un personaj care merita iubit si inteles. Cel mai mult il ador pentru schimbarile super bruste de dispozitie a€“ asta il face special si unic in ochii mei!

3. Sebastian Michaelis.

Oh, dar Sebastian a fost creat fix ca sa fie iubit de toata lumea. E prea perfect ( si prea bun! ) ca sa nu-ti placa ceva la el. Te atrage totul la personajul asta. Habar n-am ce sa mai zic de el fara sa intind coarda. Adica e de la sine inteles de ce-mi place. E smecher rau, altfel n-am cum sa-i zic *laughs* si uimitor cum poate face fata oricarei situatii, cum le rezolva el pe toate, cum ii impaca pe toti. E genial cand se lupta a€“ atat de degajat, de parca face ceva firesc, nu stiu, parca se duce la piata, nu se ia la omor cu cineva. Oh si are niste replici geniale. Si cum era sa uit de obsesia aia a lui pentru pisici? Oh, Doamne. La fazele astea e de-a dreptul hilar si genial, biensur. Un demon cu un simt al umorului, chiar si negru, al naibii de dezvoltat e genial si atat.

4. Angelina "Madame Red" Durless.



E geniala, superba, minunata. In cele doar cateva episoade in care a aparut am inteles ca e un personaj complex, o femeie mandra, puternica, hotarata, gata sa mearga pana-n panzele albe pentru ce-si propune. Si apoi, ea chiar era frumoasa. Nonconformista, dar frumoasa. Mandra, stilata, intr-adevar cam usuratica, dar amuzanta si unica. Si, pentru numele lui Dumnezeu, ea chiar tinea la Ciel. Si e pacat ca singura persoana importanta din viata lui, a carei iubire o compensa pe cea a unei mame, a plecat asa, intr-un mod tragic de langa el, doar dintr-un capriciu.

5. Soma Asman Gadal.


Soma e epic. Doamne, mi-a placut de el din prima secunda cand l-am vazut. Ok, il ador mai mult pentru ce se intampla in manga, dar eh. E prostut, copilaros, alintat, insa are o inima mare si e o persoana minunata. Imi place stransa legatura dintre el si Agni, e foarte profunda daca pot sa-i spun asa. Si el s-a atasat de Ciel maaaai. Adica tine la el si asta e atat de draguuut! Sa vezi ca cineva il considera pe Ciel un prieten foarte bun si ca face pentru el ceea ce a facut Soma in manga sau in sezonul 2 e atat de raaaar, iar asta e de admirat. Nu stiu ce sa mai zic de el. Soma e un dulce si atat. Punct.



Răspunsuri în acest subiect
Top 5 personaje - de SooMin - 29-08-2010, 01:29 AM
RE: Top 5 personaje din Kuroshitsuji - de Teh - 29-08-2010, 12:38 PM
RE: Top 5 personaje din Kuroshitsuji - de Flash - 01-09-2010, 09:35 AM
RE: Top 5 personaje din Kuroshitsuji - de Cherie - 01-09-2010, 11:36 AM
RE: Top 5 personaje din Kuroshitsuji - de nolazy - 01-09-2010, 03:11 PM
RE: Top 5 personaje din Kuroshitsuji - de Zach - 24-10-2010, 11:39 PM
RE: Top 5 personaje din Kuroshitsuji - de Grella. - 23-03-2011, 01:45 PM
RE: Top 5 personaje din Kuroshitsuji - de Kimera - 29-07-2011, 08:09 PM
RE: Top 5 personaje din Kuroshitsuji - de Liar - 02-08-2011, 03:32 PM
RE: Top 5 personaje din Kuroshitsuji - de Rain - 02-08-2011, 03:37 PM
RE: Top 5 personaje din Kuroshitsuji - de Elyy - 03-09-2011, 04:06 PM
RE: Top 5 personaje din Kuroshitsuji - de Allen - 08-12-2011, 01:17 PM
RE: Top 5 personaje - de Michee - 23-12-2012, 07:59 PM
RE: Top 5 personaje - de scarllette - 04-08-2014, 09:52 PM
RE: Top 5 personaje - de Hallucinogen - 19-08-2014, 10:29 AM


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)