Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Posibilitati [ By Little M and Savarina Ali ]

#11
Deci salut. >:D<
Capitolu' asta e ceva mai bun decat primele.:-) Inca mai aveti niste probleme cu timpurile alea verbale, dar... in fine. ^^ [Alina, tu ma-ntelegi mai bine. =))]
Dialogul chiar a fost mai bun aici, nu a fost sec. Naratiunea este buna, exceptand problema pe care deja am mentionat-o mai sus. Descrierea... nu pot sa zic ca aveti multa descriere, dar pe unde mai aveti e bunicica. Totusi nu ar strica sa vorbiti mai mult despre sentimentele personajelor.
Am zarit si cateva greseli de tastare, dar... Stiti voi, verificati cu atentie capitolele si totu' e bine.:D
In schimb o chestie foarte importanta care mi-a sarit in ochi:

Mi-a zambit, ochii lui albastrii sclipind.

Iar in primul capitol ai zis:

Parul lui auriu stralucea in lumina artificiala, rasfirandu-se peste pleoapele inchise ce adaposteau niste ochi caprui minunati.

Dupa parerea mea asta e o greseala foarte grava. >.< Daca nu va cunoasteti nici voi personajele, nu o sa reusiti sa vorbiti prea bine despre sentimentele lor, si povestea o sa para lipsita de viata.
Daca am inteles eu gresit acest fragment, scuzati-ma.
Ca sa nu mai zic ca "albastrii" este incorect. Se scrie cu un singur "i" - albastri.

Pai cred ca , cam atat.:-? Daca o mai fi fost ceva, am uitat pe parcurs. ^^ Oricum, ati progresat. Asta nu inseamna ca nu mai aveti de lucru dar e bine ca ati ascultat unele sfaturi. :-)

Si era sa uit >.< ... Mi-a placut mult sfarsitul. :x Nu imi dau seama ce naiba i-ati facut dar mi se pare foarte reusit. :))

Mult succes in continuare. >:D<
[center][Imagine: 5ml548.png][/center]



Răspunsuri în acest subiect
RE: Posibilitati [ By Little M and Savarina ali ] - de She - 17-07-2010, 08:35 PM


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)