Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Dumnezeu poate dori şi răul pe acest Pământ?

#22
Citat:Vrei sa spui ca Eva a luat marul din ratiune? Fa un experiment. Un caine n-are ratiune. Ia un caine si o bucata de carne. Pune carnea in fata cainelui si spune-i "nu manca". El o sa o manance (logic). O face din ratiune?
ce spun eu ce intelegi mataluta21
Nu, am spus ca marul reprezinta constiinta umana, prin urmare ei au renuntat la constiinta spirituala pentru cea omeneascac, pentru ratiune. Eva nici nu cred ca avea ratiune pana la muscatura21
Nu cred ca era nevoie sa mai spun ca Lucifer a indemnat-o, daca am postat aici e logic ca stim cu totii aceasta povestioara, sau nu?

Cu toate ca nu-s mod, pentru numele lui DUMNEZEU ( ca tot suntem aici) RENUNTATI la atacaurile la persoana, combateti doar ideea asta unu, doi, de ce va certati? TOATE CONCEPTELE DE AICI PROVIN DE LA OAMENI CU PUTINE CUNOSTINTE IN MEDIE DE ASTA, NU NE BAZAM PE STUDIILE X SI Y ASA CA, PASTRATI-VA CALMUL, OAMENI BUNI! nu reprezentati o autoritate suprema, nu aveto IDEEA SUPREMA, asa ca vorbiti cu tonul mdoerat, nu ironi, nu nesimtire.
gata, ma simt mai bine4
Iubesc sa simt cum cazi
[Imagine: Untitled3-3.jpg]
cad
cadem



Răspunsuri în acest subiect
RE: Dumnezeu poate dori şi răul pe acest Pământ? - de Ich. - 10-08-2010, 07:04 PM


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)