Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Posibilitati [ By Little M and Savarina Ali ]

#4
Hm, de obicei nu prea trec pe la ficuri dar in fine. Imi place titlul e interesat, dar continutul cam are lipsuri. Prin lipsuri vorbesc de faptul ca ai prea mult dialog si nu strica ceva mai multa descriere. Totusi aceasta este cam seaca din punctul meu de vedere, cum vezi tu din perspectiva ta e altceva, dar spre deosebire de tine, eu personal vad ca e cam sec. D ce zic sec deoarece descriere chiar nu e interesanta si e prea mecanica. Nu te bazezi pe starile esentiale, cele sufletesti ci mai mult pe cele fizice care chiar nu au vreo importanta. Cert e ca nu ne prea intereseaza daca zice ceva, din moment ce folosesti dialogul deci se subantelege. Ma refer la prolog. Sunt doua persoane, trebuia sa descrii tipa aia in agonie, nu ne intereseaza ca pune mana pe ceva ci descriere la tine nu exista. Descrii mecanic si e simplista. Cert e ca in prolog dupa mine puteai face o pagina de word daca ai fi descris macar starile tipei. Plus ca erau o groaza. I mean aia era in agonie si puteai descrie tristetea, ingrijorarea etc. Sunt multe stari pe care le-ai fi putut descrie in prologul ala. Despre primul capitol nu pot spune decat acelasi lucru. Are lipsuri si folosesti dialogul prea mult desi nu le echilibrezi.
Rezuma`te mai bine la descrierea sufleteasca si psihica iar apoi poti descrie culoarea parului and so on.
-



Răspunsuri în acest subiect
RE: Posibilitati [ By Little M and Savarina ali ] - de Flash - 11-07-2010, 11:57 AM


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)