Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Top 5 personaje

#3
Well, la mine e.... cum se zice, clasic?

1. Ciel Phantomhive.
Cum sa nu il iubesti? E absolut perfect cu aroganta lui stil aristocratie engleza victoriana * laughs* cu ochii si parul si privirea si comportamentul. In special comportamentul! Si sa nu mai zic ca este stapanul perfect, cel mai complex, inteligent si ca lumea bocchan existent pe planeta asta, oriunde si in orice categorie. La care se mai adauga si faptul ca este mandru si nimeni nu se poate comporta mai sus ca el, e pur si simplu in top. Modul in care merge, cum da ordine, cum priveste, cum vorbeste si asa mai departe. Cred ca se intelege de la sine ca ador orice si totul la acest personaj. Imi place din toate privintele, pentru mie el este intruchiparea perfectiunii absolute, cu orgoliul si mandria lui, ambeeele perfecte. Ii ador superioritatea, il ador cum isi ascunde sentimentele, puterea, convingerea, curajul! Curajul, da, curajul. Este perfect din toate punctele de vedere si totodata dragut si adorabil cum numai un Ciel Phantomhive poate fi. Plus ca are un nume absolut genial. Oh, nu o mai lungesc, il ador. Nu este doar personajul meu preferat din Kuroshitsuji, Kuroshitsuji season II, este personajul meu preferat in general, din toate anime-urile pe cre le-am vazut vreodata, m-a cucerit complet, i-a bagat in umbra pe toti ceilalti. No one can be above him on my list. E maxim!

2. Sebastian Michaelis.
Dupa Ciel, poate veni imediat Sebi. Nu doar poate, chiar vine. Este superb, arata ca lumea, este arators. Clar, al doilea personaj favorit din K/K2 este Sebastian. Te vrajeste, cu totul. Parul, ochii, miscarile. Majordomul perfect. Nu stiu ce as putea adauga prea multe sa nu ma lungesc aiurea laudandu-l ( merita toate laudele ). Ii ador zambetul, fiecare expresie si in special modul in care se comporta cu Ciel. Ca si demon, la fel de perfect. Este si el o intruchipare a perfectiunii, nu mi-l pot imagina altfel. Oh, personalitatea lui este superba, totala si poate face fata oricarei situatii. Dar motivul pentru care imi place este acela ca este alaturi de Ciel si imi place cum il protejeaza, cum il priveste, ce face in preajma lui si pt. el. Oh si moor sa ii vad forma de demon. Ador cand se lupta. Are prea mult stil.

3. Alois Trancy.
Also known as Jim McCain. I really do like him. Imi place perversiunea lui. Da, stiu ca apare de abia in al doilea sezon dar este o piesa ( foarte ) importanta. Blond, rasfatat si plangacios. Astea pot spune ca nu imi plac prea mult la el. Dar nu este enervant, este exact perfect asa cum este el ( cred ca am folosit de prea multe ori cuvantul perfect ). Dorinta lui de razbunare, total o inteleg. Comportamentul de copil e interesant, dar cel mai mult imi place perversiunea lui si modul sadic de a fi * laughs* bineinteles, are unele scapari care nu imi plac, de exemplu nu are orgoliu, mandrie, demnitate, curaj ( are curaj in alt fel dar mai mult e slab de ingeri ). Dar, pentru ca este atat de sadic si atat de pervers si totodata profund, intr-un fel sau altul, imi place.

4. Claude Faustus.
E genial, tipul. Stiu ca sunteti toti wtf, but I really like him. Il detest dar totodata ma atrage. Este fascinant, diabolic, genial, foarte inteligent, sadic si el ( asa il consider eu ! ) misterios, macabru etc. Trasaturi ce pur si simplu le ador, oricat as incerca sa nu o fac. Tipul imi place si atat. Modul in care a lucrat, desigur nu este majordomul perfect sau demonul absolut ca si Sebastian. Si e si el aratos si sexy si are o privire diabolic. E diabolic pur si simplu. E rau. Rau si atragator. Irezistibil intr-un fel sau altul. De fapt, asta ma atrage la el, rautatea si misterul si toate ramurile ce mai izvarasc din categoriile astea. Rautatea diabolica intruchipata. Like that.

5. Madame Red
Am avut de furca pt ca celelalte personaje imi plac toate in aceeasi masura, niciunul mai presus decat celalalt. S-a dat lupta pt. locul asta, Grell vs Madame Red. A fost though, mai ales ca mai era pe acolo si Undertaker si Hannah. Dar pana la urma mi-am dat seama ca pe Madame Red nu o poate inlocui nimeni. E prea rosie pentru asa ceva. Cel mai mult mi-a placut la ea asapectul, parul, ochii, fata, hainele. Apoi, meseria. She was a doctor, dude. Apoi, majordomul care ajunge sa o ucida. Final tragic. Imi place de la inceput pana la final. E atat de ... stilata, sa ii zicem. Are un stil aparte foarte usuratic. Si e interesanta, stimpatica si o matusa buna. Plus amuzanta. Dar! O femeie puternica. Asta e placut la ea, pe langa altele. Imi place mult.



Răspunsuri în acest subiect
Top 5 personaje - de SooMin - 29-08-2010, 01:29 AM
RE: Top 5 personaje din Kuroshitsuji - de Teh - 29-08-2010, 12:38 PM
RE: Top 5 personaje din Kuroshitsuji - de Flash - 01-09-2010, 09:35 AM
RE: Top 5 personaje din Kuroshitsuji - de Cherie - 01-09-2010, 11:36 AM
RE: Top 5 personaje din Kuroshitsuji - de nolazy - 01-09-2010, 03:11 PM
RE: Top 5 personaje din Kuroshitsuji - de Zach - 24-10-2010, 11:39 PM
RE: Top 5 personaje din Kuroshitsuji - de Grella. - 23-03-2011, 01:45 PM
RE: Top 5 personaje din Kuroshitsuji - de Kimera - 29-07-2011, 08:09 PM
RE: Top 5 personaje din Kuroshitsuji - de Liar - 02-08-2011, 03:32 PM
RE: Top 5 personaje din Kuroshitsuji - de Rain - 02-08-2011, 03:37 PM
RE: Top 5 personaje din Kuroshitsuji - de Elyy - 03-09-2011, 04:06 PM
RE: Top 5 personaje din Kuroshitsuji - de Allen - 08-12-2011, 01:17 PM
RE: Top 5 personaje - de Michee - 23-12-2012, 07:59 PM
RE: Top 5 personaje - de scarllette - 04-08-2014, 09:52 PM
RE: Top 5 personaje - de Hallucinogen - 19-08-2014, 10:29 AM


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)