Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Cat de usor e sa spui “te iubesc”? [SasuSaku]

#4
Of daca tot am citit am zis sa dau un com, deoarece nu imi place ca cineva sa citeasca un fic si nu lase com ^.^ In mare sa spun si eu cate ceva despre ficul tau. Se pare ca nu am avut chiar nevoie de o pastila. Ideea este buna, adica eu din cate tin minte nu am mai vazut asa ceva :-?? dar ma rog. Deci din punctul meu de vedere povestea este originala, pana acum evident. Scumpa iti trebuie disclaimer vezi ca ti l-a dat Lynnu mai sus ^_^ Capitolul ti l-a corectat manu deci nu fac si eu acelasi lucru. Descrierea nu prea ai si daca ai este mecanica incearca si tu sa descrii trasaturile fizice si morale. De exemplu acolo unde ai prezentat-o pe Sakura mergea sa spui ceva de genul :
„Si asa sta o fata de x (pe x nu il scri in cifre ci in litere ^.^ ) ani cu coatele pe pervaz si priveste afara. Parul ei rozaliu ii cade pe spate pana la jumatatea acestuia (am dat un exemplu de lungime). Ochii de un verde rar priveste cu adoratie imaginea aceea plina de dragoste (un exemplu) Era melancolica gandindu-se la imposibil (parca asa ai zis tu)” deci cam asta e exemplul meu ca sa pui ceva in descriere ^_^
Dialogul ai grija ca e cam sec, si asta strica estetica si un cititor poate sa se lase de citit. Naratiunea, de ea se mai alege ceva, dar poatem sa o dam in urmarire generala ca pe descriere. Suni la 112 si ceri politia ;). Actiunea nu o mai pune sa alerge ca nu are nevoie sa slabeasca si daca tot vrea spune-i sa faca abdomene si se rezolva ^.^
Greseli nu prea imi aduc aminte sa fi vazut, deci bravo Mi se pare mult prea grabita faza cu indragostitu. Daca merge asa ea o sa se indragosteasca mai rau, si el de a se cupleaza, el vrea sa se f**a, ea refuza din prima, dar accepta, el nu se protejeaza si apar prichindeii. Neh nu asa merge treaba ca o termini in mai putin de 10 capitole, daca nu chiar in 5.
Deci mare grija la ceea ce ti-am spus eu si Manu ca nu te invatam la rele.
So astept nextul cu o imbunatatire
Bye bye and *hug* and *kiss*
Te iubesc la nebunie,
Tu esti inima mea pe vecie...pupicpupic:X:X

Imi amintesc...

Te-am cunoscut in zi de toamna
Cand totul m-i se parea pustiu
Si m-am indragostit de tine
Fara sa vreau,fara sa stiu.
Te aseman unui soare
Ce pluteste lin pe cer
Iar eu fiind intinsa mare
O singura raza-ti cer;
O raza plina de iubire
O vorba dulce si un sarut
Sa pastrez ca amintire
Tot ce-am trait sau am avut.
Iubirea noastra-i vantul
Ce adie oftand
Iar de ar fi sa nu mai bata
As mai avea un gand;
Sa fi tu fericit
Cu sau fara amintirea mea
Si eu...Oriunde as fi
Sa-ti pazesc dragostea!


[Imagine: normalanimegirlpic2093.jpg]
[/align]



Răspunsuri în acest subiect
Cat de usor e sa spui “te iubesc”? [SasuSaku] - de Raza_de_soare - 26-07-2010, 06:25 PM
RE: Cat de usor e sa spui “te iubesc”? [SasuSaku] - de Savarina Ali - 27-07-2010, 12:51 PM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Flacara Iubirii nu se stinge atat de usor MooN. 23 11.981 15-03-2011, 12:25 PM
Ultimul răspuns: Rose ^^
  Niciodata sa nu spui "Adio" ! Marina. 24 14.474 27-11-2010, 05:25 PM
Ultimul răspuns: Flash


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)