Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Dumnezeu poate dori şi răul pe acest Pământ?

#1
Nu e un titlu satanism care evocă mai mult îndepărtare de Dumnezeu ci pur şi simplu vorbesc acum de faptul că lumea se degradează puţin câte puţin. Nu puteţi nega faptul că în lume vedeşi mii de cazuri în care amele îşi aruncă copii într-o pungă de plastic la gunoi. [ you read that ] şi multe alte lucruri cum ar fi violurile, crimele şi celelalte infracţiuni. Faptul că noi ne facem rău nu e o scuză prea plauzibilă pentru mine. Sincer dacă vă uitaţi în oglindă toţi faceţi păcate în mare sau mică măsură. [ şi nu, nu fantezii cu Sebastian Michaelis ca mine că ştiu că ştiţi că ştiu că vă gândiţi că am aşa ceva ]. Totuşi nu e vorba de asta ci pur şi simplu de faptul că în lume se găsesc mii de cazuri în care se întâmplă chestiunile de faţă. La ora actuală găsim peste un milion de cazuri în care infracţiunea este peste limită. Puteţi citii ziare, reviste, chiar şi tabloide chiar şi în ele se găsesc sămânţa răutăţii, a rasismului, a discriminării şi totodată a satirei şi a dispreţului. Deşi Biblia ne vorbeşte despre o lume mecanică mai mult unde omul e subiectul numărul unu de studiu. Parcă omul este robotul ce trebuie să urmetze fiecare pas. Mi se pare o minciună frustrantă pentru că dacă stăm să ne gândim până acum nu am ars în Iad, iar Satan nu a venit cu furca la noi să ne-o înfigă în fund. Practic omul pare a fi un robot gata de îndeplinirea voinţelor celor de sus, dar să ne gândim : Sunte sau nu nişte roboţi ? Parcă am fi nişte roboţi umanoizi gata să îndeplinească poftele. Cred că Biblia a fost şi va fi o unealtă de manipulare a masei.
-



Răspunsuri în acest subiect
Dumnezeu poate dori şi răul pe acest Pământ? - de Flash - 28-07-2010, 07:14 PM


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)